Temat interpretacji
POSTANOWIENIE
Naczelnik Urzędu Skarbowego Kraków-Śródmieście działając na podstawie art. 14a § 1 i § 4 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa (Dz. U. Nr 8, poz. 60) po rozpatrzeniu wniosku z dnia 07.04.2005 r., uzupełnionego pismem z dnia 26.04.2005 r., w sprawie udzielenia interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego w zakresie podatku od towarów i usług stwierdza, iż przedstawione we wniosku stanowisko jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
We wniosku Podatnik przedstawił stan faktyczny, z którego wynika, iż świadczy On usługi sklasyfikowane pod nr PKWiU 74.70.11.
Podatnik przedstawia stanowisko, zgodnie z którym świadcząc w/w usługi korzysta ze zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania obrotu za pomocą kasy fiskalnej do dnia 31.12.2005 r. na podstawie przepisów rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 23.12.2004 r.
Zgodnie z przepisem § 2 pkt 3 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 23 grudnia 2004 r. w sprawie kas rejestrujących (Dz. U. Nr 273, poz. 2706) zwalnia się z obowiązku ewidencjonowania obrotu i kwot podatku należnego przy zastosowaniu kas rejestrujących do dnia 31 grudnia 2005 r. sprzedaż w zakresie czynności wymienionych w załączniku do rozporządzenia. Zgodnie z poz. 25 w/w załącznika zwolnione z obowiązku ewidencjonowania są usługi sprzątania i czyszczenia obiektów o symbolu PKWiU 74.7.
Jak wynika z powyższego, świadcząc usługi na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą w formie indywidualnych gospodarstw rolnych, które zostały sklasyfikowane pod nr PKWiU 74.70.11 Podatnik jest zwolniony z obowiązku ewidencjonowania tej sprzedaży do dnia 31.12.2005 r.
Biorąc powyższe pod uwagę stanowisko Podatnika jest prawidłowe.
Podkreśla się jednocześnie, iż niniejsza interpretacja przepisów została dokonana w oparciu o przedstawiony przez Podatnika symbol PKWiU.
Powyższa interpretacja:
- dotyczy stanu faktycznego przedstawionego przez wnioskodawcę i stanu prawnego obowiązującego w dacie zaistnienia tego zdarzenia, traci swoją moc z chwilą zmiany przepisów jej dotyczących;
- nie jest wiążąca dla podatnika, wiąże natomiast właściwe dla wnioskodawcy organy podatkowe i organy kontroli skarbowej.
Na niniejsze postanowienie służy prawo wniesienia zażalenia do Dyrektora Izby Skarbowej w Krakowie za pośrednictwem tutejszego organu w terminie dni 7 od daty doręczenia niniejszego postanowienia, stosownie do art. 236 ustawy Ordynacja podatkowa.