P O S T A N O W I E N I E - Interpretacja - 1419/UPO-443-01/06/RK

ShutterStock
Postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 06.02.2006, sygn. 1419/UPO-443-01/06/RK, Urząd Skarbowy w Płocku

Temat interpretacji

Pytanie podatnika

P O S T A N O W I E N I E

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Płocku działając na podstawie art. 14a § 1-4, w związku z art. 216 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa (tekst jednolity Dz.U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.), postanawia wydać pisemną interpretację, co do zakresu i sposobu zastosowania przepisów prawa podatkowego, w zakresie podatku od towarów i usług, oceniając stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 21.12.2005 r. (data wpływu do urzędu 4.01.2006 r.) o udzielenie interpretacji, jako prawidłowe.

U Z A S A D N I E N I E

Stan faktyczny przedstawiony przez Wnioskodawcę: Wnioskodawca w dniu 21.12.2000 r. zakupił samochód dostawczy z "kratką" VW CARAVELLE, od którego zakupu, zgodnie z ówcześnie obowiązującymi przepisami, odliczył w całości podatek naliczony. Obecnie, w celu uzyskania większej powierzchni przewozowej Wnioskodawca zamierza zdjąć kratkę.

Stanowisko Wnioskodawcy: Zdaniem Wnioskodawcy w przedstawionym stanie faktycznym zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami, nie istnieje obowiązek skorygowania podatku VAT.

Ocena prawna stanowiska Wnioskodawcy: Przepisy ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, poz. 535 ze zm.) nie przewidują w przypadku zmiany kwalifikacji pojazdu obowiązku korygowania podatku naliczonego (wynikającego z faktury dokumentującej zakup samochodu), odliczonego zgodnie z ówcześnie obowiązującymi przepisami. Tym samym, stanowisko Wnioskodawcy jest prawidłowe, iż zmiana jaką zamierza przeprowadzić pozostanie bez wpływu na odliczenie podatku naliczonego w okresie, w którym był do tego uprawniony.

Powyższa interpretacja dotyczy stanu faktycznego przedstawionego przez Wnioskodawcę i stanu prawnego obowiązującego w dniu zaistnienia tego stanu. Niniejsza interpretacja nie jest wiążąca dla podatnika, wiąże natomiast właściwe organy podatkowe i organy kontroli skarbowej - do czasu jej zmiany lub uchylenia

Na postanowienie służy zażalenie do Dyrektora Izby Skarbowej w Warszawie, w terminie 7 dni od daty doręczenia, za pośrednictwem Naczelnika Urzędu Skarbowego w Płocku (art. 236 § 2 pkt 1 ustawy - Ordynacja podatkowa).

Urząd Skarbowy w Płocku