Temat interpretacji
informuje, że stanowisko Pana w tej sprawie jest prawidłowe.
U Z A S A D N I E N I E
Z objaśnień do Działu 45 "Roboty budowlane" Polskiej Klasyfikacji Wyrobów i Usług (pkt 1 lit. a), wprowadzonej rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 18 marca 1997 roku w sprawie Polskiej Klasyfikacji Wyrobów i Usług (Dz. U. Nr 42, poz. 264 z późn. zm.) wynika, że dział ten obejmuje prace polegające na wznoszeniu nowych budynków mieszkalnych i niemieszkalnych oraz budowli począwszy od przygotowania terenu przez zróżnicowany zakres robót ziemnych, fundamentowych (stan zerowy), wykonywanie elementów nośnych, przegród budowlanych, układanie i pokrywanie dachów (stan surowy) do robót montażowych, instalacyjnych i wykończeniowych. W dziale tym mieszczą się prace związane z przebudową, rozbudową, nadbudową, rozbiórką, odbudową, remontem i konserwacją już istniejących budynków mieszkalnych i niemieszkalnych oraz budowli, prace związane z inżynierią lądową i wodną.
W świetle art. 12 ust.1 pkt 4 lit. a ustawy z dnia 20 listopada 1998 roku o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne ryczałt od przychodów ewidencjonowanych z działalności wytwórczej, robót budowlanych lub w zakresie przewozu ładunków taborem samochodowym o ładowności powyżej 2 ton, wynosi 5,5%.
Z treści zapytania wynika, że wykonuje Pan instalacje lub dokonuje konserwacji urządzeń antenowych. Jeżeli więc usługi które są wykonywane w rozumieniu Polskiej Klasyfikacji Wyrobów i Usług są zakwalifikowane do sekcji F Roboty budowlane dział 45 grupa 45.3 klasa 45.31 kategoria 45.31.2 podkategoria 45.31.23 to do osiągniętego z tego tytułu przychodu należy zastosować stawkę ryczałtu w wysokości 5,5%.
Dodatkowo informuję, że:
Powyższa interpretacja dotyczy stanu faktycznego przedstawionego przez Pana w stanie prawnym obowiązującym w dacie zaistnienia tego zdarzenia. Interpretacja powyższa przestanie być aktualna, jeżeli przepis prawa obowiązujący w dacie zaistnienia tego zdarzenia zostanie zmieniony lub przestanie obowiązywać.
Interpretacja powyższa nie jest wiążąca dla Pana; wiąże natomiast właściwe organy podatkowe i organy kontroli skarbowej - do czasu jej zmiany lub uchylenia (art. 14b ustawy Ordynacja podatkowa).
Na postanowienie niniejsze służy Panu prawo wniesienia zażalenia do Dyrektora Izby Skarbowej w Białymstoku za pośrednictwem Naczelnika Urzędu Skarbowego w Łomży, w terminie 7 dni od dnia otrzymania niniejszego postanowienia.
Zażalenie na postanowienie organu podatkowego powinno zawierać zarzuty przeciw postanowieniu, określać istotę i zakres żądania będącego przedmiotem zażalenia oraz wskazywać dowody uzasadniające to żądanie - art. 222 ustawy Ordynacja podatkowa. W przypadku wniesienia zażalenia należy dołączyć znaki opłaty skarbowej, zgodnie ze "Szczegółowym wykazem przedmiotów opłaty skarbowej, stawek oraz zwolnień" stanowiącym załącznik do ustawy z dnia 9 września 2000 roku o opłacie skarbowej (Dz. U. z 2000 roku, Nr 86 poz. 960).