Temat interpretacji
POSTANOWIENIE
Na podstawie art. 216, art. 14a § 1 i § 4 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa (tekst jednolity Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60) w związku z wnioskiem z dnia 31.01.2005 r. - Naczelnik Pierwszego Urzędu Skarbowego w Lublinie udziela pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego w następującej kwestii:
pytanie dotyczy: wysokości stawki ryczałtu z działalności polegającej na handlu różnego rodzaju motocyklami i uznaje, że stanowisko strony jest prawidłowe.
Uzasadnienie
W dniu 01.02.2005 r. wpłynął Pana wniosek (koperta z dnia 31.01.2005 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego.
Zgodnie z art. 14a § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tekst jednolity Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60), stosownie do swojej właściwości naczelnik urzędu skarbowego (...) na pisemny wniosek podatnika, płatnika lub inkasenta ma obowiązek udzielić pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego w ich indywidualnych sprawach, w których nie toczy się postępowanie podatkowe lub kontrola podatkowa, albo postępowanie przed sądem administracyjnym.
W związku z powyższym informuję Pana o zakresie i sposobie stosowania prawa podatkowego w odniesieniu do przedstawionego stanu faktycznego, z którego wynika, iż prowadzi Pan działalność gospodarczą opodatkowaną zryczałtowanym podatkiem dochodowym w zakresie handlu różnego rodzaju motocyklami i uważa Pan, iż będąc opodatkowany ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych od sprzedaży motocykli powinien naliczać stawkę ryczałtu 3 %.
Zgodnie z art. 12 ust. 1 pkt 5 ustawy z dnia 20 listopada 1998 r. (Dz. U. Nr 144, poz. 930 z późn. zm.) działalność usługowa w zakresie handlu opodatkowana jest stawką 3 % ryczałtu.
Biorąc pod uwagę powyższe, zajęte przez Pana stanowisko jest prawidłowe.
Ww. interpretacja odnosi się wyłącznie do przedstawionego przez wnioskodawcę i przytoczonego w treści postanowienia stanu faktycznego.
Ponadto informuje się, że interpretacja nie jest wiążąca dla podatnika, wiąże natomiast właściwe organy podatkowe i organy kontroli skarbowej - do czasu jej zmiany lub uchylenia.
Zgodnie z art. 14a § 4 i art. 236 Ordynacji podatkowej na niniejsze postanowienie służy stronie zażalenie do Dyrektora Izby Skarbowej w Lublinie za pośrednictwem Naczelnika Pierwszego Urzędu Skarbowego w Lublinie w terminie 7 dni od dnia doręczenia postanowienia.