Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe - Interpretacja - null

Shutterstock
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe - Interpretacja - 0113-KDIPT2-2.4011.83.2025.1.ST

Temat interpretacji

Temat interpretacji

Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.

Zakres wniosku wspólnego o wydanie interpretacji indywidualnej

23 stycznia 2025 r. wpłynął Państwa wniosek z 22 stycznia 2025 r. o wydanie interpretacji indywidualnej.

Treść wniosku wspólnego jest następująca:

Zainteresowani, którzy wystąpili z wnioskiem

1. Zainteresowana będąca stroną postępowania: ul. …

2. Zainteresowany niebędący stroną postępowania: ul. …

Opis stanu faktycznego

Zainteresowana będąca stroną postępowania (dalej też jako: Wnioskodawczyni) wskazuje, że na podstawie umowy ustanowienia odrębnej własności i przeniesienia własności lokalu z dnia 11 grudnia 2009 r. … (brat męża Wnioskodawczyni/szwagier Wnioskodawczyni) był właścicielem samodzielnego lokalu mieszkalnego numer 2 znajdującego się na parterze (pierwsza kondygnacja) budynku mieszkalnego w …, przy ul. … numer …, gmina i powiat …, składającego się z dwóch pokoi, przedpokoju kuchni i łazienki, o łącznej powierzchni użytkowej 52,32 m2 wraz z przynależną piwnicą numer dwa o powierzchni 14,40 m2, dla której Sąd Rejonowy w … prowadzi księgę wieczystą numer … (obecnie księga wieczysta nr …).

W dniu 26 lutego 2010 r. Wnioskodawczyni ...- na podstawie pełnomocnictwa w formie aktu notarialnego - działająca w imieniu … (Jej szwagra/brata Jej męża) aktem notarialnym zawartym w Kancelarii Notarialnej w … przed notariuszem … (Rep. A nr …), darowała na rzecz … (męża Wnioskodawczyni/brata …), wskazany wyżej samodzielny lokal mieszkalny numer 2 o powierzchni 55,32 m2 wraz z prawami związanymi z własnością tego lokalu, a … (mąż Wnioskodawczyni/brat …) darowiznę tę przyjął. Na tej podstawie … został wpisany do księgi wieczystej nr … i stał się jedynym właścicielem wskazanej wyżej nieruchomości. Jako, że lokal ten został nabyty w drodze darowizny wszedł on do majątku osobistego …, pomimo iż w tym okresie pozostawał on w związku małżeńskim z Wnioskodawczynią …. W tym miejscu Wnioskodawczyni wyjaśnia, iż … i … byli braćmi.

W dniu 19 lutego 2023 r. zmarł … - mąż Wnioskodawczyni i ojciec …. Na dzień śmierci … pozostawał w związku małżeńskim z … (Wnioskodawczynią) i posiadał dwoje dzieci, tj. … (Zainteresowanego w niniejszej sprawie) i …, który spadek odrzucił zgodnie z protokołem dziedziczenia z dnia 7 marca 2023 r. sporządzonego w Kancelarii Notarialnej … Spółki Cywilnej przed notariuszem … (Rep. A nr …).

W związku z powyższym, na podstawie Aktu Poświadczenia Dziedziczenia z dnia 7 marca 2023 r., Rep. A nr … sporządzonego w wyżej powołanej kancelarii notarialnej, spadek po zmarłym … ostatnio stale zamieszkałym w …, nabyli jego żona … (Wnioskodawczyni) w udziale 1/2 oraz jego syn … (Zainteresowany niebędący stroną postępowania) w udziale 1/2. Tym samym na podstawie powyższego dokumentu stali się Oni współwłaścicielami w udziałach, po 1/2 stanowiącego odrębną nieruchomość lokalu mieszkalnego opisanego szczegółowo powyżej i na tej podstawie, zostali wpisani również do księgi wieczystej nr …. W oparciu o powyższe, złożyli również stosowną deklarację do Naczelnika Urzędu Skarbowego w … o nabyciu ww. składnika majątkowego, w wyniku czego podatek od spadków i darowizn nie wystąpił (zwolnienie podatkowe na podstawie art. 4a ustawy o podatku od spadków i darowizn).

W dniu 9 grudnia 2024 r. … (Wnioskodawczyni) i Jej syn … (Zainteresowany niebędący stroną postępowania) aktem notarialnym z dnia 9 grudnia 2024 r., Rep. A nr …, sporządzonym przed notariuszem … w Kancelarii Notarialnej w …, warunkową umową sprzedaży sprzedali wszystkie swoje udziały (tj. Wnioskodawczyni 1/2 udziału i Jej syn 1/2 udziału) w opisanym powyżej lokalu mieszkalnym wraz z pomieszczeniami przynależnymi na rzecz Pana …, pod warunkiem, że Gmina … nie wykona przysługującego jej w myśl art. 27a ustawy z dnia 1 października 2024 r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z usuwaniem skutków powodzi oraz niektórych innych ustaw, prawa pierwokupu. W wykonaniu warunkowej umowy sprzedaży z dnia 9 grudnia 2024 r. … (Wnioskodawczyni) i Jej syn … (Zainteresowany niebędący stroną postępowania) w dniu 10 grudnia 2024 r. aktem notarialnym sporządzonym przed notariuszem … w Kancelarii Notarialnej w …, Rep. A nr … przenieśli prawo własności stanowiącego odrębną nieruchomość lokalu mieszkalnego numer 2, o powierzchni 66,72 m2, położonego w … przy ul. … numer ..., gmina …, powiat …, województwo …, wraz z przynależnymi do niego prawami na rzecz Pana …. Na tej podstawie dokonano również zmiany właściciela w księdze wieczystej nr … i wpisano tam ….

W tym miejscu Wnioskodawczyni wskazuje, że zarówno Wnioskodawczyni …, jak również Jej syn zamieszkują na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, gdyż tutaj mają ośrodek swoich interesów życiowych (zamieszkują i uzyskują dochody).

Ponadto, sprzedaż odrębnej własności lokalu mieszkalnego nie nastąpiła w ramach wykonywania przez Wnioskodawczynię … ani Jej syna … działalności gospodarczej, bowiem żadne z nich takiej działalności nie prowadzi.

Pytanie

Czy w związku ze sprzedażą udziałów w prawie własności stanowiącego odrębną nieruchomość lokalu mieszkalnego wraz z przynależnymi do niego prawami szczegółowo opisanego we wniosku, wystąpi u Wnioskodawczyni i Jej syna obowiązek zapłaty podatku dochodowego od osób fizycznych, jeżeli sprzedaż ta nastąpiła przed upływem 5 lat licząc od daty nabycia przez Nich spadku po zmarłym mężu i ojcu - …, a który uprzednio był jedynym właścicielem opisanej wyżej nieruchomości? Jeśli taki obowiązek podatkowy nie wystąpi, to czy w konsekwencji Wnioskodawczyni i Jej syn nie będą zobowiązani do złożenia stosownej deklaracji podatkowej związanej z ww. sprzedażą?

Stanowisko Zainteresowanych w sprawie

Zdaniem Zainteresowanych, nie będą Oni z tytułu opisanej szczegółowo powyżej transakcji sprzedaży, przed upływem 5 lat licząc od dnia nabycia przez nich spadku po zmarłym mężu i ojcu …, opodatkowani podatkiem dochodowym od osób fizycznych i nie będą Oni zobligowani do zapłaty stosownego podatku z tego tytułu. W konsekwencji, nie będą Oni również zobligowani do złożenia stosownej deklaracji podatkowej w tym zakresie.

W ich ocenie, pięcioletni termin nabycia prawa własności stanowiącego odrębną nieruchomość lokalu mieszkalnego numer 2, o powierzchni 66,72 m2, położonego w … przy ul. …, gmina …, powiat …, województwo … wraz z przynależnymi do niego prawami, winien w tej sytuacji być liczony od końca roku kalendarzowego, w którym to spadkodawca, tj. … nabył przedmiotową nieruchomość w drodze darowizny od swojego brata, tj. 26 lutego 2010 r.

Zgodnie z art. 9 ust. 1 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (t. j. Dz. U. z 2024 r. poz. 226 ze zm.): „Opodatkowaniu podatkiem dochodowym podlegają wszelkiego rodzaju dochody, z wyjątkiem dochodów wymienionych w art. 21,52, 52a i 52c oraz dochodów, od których na podstawie przepisów Ordynacji podatkowej zaniechano poboru podatku”.

W myśl art. 10 ust. 1 pkt 8 ww. ustawy: „Źródłem przychodów jest odpłatne zbycie, z zastrzeżeniem ust. 2:

a)nieruchomości lub ich części oraz udziału w nieruchomości,

b)spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego lub użytkowego oraz prawa do domu jednorodzinnego w spółdzielni mieszkaniowej,

c)prawa wieczystego użytkowania gruntów,

d)innych rzeczy,

-jeżeli odpłatne zbycie nie następuje w wykonaniu działalności gospodarczej i zostało dokonane w przypadku odpłatnego zbycia nieruchomości i praw majątkowych określonych w lit. a-c)- przed upływem pięciu lat, licząc od końca roku kalendarzowego, w którym nastąpiło nabycie lub wybudowanie, a innych rzeczy - przed upływem pół roku, licząc od końca miesiąca, w którym nastąpiło nabycie; w przypadku zamiany okresy te odnoszą się do każdej z osób dokonującej zamiany”.

Powyższy przepis formułuje zatem generalną zasadę, że nienastępująca w wykonaniu działalności gospodarczej sprzedaż nieruchomości, jej części lub udziału w nieruchomości oraz praw określonych w tym przepisie przed upływem pięciu lat, licząc od końca roku kalendarzowego, w którym nastąpiło nabycie lub wybudowanie, rodzi obowiązek podatkowy w postaci zapłaty podatku dochodowego. Zatem, jeżeli odpłatne zbycie nieruchomości, jej części lub udziału w nieruchomości oraz ww. praw nastąpi po upływie 5 lat, licząc od końca roku kalendarzowego, w którym nastąpiło nabycie lub wybudowanie - nie jest źródłem przychodu w rozumieniu art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, a tym samym kwota uzyskana ze sprzedaży nieruchomości, jej części lub udziału w nieruchomości oraz ww. praw w ogóle nie podlega opodatkowaniu.

W myśl art. 10 ust. 5 ww. ustawy: „W przypadku odpłatnego zbycia, nabytych w drodze spadku, nieruchomości lub praw majątkowych, określonych w ust. 1 pkt 8 lit. a-c), okres, o którym mowa w tym przepisie, liczy się od końca roku kalendarzowego, w którym nastąpiło nabycie lub wybudowanie tej nieruchomości lub nabycie prawa majątkowego przez spadkodawcę”.

Wobec powyższego, do wyliczenia 5-letniego okresu, od którego uzależnione jest opodatkowanie odpłatnego zbycia nieruchomości lub praw majątkowych nabytych w drodze spadku, wliczany jest zatem nie tylko okres własności nieruchomości (praw majątkowych) spadkobiercy, który dokonuje odpłatnego zbycia, ale także okres własności nieruchomości (praw majątkowych) spadkodawcy. Jeżeli od końca roku kalendarzowego, w którym nastąpiło nabycie lub wybudowanie nieruchomości bądź nabycie prawa majątkowego przez spadkodawcę, do momentu odpłatnego zbycia nieruchomości (praw majątkowych) przez spadkobiercę upłynęło 5 lat, to odpłatne zbycie nie podlega opodatkowaniu.

Należy zauważyć, że w orzecznictwie sądów administracyjnych pod pojęciem „nabycie w drodze spadku”, użytym w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych, należy rozumieć nabycie w drodze dziedziczenia, zapisu, dalszego zapisu, polecenia testamentowego (np. wyroki NSA: z dnia 15 grudnia 2010 r., sygn. akt II FSK 1437/09; z dnia 28 listopada 2013 r., sygn. akt II FSK 2983/11; z dnia 25 stycznia 2013 r., sygn. akt II FSK 1120/11; z dnia 6 czerwca 2013 r., sygn. akt II FSK 1966/11; z dnia 19 czerwca 2015 r., sygn. akt II FSK 625/13; z dnia 29 listopada 2015 r., sygn. akt II FSK 3281/15).

W świetle powyższego, w przypadku odpłatnego zbycia nieruchomości lub ich części oraz udziału w nieruchomości, o której mowa w art. 10 ust. 1 pkt 8 lit. a-c ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w związku z art. 10 ust. 5 ww. ustawy (czyli nabytych w drodze spadku), decydujące znaczenie w kwestii opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych ma forma prawna ich nabycia oraz moment nabycia przez spadkodawcę.

W niniejszym stanie faktycznym, odrębna własność lokalu mieszkalnego wraz z prawami przynależnymi szczegółowo opisana powyżej, została nabyta przez spadkodawcę … w wyniku umowy darowizny zawartej z bratem … w dniu 26 lutego 2010 r. W oparciu o wskazaną wyżej umowę, … (mąż Wnioskodawczyni … i ojciec … - Zainteresowanego niebędącego stroną postępowania) stał się jedynym właścicielem tejże nieruchomości. Zatem, za datę nabycia przez … (Wnioskodawczynię) i … (Zainteresowanego niebędącego stroną postępowania) udziałów w odrębnej własności lokalu mieszkalnego wraz z jego składnikami przynależnymi, należy uznać datę nabycia ww. nieruchomości przez …, tj. 26 lutego 2010 r.

Wskazać bowiem należy, że w oparciu o art. 33 ustawy z dnia 25 lutego 1964 r. Kodeks rodzinny i opiekuńczy (t. j. Dz. U. z 2023 r. poz. 2809 ze zm.), na dzień zawarcia umowy darowizny odrębna własność lokalu mieszkalnego weszła do majątku osobistego spadkodawcy, tj. ….

Zgodnie z art. 33 ww. Kodeksu, na dzień zawarcia umowy darowizny: „Do majątku osobistego każdego z małżonków należą:

1)przedmioty majątkowe nabyte przed powstaniem wspólności ustawowej;

2)przedmioty majątkowe nabyte przez dziedziczenie, zapis lub darowiznę, chyba że spadkodawca lub darczyńca inaczej postanowił;

3)prawa majątkowe wynikające ze wspólności łącznej podlegającej odrębnym przepisom;

4)przedmioty majątkowe służące wyłącznie do zaspokajania osobistych potrzeb jednego z małżonków;

5)prawa niezbywalne, które mogą przysługiwać tylko jednej osobie;

6)przedmioty uzyskane z tytułu odszkodowania za uszkodzenie ciała lub wywołanie rozstroju zdrowia albo z tytułu zadośćuczynienia za doznaną krzywdę; nie dotyczy to jednak renty należnej poszkodowanemu małżonkowi z powodu całkowitej lub częściowej utraty zdolności do pracy zarobkowej albo z powodu zwiększenia się jego potrzeb lub zmniejszenia widoków powodzenia na przyszłość;

7)wierzytelności z tytułu wynagrodzenia za pracę lub z tytułu innej działalności zarobkowej jednego z małżonków;

8)przedmioty majątkowe uzyskane z tytułu nagrody za osobiste osiągnięcia jednego z małżonków;

9)prawa autorskie i prawa pokrewne, prawa własności przemysłowej oraz inne prawa twórcy;

10)przedmioty majątkowe nabyte w zamian za składniki majątku osobistego, chyba że przepis szczególny stanowi inaczej”.

Ponadto, z uwagi na fakt, że ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych nie zawiera definicji pojęcia „spadek” ani też „nabycie w drodze spadku”, dlatego też zasadnym jest odwoływanie się do regulacji zawartych w art. 922 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny (t. j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1061 ze zm.):

§ 1. Prawa i obowiązki majątkowe zmarłego przechodzą z chwilą jego śmierci na jedną lub kilka osób stosownie do przepisów księgi niniejszej.

§ 2. Nie należą do spadku prawa i obowiązki zmarłego ściśle związane z jego osobą, jak również prawa, które z chwilą jego śmierci przechodzą na oznaczone osoby niezależnie od tego, czy są one spadkobiercami.

§ 3. Do długów spadkowych należą także koszty pogrzebu spadkodawcy w takim zakresie, w jakim pogrzeb ten odpowiada zwyczajom przyjętym w danym środowisku, koszty postępowania spadkowego, obowiązek zaspokojenia roszczeń o zachowek oraz obowiązek wykonania zapisów zwykłych i poleceń, jak również inne obowiązki przewidziane w przepisach księgi niniejszej.

Zgodnie z art. 924 powołanej ustawy: spadek otwiera się z chwilą śmierci spadkodawcy.

Zgodnie z art. 925 cyt. ustawy: spadkobierca nabywa spadek z chwilą otwarcia spadku.

Zgodnie z art. 926 § 1 cyt. ustawy: powołanie do spadku wynika z ustawy albo z testamentu.

Stosownie do art. 1025 § 1 ustawy Kodeks cywilny: sąd na wniosek osoby mającej w tym interes stwierdza nabycie spadku przez spadkobiercę. Notariusz na zasadach określonych w przepisach odrębnych sporządza akt poświadczenia dziedziczenia.

Prawomocne postanowienie Sądu o nabyciu spadku, czy też akt poświadczenia dziedziczenia sporządzony przez notariusza, potwierdza prawo spadkobiercy do tego spadku od momentu jego otwarcia.

W związku z powyższym, ze względu na powołane wyżej przepisy prawa oraz w związku z faktem, że nieruchomość wchodziła w skład spadku po … (mężu Wnioskodawczyni i ojcu Zainteresowanego niebędącego stroną postępowania), który prawo do odrębnej własności lokalu mieszkalnego opisanego szczegółowo powyżej, nabył na podstawie umowy darowizny zawartej w formie aktu notarialnego w dniu 26 lutego 2010 r., okres pięciu lat określony w art. 10 ust. 1 pkt 8 w związku z art. 10 ust. 5 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych - upłynął.

Zatem, nienastępująca w wykonywaniu działalności gospodarczej, sprzedaż przez Wnioskodawczynię i Jej syna przysługujących Im udziałów w prawie odrębnej własności ww. lokalu mieszkalnego, dokonana w dniu 10 grudnia 2024 r., nie stanowi dla Wnioskodawczyni ani Jej syna źródła przychodu w rozumieniu art. 10 ust. 1 pkt 8 w związku z art. 10 ust. 5 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

W konsekwencji, nie ciąży na Nich obowiązek zapłaty podatku dochodowego z tytułu sprzedaży w 2024 r. przysługujących Im udziałów w odrębnej własności lokalu mieszkalnego, szczegółowo opisanego we wniosku, nabytego w spadku po zmarłym … (mężu Wnioskodawczyni i ojcu Zainteresowanego niebędącego stroną postępowania). Tym samym nie będą Oni zobowiązani do wykazania ww. transakcji w żadnym zeznaniu podatkowym.

Wobec powyższego, w ocenie Wnioskodawczyni i Jej syna, Ich stanowisko wskazane powyżej jest prawidłowe.

Ocena stanowiska

Stanowisko, które przedstawili Państwo we wniosku jest prawidłowe.

Odstępuję od uzasadnienia prawnego tej oceny.

Dodatkowe informacje

Informacja o zakresie rozstrzygnięcia

Interpretacja dotyczy stanu faktycznego, który Państwo przedstawili i stanu prawnego, który obowiązywał w dacie zaistnienia zdarzenia.

Podkreślam, że procedura wydawania indywidualnych interpretacji przepisów prawa podatkowego nie podlega regułom przewidzianym dla postępowania podatkowego, czy kontrolnego. Wydając interpretacje opieram się wyłącznie na opisie stanu faktycznego lub zdarzenia przyszłego przedstawionego we wniosku – nie prowadzę postępowania dowodowego. Postępowanie w sprawie wydania interpretacji indywidualnej ma na celu wyjaśnienie wątpliwości co do sposobu zastosowania przepisów prawa podatkowego materialnego do określonego stanu faktycznego lub zdarzenia przyszłego. Przedmiotem interpretacji wydanej na podstawie art. 14b ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2025 r. poz. 111) jest sam przepis prawa. Rolą postępowania w sprawie wydania indywidualnej interpretacji przepisów podatkowych nie jest ustalanie stanu faktycznego (zdarzenia przyszłego), stanowi to bowiem domenę ewentualnego postępowania podatkowego. To na podatniku ciąży obowiązek udowodnienia w toku tego postępowania okoliczności faktycznych, z których wywodzi on dla siebie korzystne skutki prawne.

Pouczenie o funkcji ochronnej interpretacji

·Funkcję ochronną interpretacji indywidualnych określają przepisy art. 14k-14nb ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2025 r. poz. 111). Interpretacja będzie mogła pełnić funkcję ochronną, jeśli Państwa sytuacja będzie zgodna (tożsama) z opisem stanu faktycznego lub zdarzenia przyszłego. Z funkcji ochronnej będą mogli skorzystać Ci z Państwa, którzy zastosują się do interpretacji.

·Zgodnie z art. 14na § 1 Ordynacji podatkowej:

Przepisów art. 14k-14n Ordynacji podatkowej nie stosuje się, jeśli stan faktyczny lub zdarzenie przyszłe będące przedmiotem interpretacji indywidualnej jest elementem czynności, które są przedmiotem decyzji wydanej:

1) z zastosowaniem art. 119a;

2) w związku z wystąpieniem nadużycia prawa, o którym mowa w art. 5 ust. 5 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług;

3) z zastosowaniem środków ograniczających umowne korzyści.

·Zgodnie z art. 14na § 2 Ordynacji podatkowej:

Przepisów art. 14k-14n nie stosuje się, jeżeli korzyść podatkowa, stwierdzona w decyzjach wymienionych w § 1, jest skutkiem zastosowania się do utrwalonej praktyki interpretacyjnej, interpretacji ogólnej lub objaśnień podatkowych.

Pouczenie o prawie do wniesienia skargi na interpretację przez Zainteresowanego, który jest stroną postępowania

Pani … (Zainteresowana będąca stroną postępowania – art. 14r § 2 Ordynacji podatkowej) ma prawo do zaskarżenia tej interpretacji indywidualnej do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w .... Zasady zaskarżania interpretacji indywidualnych reguluje ustawa z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t. j. Dz. U. z 2024 r. poz. 935 ze zm.; dalej jako „PPSA”).

Skargę do Sądu wnosi się za pośrednictwem Dyrektora KIS (art. 54 § 1 PPSA). Skargę należy wnieść w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia interpretacji indywidualnej (art. 53 § 1 PPSA):

·w formie papierowej, w dwóch egzemplarzach (oryginał i odpis) na adres: Krajowa Informacja Skarbowa, ul. Warszawska 5, 43-300 Bielsko-Biała (art. 47 § 1 PPSA), albo

·w formie dokumentu elektronicznego, w jednym egzemplarzu (bez odpisu), na adres Krajowej Informacji Skarbowej na platformie ePUAP: /KIS/wnioski albo /KIS/SkrytkaESP (art. 47 § 3 i art. 54 § 1a PPSA).

Skarga na interpretację indywidualną może opierać się wyłącznie na zarzucie naruszenia przepisów postępowania, dopuszczeniu się błędu wykładni lub niewłaściwej oceny co do zastosowania przepisu prawa materialnego. Sąd jest związany zarzutami skargi oraz powołaną podstawą prawną (art. 57a PPSA).

Podstawa prawna dla wydania interpretacji

Podstawą prawną dla wydania tej interpretacji jest art. 13 § 2a, art. 14b § 1 i art. 14r Ordynacji podatkowej.

Podstawą prawną dla odstąpienia od uzasadnienia interpretacji jest art. 14c § 1 Ordynacji podatkowej.