Temat interpretacji
POSTANOWIENIE
Naczelnik Urzędu Skarbowego w Wieliczce działając na podstawie art. 14a § 1 oraz § 4 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tekst jednolity z 2005 r. Dz. U. Nr 8 poz. 60) po rozpatrzeniu wniosku z dnia 28.01.2005 r. w sprawie zwolnienia z obowiązku instalowania kasy fiskalnej stwierdza, że przedstawione stanowisko jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
Fundacja "555" zwróciła się z zapytaniem: czy może nadal korzystać ze zwolnienia z obowiązku instalacji kasy fiskalnejprzy świadczeniu usług związanych z
kulturą ?.
Z przedstawionego stanu faktycznego wynika, iż Fundacja świadczy m.in. usługi związane z kulturą (bilety wstępu do obiektów zamkowych) sklasyfikowane pod symbolem PKWiU 92.52.11.
Zgodnie z zapisem § 2 pkt 3 rozporządzenia Min. .Fin. z dnia 23 grudnia 2004 r. w sprawie kas rejestrujących (Dz. U. Nr 273 poz. 2706) zwalnia się z obowiązku ewidencjonowania do dnia 31 grudnia 2005 r. - czynności wymienione w załączniku do przedmiotowego rozporządzenia.
W pozycji 34 wymienionego załącznika wskazano jako zwolnione z obowiązku ewidencjonowania za pomocą kasy fiskalnej usługi związane z rekreacją, kulturą i sportem (PKWiU ex 92- z wyłączeniem usług związanych z filmami i taśmiami wideo oraz wyświetlaniem filmów na innych nośnikach) pod warunkiem, iż zostały spełnione również warunki zawarte w § 3 pkt 1 powołanego wyżej rozporządzenia tj. udział obrotów z tytułu sprzedaży wymienionej § 2 pkt.3 w obrotach ogółem podatnika z działalności wymienionej w art. 111 ust. 1 ustawy o
VAT był większy niż 70 %.
Stosownie zatem do unormowań zawartych w przepisach cytowanego rozporządzenia podatnik świadczący usługi w zakresie sprzedaży biletów wstępu do muzeum wg symbolu PKWiU 92.52.11 do dnia 31 grudnia 2005 r. zwolniony jest z obowiązku ewidencjonowania tych usług za pośrednictwem kasy fiskalnej.
Mając na uwadze powyższe Naczelnik Urzędu Skarbowego w Wieliczce uznaje za prawidłowe stanowisko podatnika zawarte w piśmie z dnia 28.01.2005 r. uzupełnione w dniu 23.02.2005 r.
Powyższa interpretacja dotyczy stanu faktycznego przedstawionego przez wnioskodawcę i stanu prawnego obowiązującego w dacie zaistnienia tego zdarzenia, traci swoją moc z chwilą zmiany przepisów jej dotyczących.
Interpretacja nie jest wiążąca dla podatnika za zaległości podatkowe, wiąże natomiast właściwe dla wnioskodawcy organy podatkowe i organy kontroli skarbowej.
Na powyższe postanowienie zgodnie z art. 236 § 1 ustawy - Ordynacja podatkowa, służy zażalenie do Dyrektora Izby Skarbowej w Krakowie za pośrednictwem Naczelnika Urzędu Skarbowego w terminie 7 dni od daty otrzymania niniejszego postanowienia.