Opodatkowanie odsetek uzyskanych od środków zgromadzonych na koncie oszczędnościowym w banku. - Interpretacja - 0115-KDIT1.4011.561.2024.1.AS
Temat interpretacji
Temat interpretacji
Opodatkowanie odsetek uzyskanych od środków zgromadzonych na koncie oszczędnościowym w banku.
Interpretacja indywidualna
– stanowisko w części prawidłowe i w części nieprawidłowe
Szanowny Panie,
stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest:
–prawidłowe w zakresie pytania pierwszego oraz
–nieprawidłowe w pozostałym zakresie.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
26 sierpnia 2024 r. wpłynął Pana wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy opodatkowania odsetek uzyskanych od środków zgromadzonych na koncie oszczędnościowym w banku. Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego
Wnioskodawca jest polskim rezydentem podatkowym. Wnioskodawca osiąga dochody przede wszystkim z działalności rolniczej w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, niestanowiącej działów specjalnych produkcji rolnej, prowadzonej w ramach Gospodarstwa Rolnego (...), a także z dywidend, ze świadczeń otrzymywanych z tytułu pozostawania beneficjentem fundacji rodzinnej, a także z tytułu prywatnej dzierżawy nieruchomości.
Wnioskodawca nie prowadzi działalności gospodarczej w rozumieniu art. 5a pkt 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Wnioskodawca nie jest wpisany do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Wnioskodawca figuruje w rejestrze REGON w związku z prowadzeniem Gospodarstwa Rolnego (...). Jedynym przedmiotem działalności tego gospodarstwa, ujawnionym w rejestrze REGON, jest uprawa zbóż, roślin strączkowych i roślin oleistych na nasiona, z wyłączeniem ryżu (PKD 01.11.Z).
Wnioskodawca posiada rachunek oszczędnościowy prowadzony w PLN przez bank działający na terenie Rzeczypospolitej Polskiej (dalej jako „Rachunek”). Rachunek został założony dla Gospodarstwa Rolnego (...). Środki znajdujące się na Rachunku podlegają oprocentowaniu. Środki, które są poddawane oprocentowaniu, pochodzą przede wszystkim z transakcji związanych z prowadzoną przez Wnioskodawcę działalnością rolniczą w ramach gospodarstwa rolnego. Zdarza się, że na Rachunek trafiają również dochody Wnioskodawcy z pozostałych sfer, o których mowa na wstępie.
Przy analizie operacji na Rachunku zauważono, że od odsetek naliczanych (przez bank) comiesięcznie od środków znajdujących się na Rachunku, bank nie pobiera zryczałtowanego podatku dochodowego. W związku z tym Wnioskodawca sformułował zapytanie mailowe do opiekuna ze strony banku, w obrębie którego zapytał czy od odsetek uzyskanych na rachunku oszczędnościowym Gospodarstwa Rolnego (...) (osoba fizyczna) nie powinien być pobrany podatek? Wnioskodawca wskazał przy tym, że gospodarstwo nie prowadzi działalności gospodarczej. W odpowiedzi mailowej opiekun wskazał m.in.: „Rachunki otwierane u nas w Centrum Bankowości Korporacyjnej są traktowane jak rachunki dla firm i nie jest pobierany podatek od odsetek. Podatek automatycznie pobieramy w bankowości detalicznej dla osób fizycznych. Jeżeli Gospodarstwo Rolne ma obowiązek płacenia podatku od odsetek wówczas trzeba to zrobić we własnym zakresie”.
Wnioskodawca nie zgadzając się z takim stanowiskiem skierował do banku prowadzącego Rachunek pismo, w którym wskazał, że banki jako płatnicy są obowiązane pobierać 19% podatek dochodowy od dochodów z odsetek od środków pieniężnych zgromadzonych na rachunku podatnika podatku dochodowego od osób fizycznych, chyba że odsetki zostały uzyskane ze środków pieniężnych zgromadzonych na rachunkach prowadzonych w związku z wykonywaną działalnością gospodarczą. Wnioskodawca w dalszej kolejności wskazał, że:
1)na gruncie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych działalność rolniczą należy odróżnić od działalności gospodarczej,
2)rachunek jest prowadzony dla Gospodarstwa Rolnego (...),
3)w ramach Gospodarstwa Rolnego (...) Wnioskodawca prowadzi wyłącznie działalność rolniczą, co potwierdza fakt, że wyłącznym przedmiotem działalności Gospodarstwa Rolnego (...) jest uprawa zbóż, roślin strączkowych i roślin oleistych na nasiona, z wyłączeniem ryżu (PKD 01.11.Z), co jasno wynika z danych z rejestru REGON,
4)nie prowadzi działalności gospodarczej, co potwierdza chociażby to, że nie figuruje w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej.
W rezultacie Wnioskodawca stanął na stanowisku, że bank powinien pobierać zryczałtowany podatek dochodowy z odsetek od środków pieniężnych zgromadzonych na Rachunku. W odpowiedzi na pismo Wnioskodawcy bank podtrzymał swoje stanowisko co do tego, że nie jest obowiązany jako płatnik do naliczania, pobierania i odprowadzania zryczałtowanego podatku dochodowego z odsetek od środków pieniężnych zgromadzonych na Rachunku.
Bank wyjaśniając swoje stanowisko wskazał, że nie kwestionuje odrębnych definicji działalności gospodarczej i działalności rolniczej na gruncie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, to jednak Wnioskodawca prowadząc gospodarstwo rolne korzysta „z rachunku oszczędnościowego dedykowanego klientowi korporacyjnemu (w istocie zatem konta „firmowego”)”, a zatem sytuację Wnioskodawcy „zrównać należy z sytuacją osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą, a nie osoby, która nie prowadzi jakiegokolwiek rodzaju działalności”.
Z racji powyższego Wnioskodawca, z najdalej posuniętej ostrożności, aby nie narazić się na uszczuplenie należności publicznoprawnej, odprowadza po każdym miesiącu kalendarzowym, w terminie do 20 dnia miesiąca następującego, podatek z odsetek wygenerowanych za dany miesiąc od środków pieniężnych zgromadzonych na Rachunku, według stawki 19%.
Pytania
1.Czy odsetki od środków pieniężnych zgromadzonych na Rachunku podlegają opodatkowaniu na podstawie art. 30a ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
2.Czy Wnioskodawca jest zobowiązany samodzielnie naliczać i odprowadzać podatek dochodowy z odsetek od środków pieniężnych zgromadzonych na Rachunku na rachunek urzędu skarbowego?
3.Czy Wnioskodawca jest zobowiązany złożyć jakąkolwiek deklarację podatkową celem wykazania przychodów (dochodów) z odsetek od środków pieniężnych zgromadzonych na Rachunku?
Pana stanowisko w sprawie
Pana zdaniem:
1)odsetki od środków pieniężnych zgromadzonych na Rachunku podlegają opodatkowaniu na podstawie art. 30a ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych;
2)Wnioskodawca nie jest zobowiązany samodzielnie naliczać i odprowadzać podatku dochodowego z odsetek od środków pieniężnych zgromadzonych na Rachunku na rachunek urzędu skarbowego;
3)Wnioskodawca nie jest zobowiązany do złożenia jakiejkolwiek deklaracji podatkowej celem wykazania przychodów (dochodów) z odsetek od środków pieniężnych zgromadzonych na Rachunku.
Zgodnie z art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (dalej jako „PIT”), jednym ze źródeł przychodów są kapitały pieniężne i prawa majątkowe, w tym odpłatne zbycie praw majątkowych innych niż wymienione w pkt 8 lit. a-c PIT.
Art. 17 ust. 1 pkt 2 PIT stanowi, że za przychody z kapitałów pieniężnych uważa się odsetki od wkładów oszczędnościowych i środków na rachunkach bankowych lub w innych formach oszczędzania, przechowywania lub inwestowania, z zastrzeżeniem art. 14 ust. 2 pkt 5 PIT.
Zgodnie z art. 30a ust. 1 pkt 3 PIT, od dochodów z odsetek lub innych przychodów od środków pieniężnych zgromadzonych na rachunku podatnika lub w innych formach oszczędzania, przechowywania lub inwestowania, prowadzonych przez podmiot uprawniony na podstawie odrębnych przepisów, z zastrzeżeniem art. 14 ust. 2 pkt 5, pobiera się 19% zryczałtowany podatek dochodowy.
Wskazać ponadto należy, że zgodnie z art. 41 ust. 4 PIT: płatnicy, o których mowa w ust. 1, są obowiązani pobierać zryczałtowany podatek dochodowy od dokonywanych wypłat (świadczeń) lub stawianych do dyspozycji podatnika pieniędzy lub wartości pieniężnych z tytułów określonych w art. 29, art. 30 ust. 1 pkt 2, 4-5a, 13-17 oraz art. 30a ust. 1 pkt 1-11 oraz 11b-13, z zastrzeżeniem ust. 4d, 5, 10, 12 i 21.
Ponadto zgodnie z art. 45 ust. 3 PIT: Zeznaniami, o których mowa w art. 45 ust. 1 i ust. 1a pkt 2, nie obejmuje się dochodów opodatkowanych zgodnie z art. 29-30a PIT.
W świetle powyższego należy wskazać również na art. 14 ust. 2 pkt 5 PIT, który stanowi, że przychodem z działalności gospodarczej są również odsetki od środków pieniężnych na rachunkach rozliczeniowych, o których mowa w przepisach prawa bankowego, lub rachunkach w spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych, prowadzonych w związku z wykonywaną działalnością gospodarczą, w tym także odsetki od lokat terminowych oraz innych form oszczędzania, przechowywania lub inwestowania, tworzonych na tych rachunkach.
Mając na uwadze powyższe należy wskazać, że na podstawie wyżej wymienionych przepisów, banki jako płatnicy są obowiązane pobierać 19% podatek dochodowy od dochodów z odsetek od środków pieniężnych zgromadzonych na rachunku podatnika podatku dochodowego od osób fizycznych, chyba że odsetki zostały uzyskane ze środków pieniężnych zgromadzonych na rachunkach prowadzonych w związku z wykonywaną działalnością gospodarczą.
Zgodnie z art. 5a pkt 6 PIT, działalność gospodarcza albo pozarolnicza działalność gospodarcza oznacza działalność zarobkową:
a)wytwórczą, budowlaną, handlową, usługową,
b)polegającą na poszukiwaniu, rozpoznawaniu i wydobywaniu kopalin ze złóż,
c)polegającą na wykorzystywaniu rzeczy oraz wartości niematerialnych i prawnych
–prowadzoną we własnym imieniu bez względu na jej rezultat, w sposób zorganizowany i ciągły, z której uzyskane przychody nie są zaliczane do innych przychodów ze źródeł wymienionych w art. 10 ust. 1 pkt 1, 2 i 4-9 PIT.
Od działalności gospodarczej – w rozumieniu PIT – należy odróżnić działalność rolniczą, którą w świetle art. 2 ust. 2 PIT jest działalność polegająca na wytwarzaniu produktów roślinnych lub zwierzęcych w stanie nieprzetworzonym (naturalnym) z własnych upraw albo hodowli lub chowu, w tym również produkcja materiału siewnego, szkółkarskiego, hodowlanego oraz reprodukcyjnego, produkcja warzywnicza gruntowa, szklarniowa i pod folią, produkcja roślin ozdobnych, grzybów uprawnych i sadownicza, hodowla i produkcja materiału zarodowego zwierząt, ptactwa i owadów użytkowych, produkcja zwierzęca typu przemysłowo-fermowego oraz hodowla ryb, a także działalność, w której minimalne okresy przetrzymywania zakupionych zwierząt i roślin, w trakcie których następuje ich biologiczny wzrost, wynoszą co najmniej:
1)miesiąc – w przypadku roślin,
2)16 dni – w przypadku wysokointensywnego tuczu specjalizowanego gęsi lub kaczek,
3)6 tygodni – w przypadku pozostałego drobiu rzeźnego,
4)2 miesiące – w przypadku pozostałych zwierząt
–licząc od dnia nabycia.
Zgodnie z art. 2 ust. 1 pkt 1 PIT: przepisów ustawy nie stosuje się do przychodów z działalności rolniczej, z wyjątkiem przychodów z działów specjalnych produkcji rolnej.
Mając na uwadze powyższe należy wskazać, że:
1)Rachunek jest prowadzony dla Gospodarstwa Rolnego (...),
2)w ramach Gospodarstwa Rolnego (...) Wnioskodawca prowadzi wyłącznie działalność rolniczą w rozumieniu art. 2 ust. 2 PIT, co potwierdza fakt, że wyłącznym przedmiotem działalności Gospodarstwa Rolnego (...) jest uprawa zbóż, roślin strączkowych i roślin oleistych na nasiona, z wyłączeniem ryżu (PKD 01.11.Z), co jasno wynika z danych z rejestru REGON,
3)Wnioskodawca nie prowadzi działalności gospodarczej, co potwierdza chociażby to, że nie figuruje w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej.
W konsekwencji Rachunek nie jest rachunkiem prowadzonym w związku z wykonywaną działalnością gospodarczą Wnioskodawcy. Rachunek mógłby zostać uznany za rachunek prowadzony w związku z wykonywaną działalnością gospodarczą jeżeli Wnioskodawca taką działalność by prowadził. Tymczasem Wnioskodawca nie prowadzi jakiejkolwiek działalności gospodarczej, tym bardziej w ramach Gospodarstwa Rolnego (...), dla którego to Rachunek jest prowadzony.
Bez wpływu na taki stan rzeczy pozostają wewnętrzne regulacje czy interpretacje banku, które traktują Rachunek jako rachunek firmowy, względnie które dopuściły założenie tego rodzaju rachunku dla gospodarstwa rolnego. Decydującą rolę w kwalifikacji przychodów (dochodów) z tytułu odsetek mają bowiem okoliczności faktyczne.
W rezultacie Wnioskodawca stoi na stanowisku, że:
1)odsetki od środków pieniężnych zgromadzonych na Rachunku podlegają opodatkowaniu na podstawie art. 30a ust. 1 pkt 3 PIT;
2)Wnioskodawca nie jest zobowiązany samodzielnie naliczać i odprowadzać podatku dochodowego z odsetek od środków pieniężnych zgromadzonych na Rachunku, na rachunek urzędu skarbowego; skoro bowiem odsetki od środków pieniężnych zgromadzonych na Rachunku podlegają opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem dochodowym na podstawie art. 30a ust. 1 pkt 3 PIT, to do naliczenia, pobrania i odprowadzenia do właściwego urzędu skarbowego zryczałtowanego podatku dochodowego jest zobowiązany bank prowadzący Rachunek, zgodnie z art. 41 ust. 4 PIT;
3)Wnioskodawca nie jest zobowiązany składać jakiejkolwiek deklaracji podatkowej celem wykazania przychodów (dochodów) z odsetek od środków pieniężnych zgromadzonych na Rachunku; skoro bowiem odsetki od środków pieniężnych zgromadzonych na Rachunku podlegają opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem dochodowym na podstawie art. 30a ust. 1 pkt 3 PIT, to Wnioskodawca nie ma obowiązku wykazania takich dochodów w zeznaniu rocznym zgodnie z art. 45 ust. 3 PIT.
Ocena stanowiska
Stanowisko, które przedstawił Pan we wniosku jest w części prawidłowe i w części nieprawidłowe.
Uzasadnienie interpretacji indywidualnej
Zgodnie z art. 3 ust. 1 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (t. j. Dz. U. z 2024 r. poz. 226 ze zm.):
Osoby fizyczne, jeżeli mają miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, podlegają obowiązkowi podatkowemu od całości swoich dochodów (przychodów) bez względu na miejsce położenia źródeł przychodów (nieograniczony obowiązek podatkowy).
Źródła przychodów zostały określone w art. 10 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Wśród nich ustawodawca w pkt 7 tego przepisu wyodrębnił źródło: kapitały pieniężne i prawa majątkowe, w tym odpłatne zbycie praw majątkowych innych niż wymienione w pkt 8 lit. a-c.
Stosownie natomiast do art. 17 ust. 1 pkt 2 ww. ustawy:
Za przychody z kapitałów pieniężnych uważa się odsetki od wkładów oszczędnościowych i środków na rachunkach bankowych lub w innych formach oszczędzania, przechowywania lub inwestowania, z zastrzeżeniem art. 14 ust. 2 pkt 5.
Z kolei art. 14 ust. 2 pkt 5 ustawy wskazuje, że:
Przychodem z działalności gospodarczej są również odsetki od środków pieniężnych na rachunkach rozliczeniowych, o których mowa w przepisach prawa bankowego, lub rachunkach w spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych, prowadzonych w związku z wykonywaną działalnością gospodarczą, w tym także odsetki od lokat terminowych oraz innych form oszczędzania, przechowywania lub inwestowania, tworzonych na tych rachunkach.
W myśl art. 30a ust. 1 pkt 3 analizowanej ustawy:
Od uzyskanych dochodów (przychodów) pobiera się 19% zryczałtowany podatek dochodowy, z zastrzeżeniem art. 52a: z odsetek lub innych przychodów od środków pieniężnych zgromadzonych na rachunku podatnika lub w innych formach oszczędzania, przechowywania lub inwestowania, prowadzonych przez podmiot uprawniony na podstawie odrębnych przepisów, z zastrzeżeniem art. 14 ust. 2 pkt 5.
Stosownie do art. 41 ust. 4 ustawy:
Płatnicy, o których mowa w ust. 1, są obowiązani pobierać zryczałtowany podatek dochodowy od dokonywanych wypłat (świadczeń) lub stawianych do dyspozycji podatnika pieniędzy lub wartości pieniężnych z tytułów określonych w art. 29, art. 30 ust. 1 pkt 2, 4-5a, 13-17 oraz art. 30a ust. 1 pkt 1-11 oraz 11b-13, z zastrzeżeniem ust. 4d, 5, 10, 12 i 21.
Zgodnie z art. 45 ust. 1 powołanej ustawy:
Podatnicy są obowiązani składać urzędom skarbowym zeznanie, według ustalonego wzoru, o wysokości osiągniętego dochodu (poniesionej straty) w roku podatkowym, w terminie od dnia 15 lutego do dnia 30 kwietnia roku następującego po roku podatkowym. Zeznania złożone przed początkiem terminu uznaje się za złożone w dniu 15 lutego roku następującego po roku podatkowym.
Jak wynika z art. 45 ust. 3b ww. ustawy:
W zeznaniu, o którym mowa w ust. 1 lub ust. 1a, wykazuje się należny podatek dochodowy, o którym mowa w art. 29-30a, jeżeli podatek ten nie został pobrany przez płatnika.
Jak wynika z opisu sprawy:
–osiąga Pan dochody przede wszystkim z działalności rolniczej,
–nie prowadzi Pan działalności gospodarczej w rozumieniu art. 5a pkt 6 ustawy,
–posiada rachunek oszczędnościowy w banku działającym na terenie Rzeczypospolitej Polskiej,
–rachunek został założony dla Pana Gospodarstwa Rolnego,
–środki znajdujące się na rachunku podlegają oprocentowaniu,
–bank nie pobiera zryczałtowanego podatku dochodowego od odsetek, gdyż rachunek jest traktowany przez bank jak rachunek dla firm.
Jak wskazano w opisie sprawy, aby nie narazić się na uszczuplenie należności publicznoprawnej odprowadza Pan po każdym miesiącu kalendarzowym, w terminie do 20 dnia miesiąca następującego, podatek z odsetek wygenerowanych za dany miesiąc od środków pieniężnych zgromadzonych na rachunku, według stawki 19%.
Skoro w Pana przypadku płatnik (bank) nie pobrał/nie pobiera podatku od odsetek, to pomimo tego, że nie jest Pan zobowiązany do comiesięcznych wpłat z tego tytułu, jest Pan zobowiązany do samodzielnego obliczenia należnego podatku dochodowego od otrzymanych odsetek i wykazania go w Pana rocznym zeznaniu podatkowym. Taki obowiązek wynika wprost z art. 45 ust. 3b ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Niepobranie podatku przez płatnika nie zwalnia Pana jako podatnika z wykazania należnego podatku dochodowego z tytułu odsetek od środków na Pana rachunku oszczędnościowym w zeznaniu za dany rok podatkowy i wpłaty tego podatku przed upływem terminu określonego na złożenie zeznania.
Dodatkowe informacje
Informacja o zakresie rozstrzygnięcia
Interpretacja dotyczy stanu faktycznego, który Pan przedstawił i stanu prawnego, który obowiązywał w dacie zaistnienia zdarzenia.
Przedmiotem tej interpretacji jest wyłącznie ocena Pana obowiązków na gruncie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Ta interpretacja nie stanowi oceny prawidłowości działań płatnika.
Pouczenie o funkcji ochronnej interpretacji
•Funkcję ochronną interpretacji indywidualnych określają przepisy art. 14k-14nb ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2023 r. poz. 2383 ze zm.). Interpretacja będzie mogła pełnić funkcję ochronną, jeśli: Pana sytuacja będzie zgodna (tożsama) z opisem stanu faktycznego lub zdarzenia przyszłego i zastosuje się Pan do interpretacji.
•Zgodnie z art. 14na § 1 Ordynacji podatkowej:
Przepisów art. 14k-14n Ordynacji podatkowej nie stosuje się, jeśli stan faktyczny lub zdarzenie przyszłe będące przedmiotem interpretacji indywidualnej jest elementem czynności, które są przedmiotem decyzji wydanej:
1)z zastosowaniem art. 119a;
2)w związku z wystąpieniem nadużycia prawa, o którym mowa w art. 5 ust. 5 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług;
3)z zastosowaniem środków ograniczających umowne korzyści.
Zgodnie z art. 14na § 2 Ordynacji podatkowej:
Przepisów art. 14k-14n nie stosuje się, jeżeli korzyść podatkowa, stwierdzona w decyzjach wymienionych w § 1, jest skutkiem zastosowania się do utrwalonej praktyki interpretacyjnej, interpretacji ogólnej lub objaśnień podatkowych.
Pouczenie o prawie do wniesienia skargi na interpretację
Ma Pan prawo do zaskarżenia tej interpretacji indywidualnej do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Zasady zaskarżania interpretacji indywidualnych reguluje ustawa z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi – t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 935; dalej jako „PPSA”.
Skargę do Sądu wnosi się za pośrednictwem Dyrektora KIS (art. 54 § 1 PPSA). Skargę należy wnieść w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia interpretacji indywidualnej (art. 53 § 1 PPSA):
•w formie papierowej, w dwóch egzemplarzach (oryginał i odpis) na adres: Krajowa Informacja Skarbowa, ul. Warszawska 5, 43-300 Bielsko-Biała (art. 47 § 1 PPSA), albo
•w formie dokumentu elektronicznego, w jednym egzemplarzu (bez odpisu), na adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej Krajowej Informacji Skarbowej na platformie ePUAP: /KIS/SkrytkaESP (art. 47 § 3 i art. 54 § 1a PPSA).
Skarga na interpretację indywidualną może opierać się wyłącznie na zarzucie naruszenia przepisów postępowania, dopuszczeniu się błędu wykładni lub niewłaściwej oceny co do zastosowania przepisu prawa materialnego. Sąd jest związany zarzutami skargi oraz powołaną podstawą prawną (art. 57a PPSA).
Podstawa prawna dla wydania interpretacji
Podstawą prawną dla wydania tej interpretacji jest art. 13 § 2a oraz art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Ordynacja podatkowa.