Temat interpretacji
W zakresie uznania nieodpłatnie świadczonych usług informatyczno-technicznych na rzecz Fundacji za czynności niepodlegające opodatkowaniu.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r. poz. 749 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 13.03.2013r. (data wpływu 20.03.2013 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania nieodpłatnie świadczonych usług na rzecz Fundacji za czynności niepodlegające opodatkowaniu jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 20.03.2013 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania nieodpłatnie świadczonych usług na rzecz Fundacji za czynności niepodlegające opodatkowaniu.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:
Spółka Akcyjna (zwana dalej: Spółka) jest podmiotem prowadzącym giełdę w rozumieniu ustawy z dnia 20 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. Zgodnie z art. 21 wskazanej powyżej ustawy:
- przedmiotem działalności spółki prowadzącej giełdę może być wyłącznie prowadzenie giełdy, organizowanie alternatywnego systemu obrotu lub prowadzenie innej działalności w zakresie organizowania obrotu instrumentami finansowymi oraz działalności związanej z tym obrotem.
- spółka prowadząca giełdę może prowadzić działalność w zakresie edukacji, promocji i informacji związanej z funkcjonowaniem rynku kapitałowego.
- spółka prowadząca giełdę, po uprzednim zawiadomieniu Komisji, może organizować obrót towarami giełdowymi w rozumieniu ustawy z dnia 26 października 2000 r. o giełdach towarowych.
W statucie Spółki określone zostało, iż działając na podstawie ustawy o obrocie instrumentami finansowymi przedmiotem jej działalności są czynności zdefiniowane pod numerem 66.11.Z Polskiej Klasyfikacji Działalności (PKD), a w tym:
- prowadzenie giełdy instrumentów finansowych, praw majątkowych, lub praw do towarów giełdowych, lub innej działalności w zakresie organizowania obrotu takimi instrumentami, prawami lub towarami giełdowymi oraz innej działalności związanej z tym obrotem,
- prowadzenie działalności w zakresie edukacji, promocji i informacji związanej z funkcjonowaniem rynku kapitałowego,
- organizowanie alternatywnego systemu obrotu.
Wypełniając zarówno zadania ustawowe, jako podmiot prowadzący giełdę, Spółka oprócz prowadzenia giełdy oraz organizowania alternatywnego systemu obrotu prowadzi także szereg działań w zakresie edukacji, promocji i informacji związanej z funkcjonowaniem rynku kapitałowego. Wypełniając funkcje edukacyjne Spółka współpracuje także z wyspecjalizowanymi podmiotami organizując szereg przedsięwzięć.
Jednym z działań edukacyjnych podejmowanym przez Spółkę jest organizacja szeregu edycji projektu edukacyjnego o charakterze konkursu. Projekt ten ma na celu upowszechnienie i popularyzację wiedzy o rynku kapitałowym (edukację) wśród młodzieży.
Spółka występuje w tym projekcie jako tzw. patron, a głównym organizatorem była Fundacja Edukacji Rynku Kapitałowego. W tym zakresie Spółka zawarła z Fundacją odrębne porozumienie dotyczące określania ram realizacji projektu.
Ze względu jednak na przejęcie Fundacji E. przez Fundację wszelkie prawa do realizacji Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej przeszły na tą drugą Fundację (podmiot przejmujący).
Wskazać należy, że celem projektu jest edukacja ekonomiczna młodzieży w zakresie mechanizmów działania rynku kapitałowego oraz giełdy. Założenia merytoryczne i organizacyjne projektu zostały udoskonalone w latach 2008-2012 w ramach poddziałania 3.3.4 Modernizacja treści i metod kształcenia, w odpowiedzi na konkurs ogłoszony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.
Szkolna Internetowa Gra Giełdowa od praktycznej strony uczy młodych ludzi inwestowania na giełdzie, analizowania sytuacji na rynkach, podejmowania decyzji i pracy w grupie. Dzięki dostępowi do giełdowego systemu transakcyjnego, zespoły uczestniczące w Grze (3-4 uczniów pod opieką nauczyciela) mogą zainwestować wirtualne 100.000 zł w akcje spółek notowanych na warszawskim parkiecie. Do ich dyspozycji jest również tzw. krótka sprzedaż, czyli strategia, która pozwala zarabiać również na spadkach kursów.
Uczestnikami Kursu sigg.edu.pl mogą być wszystkie osoby, które zarejestrowały się do SIGG, niezależnie od udziału w Grze. W dziesięciu lekcjach zawierających elementy multimedialne kursanci zdobywają wiedzę o metodach inwestowania oraz mechanizmach rządzących rynkiem kapitałowym. Dodatkowo korzystają też ze specjalnego kursu terminologii finansowo-giełdowej w języku angielskim, a także forów tematycznych i czatu. Każda lekcja zakończona jest quizem. Podsumowaniem kursu jest ogólnopolska klasówka on-line, której laureaci zostają wyróżnieni oddzielnymi nagrodami. Każdy uczestnik, który zaliczy cały kurs e-learningowy, otrzymuje specjalny certyfikat ukończenia. Kursy są nieodpłatne i skorzystało z nich aktualnie ponad 160 tysięcy uczniów.
Mając powyższe na uwadze wskazać należy, iż prowadzenie Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej jest zasadniczo działaniem edukacyjno-informacyjnym w rozumieniu tak Statutu Spółki jak i ustawy o obrocie instrumentami finansowymi.
Spółka będąc patronem projektu edukacyjnego i w konsekwencji współpracując (współdziałając) w toku jego realizacji z Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego oraz Fundacją (po przejęciu) świadczy na rzecz tych podmiotów usługi polegające na: obsłudze informatyczno-technicznej projektu (wsparcie w obsłudze), udostępnianiu niezbędnych do jego realizacji danych (w tym danych giełdowych notowań on-line) oraz udostępnia autorskie prawa majątkowe do oprogramowania obsługującego Szkolną Internetową Grę Giełdową (przekazywanie informacji niezbędnych do logowania). Czynności te są przez Spółkę wykonywane nieodpłatnie.
W związku z powyższym zadano następujące pytanie:
Czy mając na uwadze opisany stan faktyczny wykonywane przez Spółkę nieodpłatnie na rzecz Fundacji czynności polegające na obsłudze informatyczno-technicznej projektu, udostępnianiu niezbędnych do jego realizacji danych (w tym danych giełdowych) oraz udostępnianiu autorskich praw majątkowych do oprogramowania obsługującego Szkolną Internetową Grę Giełdową podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług...
Zdaniem Wnioskodawcy:
Zdaniem Spółki wykonywane przez Spółkę nieodpłatnie na rzecz Fundacji czynności polegające na obsłudze informatyczno-technicznej projektu, udostępnianiu niezbędnych do jego realizacji danych (w tym danych giełdowych) oraz udostępnieniu autorskich praw majątkowych do oprogramowania obsługującego Szkolną Internetową Grę Giełdową nie podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
Zgodnie z art. 5 ust. 4 pkt 1 uptu opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług podlegają: odpłatna dostawa towarów i odpłatne świadczenie usług na terytorium kraju.
Zgodnie zaś z art. 8 ust. 2 pkt 2 uptu za odpłatne świadczenie usług uznaje się również: nieodpłatne świadczenie usług na cele osobiste podatnika lub jego pracowników, w tym byłych pracowników, wspólników, udziałowców, akcjonariuszy, członków spółdzielni i ich domowników, członków organów stanowiących osób prawnych, członków stowarzyszenia, oraz wszelkie inne nieodpłatne świadczenie usług do celów innych niż działalność gospodarcza podatnika.
Czytając powyższy przepis a contrario wskazać należy, że nie podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług nieodpłatne świadczenie usług do celów związanych z działalnością gospodarczą podatnika.
Ustalając czy nieodpłatne świadczenia usług realizowane jest na cele przedsiębiorstwa należy wziąć pod uwagę następujące czynniki:
- cel świadczenia z punktu widzenia podatnika - uzasadniona perspektywa korzyści, którą spodziewa się odnieść podatnik; realizacja określonych czynności na swoją rzecz lub szerzej na rzecz swojej działalności gospodarczej.
- opodatkowanie konsumpcji - czy i w jakim zakresie określone świadczenie wiąże się z konsumpcją na cele prywatne, która podlegałaby opodatkowaniu jako odrębne świadczenie.
W tym miejscu należy także wskazać na wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 23 marca 2010 roku, sygn. akt I FSK 326/09, w którym NSA podjął próbę zdefiniowania świadczenia usług na cele przedsiębiorstwa.
W treści uzasadnienia Sąd stwierdził:
Odpowiadając na podstawowe pytanie, jak należy rozumieć usługi wiązane z prowadzeniem przedsiębiorstwa, należy stwierdzić, że chodzi tu o takie usługi, które są wykonywane nieodpłatnie w związku z potrzebami działalności gospodarczej podmiotu, potrzebami związanymi z funkcjonowaniem prowadzonego przedsiębiorstwa. W tym więc aspekcie powinny być rozpatrywane działania podejmowane przez podmiot.
W sytuacji przedstawionej w stanie faktycznym Spółka świadcząc nieodpłatnie usługi na rzecz Fundacji realizuje jeden z podstawowych celów swojej działalności zdefiniowanej tak w Statucie jak też w ustawie o obrocie instrumentami finansowymi. Spółka będąc patronem projektu edukacyjnego Szkolna Internetowa Gra Giełdowa (SIGG) i świadcząc w tym zakresie nieodpłatne usługi zapewniające możliwość realizacji projektu, a w tym: wsparcie w obsłudze informatyczno-technicznej, udostępnianie notowań on-line oraz danych do logowania do SIGG wypełnia poprzez ten projekt jedną ze swoich funkcji biznesowych - prowadzenie edukacji, promocji i informacji związanej z funkcjonowaniem rynku kapitałowego.
Realizacja wskazanych usług niewątpliwie uzasadniona jest poprzez uzyskanie w przyszłości korzyści na rzecz działalności gospodarczej prowadzonej przez Spółkę oraz należy traktować czynności te jako realizację misji Spółki na rynku kapitałowym. W konsekwencji czynności te powiązane są z działalnością gospodarczą Spółki (podatnika). Działania te nie noszą także znamion konsumpcji na cele prywatne, gdyż stanowią jeden z elementów realizacji przedmiotu działalności.
Generalnie poprzez współpracę z Fundacją i realizację projektu edukacyjnego SIGG Spółka może spodziewać się w przyszłości zwiększenia poziomu edukacji społeczeństwa z zakresu rynku kapitałowego oraz w konsekwencji zwiększenia liczby inwestorów i uczestników rynku kapitałowego. Niewątpliwie realizacja projektu SIGG uwarunkowana jest potrzebami związanymi z funkcjonowaniem prowadzonego przez Spółkę przedsiębiorstwa.
Mając powyższe na uwadze czynności realizowane nieodpłatnie przez Spółkę na rzecz Fundacji w ramach współdziałania w projekcie SIGG należy uznać za związane z działalnością gospodarczą Spółki (świadczone do celów działalności gospodarczej podatnika) i tym samym nie podlegają one opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
W świetle obowiązującego stanu prawnego stanowisko Wnioskodawcy w sprawie oceny prawnej przedstawionego stanu faktycznego uznaje się za prawidłowe.
Zgodnie z art. 5 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług (t.j. Dz. U. z 2011 r. Nr 177, poz. 1054 ze zm.), zwanej dalej ustawą, opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług podlegają odpłatna dostawa towarów i odpłatne świadczenie usług na terytorium kraju.
Jak stanowi art. 7 ust. 1 ustawy, przez dostawę towarów, o której mowa w art. 5 ust. 1 pkt 1, rozumie się przeniesienie prawa do rozporządzania towarami jak właściciel.
Z treści powołanego wyżej przepisu art. 5 ust. 1 pkt 1 ustawy jednoznacznie wynika, że dostawa towarów i świadczenie usług, co do zasady podlegają opodatkowaniu VAT jedynie wówczas, gdy czynności te są wykonywane odpłatnie. Ustawodawca jednakże przewidział od powyższej reguły wyjątki, które zostały zawarte w przypadku świadczenia usług w art. 8 ust. 2 ustawy.
W myśl art. 8 ust. 1 ustawy, przez świadczenie usług, o którym mowa w art. 5 ust. 1 pkt 1, rozumie się każde świadczenie na rzecz osoby fizycznej, osoby prawnej lub jednostki organizacyjnej niemającej osobowości prawnej, które nie stanowi dostawy towarów w rozumieniu art. 7 ().
Stosownie do art. 8 ust. 2 ustawy o VAT, w brzmieniu obowiązującym od dnia 1 kwietnia 2011r. do 31.03.2013r. za odpłatne świadczenie usług uznaje się również:
- użycie towarów stanowiących część przedsiębiorstwa podatnika do celów innych niż działalność gospodarcza podatnika, w tym w szczególności do celów osobistych podatnika lub jego pracowników, w tym byłych pracowników, wspólników, udziałowców, akcjonariuszy, członków spółdzielni i ich domowników, członków organów stanowiących osób prawnych, członków stowarzyszenia jeżeli podatnikowi przysługiwało, w całości lub w części, prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego przy nabyciu tych towarów;
- nieodpłatne świadczenie usług na cele osobiste podatnika lub jego pracowników, w tym byłych pracowników, wspólników, udziałowców, akcjonariuszy, członków spółdzielni i ich domowników, członków organów stanowiących osób prawnych, członków stowarzyszenia, oraz wszelkie inne nieodpłatne świadczenie usług do celów innych niż działalność gospodarcza podatnika.
Zatem interpretując powyższy przepis art. 8 ust. 2 pkt 1 ustawy stwierdzić należy, iż opodatkowaniu podlegać powinno, jako odpłatne świadczenie usług, użycie towarów stanowiących część przedsiębiorstwa podatnika do celów innych niż działalność gospodarcza (w tym w szczególności m. in. do celów osobistych podatnika lub jego pracowników), jeżeli przysługiwało mu prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego, w całości lub w części, przy nabyciu tych towarów.
Tylko łączne zaistnienie ww. przesłanek umożliwia objęcie zakresem opodatkowania VAT usług świadczonych nieodpłatnie. Jeśli jeden z tych warunków nie jest spełniony Wnioskodawca nie powinien opodatkowywać takiego nieodpłatnego świadczenia usług.
Analizując natomiast treść powołanego art. 8 ust. 2 pkt 2 zauważyć należy, że dla ustalenia czy konkretne nieodpłatne świadczenie usług podlega opodatkowaniu na mocy cytowanego wyżej przepisu istotne jest ustalenie celu takiego świadczenia. Jeżeli nieodpłatne świadczenie wpisywało się będzie w cel prowadzonej działalności gospodarczej, wtedy przesłanka uznania takiej nieodpłatnej czynności za odpłatne świadczenie usług, podlegające opodatkowaniu nie zostanie spełniona. Stwierdzenie takie uzależnione jednak jest od konkretnych okoliczności jakie w danej sprawie występują.
Podkreślić należy, iż opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług podlega nieodpłatne świadczenie usług (inne niż wskazane w pkt 1) na cele inne niż działalność gospodarcza podatnika, bez względu na to czy podatnikowi przysługiwało, czy też nie przysługiwało prawo do odliczenia podatku.
Z okoliczności przedstawionych w niniejszym wniosku wynika, że Spółka Akcyjna jest podmiotem prowadzącym giełdę w rozumieniu ustawy z dnia 20 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. Zgodnie z art. 21 wskazanej powyżej ustawy m.in. przedmiotem działalności spółki prowadzącej giełdę może być wyłącznie prowadzenie giełdy, organizowanie alternatywnego systemu obrotu lub prowadzenie innej działalności w zakresie organizowania obrotu instrumentami finansowymi oraz działalności związanej z tym obrotem, jak również spółka prowadząca giełdę może prowadzić działalność w zakresie edukacji, promocji i informacji związanej z funkcjonowaniem rynku kapitałowego.
W statucie Spółki podobnie zostały określone zadania i przedmiot działalności Spółki.
Jednym z działań edukacyjnych podejmowanym przez Spółkę jest organizacja szeregu edycji projektu edukacyjnego o charakterze konkursu. Projekt ten ma na celu upowszechnienie i popularyzację wiedzy o rynku kapitałowym (edukację) wśród młodzieży.
Spółka występuje w tym projekcie jako tzw. patron, a głównym organizatorem była Fundacja E.. W tym zakresie Spółka zawarła z Fundacją odrębne porozumienie dotyczące określania ram realizacji projektu.
Wskazać należy, że celem projektu jest edukacja ekonomiczna młodzieży w zakresie mechanizmów działania rynku kapitałowego oraz giełdy. Założenia merytoryczne i organizacyjne projektu zostały udoskonalone w latach 2008-2012 w ramach poddziałania 3.3.4 Modernizacja treści i metod kształcenia, w odpowiedzi na konkurs ogłoszony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.
Szkolna Internetowa Gra Giełdowa od praktycznej strony uczy młodych ludzi inwestowania na giełdzie, analizowania sytuacji na rynkach, podejmowania decyzji i pracy w grupie. Dzięki dostępowi do giełdowego systemu transakcyjnego, zespoły uczestniczące w Grze (3-4 uczniów pod opieką nauczyciela) mogą zainwestować wirtualne 100.000 zł w akcje spółek notowanych na warszawskim parkiecie.
Uczestnikami Kursu mogą być wszystkie osoby, które zarejestrowały się do SIGG, niezależnie od udziału w Grze. W dziesięciu lekcjach zawierających elementy multimedialne kursanci zdobywają wiedzę o metodach inwestowania oraz mechanizmach rządzących rynkiem kapitałowym. Kursy są nieodpłatne i skorzystało z nich aktualnie ponad 160 tysięcy uczniów.
Mając powyższe na uwadze wskazać należy, iż prowadzenie Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej jest zasadniczo działaniem edukacyjno-informacyjnym w rozumieniu tak Statutu Spółki jak i ustawy o obrocie instrumentami finansowymi.
Spółka będąc patronem projektu edukacyjnego i w konsekwencji współpracując w toku jego realizacji z Fundacją E. oraz Fundacją świadczy na rzecz tych podmiotów usługi polegające na: obsłudze informatyczno-technicznej projektu (wsparcie w obsłudze), udostępnianiu niezbędnych do jego realizacji danych (w tym danych giełdowych - notowań on-line) oraz udostępnia autorskie prawa majątkowe do oprogramowania obsługującego Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej (przekazywanie informacji niezbędnych do logowania). Czynności te są przez Spółkę wykonywane nieodpłatnie.
W kontekście przedstawionego opisu sprawy Spółka ma wątpliwości, czy świadczone przez Nią nieodpłatnie czynności podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
Rozpatrując przedstawioną przez Wnioskodawcę sprawę należy wskazać, iż Spółka świadcząc nieodpłatnie usługi na rzecz Fundacji realizuje jeden z podstawowych celów swojej działalności zdefiniowanej zarówno w Statucie jak i w ustawie o obrocie instrumentami finansowymi. Poprzez powyższe działanie Spółka może w przyszłości uzyskać potencjalne korzyści w postaci zwiększenia poziomu edukacji społeczeństwa z zakresu rynku kapitałowego oraz w konsekwencji zwiększenia liczby inwestorów i uczestników rynku kapitałowego, co bezsprzecznie będzie miało wpływ na prowadzoną przez Spółkę działalność gospodarczą.
Zatem należy uznać, że nieodpłatne świadczenie usług informatyczno-technicznych, udostępniania niezbędnych danych giełdowych oraz autorskich praw majątkowych do oprogramowania obsługującego Szkolną Internetową Grę Giełdową przy realizacji wspólnego z Fundacją projektu edukacyjnego młodzieży w zakresie mechanizmów działania rynku kapitałowego oraz giełdy, wpisuje się w zakres i cel prowadzonej przez Wnioskodawcę działalności. Z uwagi na powyższe nie może być traktowane jako odpłatne świadczenie usług w rozumieniu art. 8 ust. 2 ustawy. W konsekwencji, w przedmiotowej sprawie nie będzie miał zastosowania wyżej powołany przepis, a czynności te nie podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
W związku z powyższym stanowisko Wnioskodawcy w rozpatrywanej sprawie należało uznać za prawidłowe.
Interpretacja dotyczy zaistniałego stanu faktycznego przedstawionego przez Wnioskodawcę i stanu prawnego obowiązującego w dacie zaistnienia zdarzenia w przedstawionym stanie faktycznym.
Jednocześnie poinformować należy, iż zgodnie z przepisem art. 14f § 1 i § 2 Ordynacji podatkowej wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej podlega opłacie w wysokości 40,00 zł, którą należy wpłacić w terminie 7 dni od dnia złożenia wniosku. W przypadku wystąpienia w jednym wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej odrębnych stanów faktycznych lub zdarzeń przyszłych pobiera się opłatę od każdego przedstawionego we wniosku odrębnego stanu faktycznego lub zdarzenia przyszłego. Z uwagi na fakt, iż interpretacje dotyczą 1 stanu faktycznego i 1 zdarzenia przyszłego, a Strona wniosła w dniu 13.03.2013r. i opłatę od wniosku w łącznej kwocie 160 zł, różnica w kwocie 80 zł, zgodnie z art. 14f § 2a Ordynacji podatkowej, zostanie zwrócona przelewem bankowym na rachunek wskazany w części F, stosownie do dyspozycji zawartej w części F, poz. 66 pkt 1 wniosku.
Stronie przysługuje prawo do wniesienia skargi na niniejszą interpretację przepisów prawa podatkowego z powodu jej niezgodności z prawem. Skargę wnosi się do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, ul. Jasna 2/4, 00-013 Warszawa po uprzednim wezwaniu na piśmie organu, który wydał interpretację w terminie 14 dni od dnia, w którym skarżący dowiedział się lub mógł się dowiedzieć o jej wydaniu do usunięcia naruszenia prawa (art. 52 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi t.j. Dz. U. z 2012 r., poz. 270 ze zm.). Skargę do WSA wnosi się (w dwóch egzemplarzach art. 47 ww. ustawy) w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia odpowiedzi organu na wezwanie do usunięcia naruszenia prawa, a jeżeli organ nie udzielił odpowiedzi na wezwanie, w terminie sześćdziesięciu dni od dnia wniesienia tego wezwania (art. 53 § 2 ww. ustawy).
Skargę wnosi się za pośrednictwem organu, którego działanie lub bezczynność są przedmiotem skargi (art. 54 § 1 ww. ustawy) na adres: Izba Skarbowa w Warszawie Biuro Krajowej Informacji Podatkowej w Płocku, ul. 1-go Maja 10, 09-402 Płock.
Wniosek ORD-IN
Treść w pliku PDF 423 kB
Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie