Nabycie i zbycie akcji notowanych na giełdzie papierów wartościowych w USA. - Interpretacja - 0114-KDIP3-1.4011.1149.2023.1.AK

ShutterStock

Interpretacja indywidualna z dnia 29 marca 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP3-1.4011.1149.2023.1.AK

Temat interpretacji

Nabycie i zbycie akcji notowanych na giełdzie papierów wartościowych w USA.

Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe

Szanowny Panie,

stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

30 grudnia 2023 r. wpłynął Pana wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku dochodowego od osób fizycznych związanych z nabyciem i zbyciem akcji notowanej na giełdzie papierów wartościowych w USA.

Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego

Posiada Pan w Polsce nieograniczony obowiązek podatkowy. Dokonał Pan transakcji nabycia 1 akcji spółki zagranicznej notowanej na giełdzie w Stanach Zjednoczonych poprzez brokera zagranicznego, który nie ma obowiązku dostarczenia PIT-8C. Transakcja została przeprowadzona w walucie obcej USD i w takiej walucie poniósł Pan koszty jak i przychody z transakcji.

Kupił Pan 1 akcję 2023.10.02 (poniedziałek) a następnie sprzedał ją 2023.10.06 (piątek).

Zarówno transakcja zakupu jak i sprzedaży związana była z prowizją również w USD. 2023.10.09 (poniedziałek) nie były rozliczane transakcje w Stanach Zjednoczonych ze względu na święto narodowe. Łańcuch (cykl) rozliczeniowy dla akcji w Stanach Zjednoczonych jest jednakowy jak w Polsce i wynosi dwa dni (D+2). Jednak kalendarze rozliczeniowe dni, w których dokonywane są rozliczenia się różnią. Gdzie w podanym stanie faktycznym 2023.10.09 był w Polsce dniem rozliczeniowym a w Stanach Zjednoczonych już nie.

Akcja stała się Pana własnością 2023.10.04 (środa) po zakończeniu rozliczenia. Następnie zbył Pan skutecznie swoje prawa do akcji 2023.10.11 (środa) w momencie przeniesienia własności na nabywcę po zakończeniu rozliczenia. Rozliczenie to trwało 3 polskie dni robocze ze względu na brak dnia rozliczeniowego 2023.10.09 w Stanach Zjednoczonych.

Pytania

1.Czy do ustalenia daty przeniesienia własności udziału należy korzystać z właściwego kalendarza dni rozliczeniowych dla kraju, w którym znajduje się giełda na której przeprowadzona została transakcja? W przedstawionym stanie faktycznym są to Stany Zjednoczone i organ SEC (U.S. Securities and Exchange Commission), który definiuje dni rozliczeniowe.

2.Czy do ustalenia daty przeniesienia własności udziału należy korzystać z długości cyklu rozliczeniowego właściwego dla kraju, w którym przeprowadzana jest transakcja jeśli długość tego cyklu różni się od polskiego? W przedstawionym stanie faktycznym są to dwa dni.

3.Czy data osiągnięcia przychodu dla transakcji dla celów przeliczenia na złote waluty obcej następuje w dniu przeniesienia własności akcji na nabywcę zgodnie z art. 17 ust. 1ab oraz art. 11a punkt 1?

4.Czy data poniesienia kosztu dla transakcji dla celów przeliczenia na złote waluty obcej następuje w dniu przeniesienia własności akcji na nabywcę stosując analogiczną zasadę z art. 17 ust. 1ab, gdzie określono moment osiągnięcia przychodu?

5.Czy data poniesienia kosztu prowizji dla celów przeliczenia na złote waluty obcej związana z transakcją zakupu jest tożsama dacie poniesienia kosztu za zakup akcji a więc z uwzględnieniem cyklu rozliczeniowego?

6.Czy data poniesienia kosztu prowizji dla celów przeliczenia na złote waluty obcej związana z transakcją sprzedaży jest tożsama dacie uzyskania przychodu ze zbycia akcji a więc z uwzględnieniem cyklu rozliczeniowego.

7.Czy dla przychodu z podanej transakcji jest to kurs średni NBP dla USD/PLN opublikowany w Tabeli nr 196/A/NBP/2023 z dnia 2023-10-10?

8.Czy dla kosztu jest to kurs średni NBP dla USD/PLN opublikowany w Tabeli nr 191/A/NBP/2023 z dnia 2023-10-03?

Przedmiotem niniejszej interpretacji jest odpowiedź na pytania oznaczone Nr 3-8. W zakresie pytań Nr 1-2 zostanie wydane odrębne rozstrzygnięcie.

Pana stanowisko w sprawie

Ad.  3.

Uważa Pan, że tak na podstawie art. 17 ust.1ab i analogicznie w taki sposób ustala się również do którego roku podatkowego należy transakcja.

Ad. 4.

Uważa Pan, że tak stosując analogiczną zasadę jak dla przychodu w art. 17 ust.1ab.

Ad. 5.

Uważa Pan, że tak ponieważ prowizja ta jest wiążąca wyłącznie jeśli dojdzie do przeniesienia własności akcji podczas nabywania udziału.

Ad. 6.

Uważa Pan, że tak ponieważ prowizja ta jest wiążąca wyłącznie jeśli dojdzie do przeniesienia własności akcji podczas zbycia udziału.

Ad. 7.

Uważa Pan, że tak bazując na treści art. 11a punkt 1 gdzie dniem uzyskania przychodu zgodnie z treścią art. 17 ust.1ab jest dzień, w którym prawa do udziału przechodzą na nabywcę. W żądanym przypadku przeniesienie własności trwa 2 dni rozliczeniowe w Stanach Zjednoczonych od daty 2023.10.06 (piątek). W związku z tym, że kolejnymi dniami rozliczeniowymi ze względu na święta w Stanach Zjednoczonych w tym okresie są 2023.10.10 (wtorek) a następnie 2023.10.11 (środa) to przeniesienie własności akcji a więc przychód powstaje 2023.10.11. Dniem poprzedzającym tą datę i jednocześnie posiadającym opublikowane przez NBP kursy średnie jest 2023.10.10.

Ad. 8.

Uważa Pan, że bazując na treści art. 11a punkt 1 gdzie dniem poniesienia kosztu zgodnie z treścią art. 17 ust.1ab jest dzień, w którym prawa do udziału przechodzą na nabywcę. Transakcja nabycie odbyła się 2023.10.02 natomiast przeniesienie własności zakończyło się 2023.10.04. Dniem poprzedzającym tą datę i jednocześnie posiadającym opublikowane przez NBP kursy średnie jest 2023.10.03.

Ocena stanowiska

Stanowisko, które przedstawił Pan we wniosku jest prawidłowe.

Uzasadnienie interpretacji indywidualnej

Na wstępie wskazać należy, iż Pana stanowisko w sprawie zostało uznane za prawidłowe, jednak udzielając odpowiedzi na pytania Nr 3-8 organ swoje stanowisko opiera na polskich przepisach podatkowych i nie dokonuje analizy cykli rozliczeniowych obowiązujących w Stanach Zjednoczonych Ameryki.

Zgodnie z art. 10 ust. 1 pkt 7 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2022 r. poz. 2647 ze zm.), w brzmieniu obowiązującym do 31 grudnia

2023 r.:

Źródłami przychodów są kapitały pieniężne i prawa majątkowe, w tym odpłatne zbycie praw majątkowych innych niż wymienione w pkt 8 lit. a-c.

Ustawowy katalog przychodów z kapitałów pieniężnych zawiera art. 17 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Artykuł ten zawiera enumeratywne wyliczenie przychodów z kapitałów pieniężnych. Przyjęcie przez ustawodawcę zamkniętego katalogu tych przychodów uniemożliwia zaliczenie do nich innych, poza wymienionymi w komentowanym artykule, przychodów kapitałowych. Określone w art. 17 ww. ustawy przychody stanowią swoistego rodzaju „wynagrodzenie” uposażonej osoby (podatnika) za korzystanie przez inne podmioty z powierzonego im (udostępnionego) kapitału pieniężnego bądź wynikające z zainwestowania określonych środków pieniężnych w źródło przychodu kapitałowego.

Z przedstawionego we wniosku opisu wynika, że dokonał Pan transakcji nabycia 1 akcji spółki zagranicznej notowanej na giełdzie w Stanach Zjednoczonych poprzez brokera zagranicznego, który nie ma obowiązku dostarczenia PIT-8C. Transakcja została przeprowadzona w walucie obcej USD i w takiej walucie poniósł Pan koszty jak i przychody z transakcji kupna i sprzedaży akcji.

Ze względu na to, że przedmiotem sprzedaży w analizowanej sprawie są akcje spółki amerykańskiej, przy ustalaniu dochodu z ich sprzedaży zastosowanie znajduje przepis art. 30b ust. 3 ww. ustawy, który stanowi, że:

przepisy art. 30b ust. 1 stosuje się z uwzględnieniem umów o unikaniu podwójnego opodatkowania, których stroną jest Rzeczpospolita Polska. Jednakże zastosowanie stawki podatku wynikającej z właściwej umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania albo niezapłacenie podatku zgodnie z taką umową jest możliwe pod warunkiem udokumentowania dla celów podatkowych miejsca zamieszkania podatnika uzyskanym od niego certyfikatem rezydencji.

W niniejszej sprawie, należy uwzględnić postanowienia Umowy z dnia 8 października 1974 r. między Rządem Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej a Rządem Stanów Zjednoczonych Ameryki o uniknięciu podwójnego opodatkowania i zapobieżeniu uchylaniu się od opodatkowania w zakresie podatków od dochodu (Dz. U. z 1976 r., Nr 31, poz. 178), ponieważ osiąga Pan przychód z tytułu odpłatnego zbycia akcji spółki zagranicznej notowanej na giełdzie w Stanach Zjednoczonych.

Stosownie do art. 14 ust. 1 ww. Umowy:

osoba mająca miejsce zamieszkania lub siedzibę w jednym z Umawiających się Państw będzie zwolniona od opodatkowania w drugim Umawiającym się Państwie zysku ze sprzedaży, zamiany lub innej dyspozycji walorami kapitałowymi, chyba że:

a.zysk został osiągnięty przez osobę mającą miejsce zamieszkania lub siedzibę w jednym z Umawiających się Państw ze sprzedaży, zamiany lub innej dyspozycji mieniem wymienionym w artykule 7 niniejszej Umowy, położonym na terytorium drugiego Umawiającego się Państwa,

b.osoba osiągająca zysk, mająca miejsce zamieszkania lub siedzibę w jednym z Umawiających się Państw, posiada zakład w drugim Umawiającym się Państwie i wartość majątkowa przynosząca zysk jest rzeczywiście związana z tym zakładem lub

c.osoba fizyczna osiągająca zysk, mająca miejsce zamieszkania lub siedzibę w jednym z Umawiających się Państw, przebywa w drugim Umawiającym się Państwie przez okres lub okresy, sięgające łącznie lub przekraczające 183 dni w ciągu roku podatkowego.

W przypadku zysków wymienionych w ww. ust. 1 lit. a) zastosowanie mają postanowienia artykułu 7 niniejszej Umowy. W przypadku zysków wymienionych w ust. 1 lit. b) zastosowanie mają postanowienia artykułu 8 niniejszej Umowy (art. 14 ust. 2 ww. umowy).

Przy tym, użyte w ww. Umowie określenie „zyski kapitałowe” lub „walory kapitałowe” – stosownie do art. 3 ust. 2 umowy – jeżeli z kontekstu nie wynika inaczej, będzie miało takie znaczenie, jakie ono posiada zgodnie z prawem tego Umawiającego się Państwa, którego podatek jest ustalony (...).

Z analizy zapisów Umowy o uniknięciu podwójnego opodatkowania i zapobieżeniu uchylaniu się od opodatkowania w zakresie podatków od dochodu wynika zatem, że przychody z  kapitałów pieniężnych otrzymane przez osobę mającą miejsce zamieszkania w Polsce, podlegają opodatkowaniu tylko w Polsce.

Stosownie do art. 17 ust. 1 pkt 6 lit. a) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych:

Za przychody z kapitałów pieniężnych uważa się przychody z odpłatnego zbycia udziałów (akcji), udziałów w spółdzielni oraz papierów wartościowych.

W myśl art. 17 ust. 1ab pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych:

Przychód określony w ust. 1 pkt 6 z odpłatnego zbycia udziałów (akcji), udziałów w spółdzielni oraz papierów wartościowych powstaje w momencie przeniesienia na nabywcę własności udziałów (akcji), udziałów w spółdzielni oraz papierów wartościowych.

Art. 17 ust. 2 omawianej ustawy stanowi zaś, że:

Przy ustalaniu wartości przychodów, o których mowa w ust. 1 pkt 4 lit. c, pkt 6, 7 i 10, stosuje się odpowiednio przepisy art. 19.

W zależności od rodzaju poszczególnych przychodów z kapitału pieniężnego oraz statusu podatkowego osób uzyskujących te przychody odmienne są zasady poboru zaliczek na podatek lub samego podatku. W tym zakresie odpowiednie unormowania zawierają art. 29, 30a, 30b i 41 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

W odniesieniu do poszczególnych grup tych przychodów ustawodawca wprowadził jednolitą zasadę rozliczenia należnego od nich podatku – podatek zryczałtowany liczony od kwoty przychodu (dochodu), którego nie łączy się z innymi przychodami (dochodami) uzyskanymi przez podatnika.

Zgodnie z art. 30b ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w brzmieniu obowiązującym do 31 grudnia 2023 r.:

Od dochodów uzyskanych z odpłatnego zbycia papierów wartościowych lub pochodnych instrumentów finansowych, w tym z realizacji praw wynikających z tych instrumentów, z odpłatnego zbycia udziałów (akcji), z odpłatnego zbycia udziałów w spółdzielni oraz z tytułu objęcia udziałów (akcji) albo wkładów w spółdzielni w zamian za wkład niepieniężny, podatek dochodowy wynosi 19% uzyskanego dochodu.

Z kolei zgodnie z art. 30b ust. 2 pkt 4 ww. ustawy wynika, że:

dochodem, o którym mowa w ust. 1, jest różnica między sumą przychodów uzyskanych z odpłatnego zbycia udziałów (akcji) albo udziałów w spółdzielni a kosztami uzyskania przychodów określonymi na podstawie art. 22 ust. 1f oraz art. 23 ust. 1 pkt 38 i 38c.

Kosztami uzyskania przychodów są natomiast – w myśl art. 22 ust. 1 ustawy:

koszty poniesione w celu osiągnięcia przychodów lub zachowania albo zabezpieczenia źródła przychodów, z wyjątkiem kosztów wymienionych w art. 23.

Przepis art. 23 ust. 1 pkt 38 ww. ustawy stanowi, że:

nie uważa się za koszty uzyskania przychodów wydatków na objęcie lub nabycie udziałów albo wkładów w spółdzielni, udziałów (akcji) oraz papierów wartościowych, a także wydatków na nabycie tytułów uczestnictwa w funduszach kapitałowych; wydatki takie są jednak kosztem uzyskania przychodu z odpłatnego zbycia tych udziałów w spółdzielni, udziałów (akcji) oraz papierów wartościowych, w tym z tytułu wykupu przez emitenta papierów wartościowych, a także z odkupienia albo umorzenia tytułów uczestnictwa w funduszach kapitałowych, z zastrzeżeniem ust. 3e.

W myśl art. 30b ust. 5 ustawy:

dochodów, o których mowa w ust. 1, nie łączy się z dochodami opodatkowanymi na zasadach określonych w art. 27 oraz art. 30c.

W myśl zaś art. 30b ust. 6 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w brzmieniu obowiązującym do 31 grudnia 2023 r.:

Po zakończeniu roku podatkowego podatnik jest obowiązany w zeznaniu, o którym mowa w art. 45 ust. 1a pkt 1, wykazać dochody uzyskane w roku podatkowym z odpłatnego zbycia papierów wartościowych, w tym również dochody, o których mowa w art. 24 ust. 14, dochody z odpłatnego zbycia pochodnych instrumentów finansowych, a także dochody z realizacji praw z nich wynikających, z odpłatnego zbycia udziałów (akcji) oraz z tytułu objęcia udziałów (akcji) w spółce albo wkładów w spółdzielniach, w zamian za wkład niepieniężny.

Wątpliwości Pana budzi kwestia z jakiego dnia winien Pan przyjąć średni kurs przeliczenia USD/PLN dokonując rozliczenia podatkowego w Polce, transakcji kupna/sprzedaży akcji zagranicznej spółki notowanej na giełdzie amerykańskiej, zakupionej dla Pana przez zagranicznego brokera.

W tym miejscu wskazać należy, że zgodnie z art. 11a ust. 1-3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych: 

1.przychody w walutach obcych przelicza się na złote według kursu średniego walut obcych ogłaszanego przez Narodowy Bank Polski z ostatniego dnia roboczego poprzedzającego dzień uzyskania przychodu;

2.koszty poniesione w walutach obcych przelicza się na złote według kursu średniego ogłaszanego przez Narodowy Bank Polski z ostatniego dnia roboczego poprzedzającego dzień poniesienia kosztu;

3.kwoty uprawniające do odliczenia od dochodu, podstawy obliczenia podatku lub obniżenia podatku, wydatki oraz podatek, wyrażone w walutach obcych przelicza się na złote według kursu średniego walut obcych ogłaszanego przez Narodowy Bank Polski z ostatniego dnia roboczego poprzedzającego dzień poniesienia wydatku lub zapłaty podatku.

Mając na uwadze powołane wyżej przepisy oraz przedstawiony we wniosku stan faktyczny stwierdzić należy, iż przychód z transakcji kupna/sprzedaży akcji jest przychodem z odpłatnego zbycia papierów wartościowych (akcji), o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 6 lit. a ww. ustawy, jest przychodem należnym i powstaje w momencie przeniesienia własności papieru wartościowego na kupującego.

Z uwagi na fakt, iż osiągnął Pan przychód ze zbycia akcji w USA oraz poniósł Pan koszty zakupu akcji oraz prowizji, należy przychód oraz poniesione koszty przeliczyć na złote. Wskazany wcześniej przepis art. 11a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych stanowi, w jaki sposób należy dokonać stosownego przeliczenia przychodów uzyskanych w walucie obcej na złote, kosztów poniesionych w walutach obcych, jak również kwot uprawniających do odliczenia od dochodu, podstawy obliczenia podatku lub obniżenia podatku, wydatków oraz podatku, wyrażonych w walutach obcych. 

W zeznaniu podatkowym złożonym na formularzu PIT-38 za 2023 r. winien Pan wykazać przychód ze sprzedaży akcji amerykańskich przeliczony według kursu średniego dolara ogłaszanego przez Narodowy Bank Polski z ostatniego dnia roboczego poprzedzającego dzień uzyskania przychodu, tj. z ostatniego dnia roboczego poprzedzającego datę przeniesienia własności akcji na kupującego tj. dzień 10.10.2023 r. Koszty zakupu akcji w tym zapłacona prowizja powinny być wyliczone według kursu średniego ogłaszanego przez Narodowy Bank Polski z ostatniego dnia roboczego poprzedzającego dzień w którym nastąpiło przeniesienia własności akcji na kupującego tj. dzień 3.10.2023 r. Przeliczając na złote należy ująć w rozliczeniu rocznym sumy przychodów i kosztów za 2023 r. Po czym należy ustalić wielkość uzyskanego dochodu, który stanowić będzie różnicę pomiędzy przychodem uzyskanym w walucie obcej, a kosztami poniesionymi w walucie obcej, przeliczonymi na złote, według wyżej wskazanych zasad, o których mowa w przepisie art. 11a ustawy o  podatku dochodowym od osób fizycznych. Ustalony dochód podlega opodatkowaniu 19% podatkiem dochodowym, który należy rozliczyć w zeznaniu rocznym, składanym do końca kwietnia roku następnego po roku podatkowym, w analizowanej sprawie do dnia 30 kwietnia 2024 r. W tym samym terminie należy wpłacić należny podatek.

Podsumowując, prawidłowo wskazał zasadę przeliczenia podatku wyrażonego w walucie obcej, o której mowa art. 11a w związku z art. 17 ust. 1abpkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, w związku z powyższym stanowisko Zainteresowanego w tym zakresie uznano za prawidłowe.

Dodatkowe informacje

W opisie sprawy wskazał Pan,że dokonał nabycia i zbycia akcji, natomiast w pytaniach oraz własnym stanowisko używa Pan naprzemiennie słów akcji/udziałów. Organ przyjmuje to za oczywistą omyłkę pisarską a interpetacja dotyczy skutów podatkowych związanych z zakupem i sprzedazy akcji.

Informacja o zakresie rozstrzygnięcia

Interpretacja dotyczy stanu faktycznego, który Pan przedstawił i stanu prawnego, który obowiązywał w dacie zaistnienia zdarzenia.

Pouczenie o funkcji ochronnej interpretacji

  • Funkcję ochronną interpretacji indywidualnych określają przepisy art. 14k-14nb ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2023 r. poz. 2383 ze zm. ). Interpretacja będzie mogła pełnić funkcję ochronną, jeśli Pana sytuacja będzie zgodna (tożsama) z opisem zdarzenia przyszłego i zastosuje się Pan do interpretacji.
  • Zgodnie z art. 14na § 1 Ordynacji podatkowej:

Przepisów art. 14k-14n Ordynacji podatkowej nie stosuje się, jeśli stan faktyczny lub zdarzenie przyszłe będące przedmiotem interpretacji indywidualnej jest elementem czynności, które są przedmiotem decyzji wydanej:

1)z zastosowaniem art. 119a;

2)w związku z wystąpieniem nadużycia prawa, o którym mowa w art. 5 ust. 5 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług;

3)z zastosowaniem środków ograniczających umowne korzyści.

  • Zgodnie z art. 14na § 2 Ordynacji podatkowej:

Przepisów art. 14k-14n nie stosuje się, jeżeli korzyść podatkowa, stwierdzona w decyzjach wymienionych w § 1, jest skutkiem zastosowania się do utrwalonej praktyki interpretacyjnej, interpretacji ogólnej lub objaśnień podatkowych.

Pouczenie o prawie do wniesienia skargi na interpretację

Ma Pan prawo do zaskarżenia tej interpretacji indywidualnej do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego (...). Zasady zaskarżania interpretacji indywidualnych reguluje ustawa z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi – t. j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1634 ze zm.; dalej jako „PPSA”.Skargę do Sądu wnosi się za pośrednictwem Dyrektora KIS (art. 54 § 1 PPSA). Skargę należy wnieść w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia interpretacji indywidualnej (art. 53 § 1 PPSA):

  • w formie papierowej, w dwóch egzemplarzach (oryginał i odpis) na adres: Krajowa Informacja Skarbowa, ul. Warszawska 5, 43-300 Bielsko-Biała (art. 47 § 1 PPSA),albo
  • w formie dokumentu elektronicznego, w jednym egzemplarzu (bez odpisu), na adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej Krajowej Informacji Skarbowej na platformie ePUAP: /KIS/SkrytkaESP (art. 47 § 3 i art. 54 § 1a PPSA).

Skarga na interpretację indywidualną może opierać się wyłącznie na zarzucie naruszenia przepisów postępowania, dopuszczeniu się błędu wykładni lub niewłaściwej oceny co do zastosowania przepisu prawa materialnego. Sąd jest związany zarzutami skargi oraz powołaną podstawą prawną (art. 57a PPSA).

Podstawa prawna dla wydania interpretacji

Podstawą prawną dla wydania tej interpretacji jest art. 13 § 2a oraz art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2023 r. poz. 2383 ze zm.).