Temat interpretacji
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia udziału w gruntach leśnych otrzymanego w spadku.
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowny Panie,
stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
23 sierpnia 2023 r. wpłynął Pana wniosek z 18 sierpnia 2023 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie sprzedaży gruntów leśnych. Uzupełnił go Pan – w odpowiedzi na wezwania – pismami z 6 października 2023 r. (wpływ 10 października 2023 r.) oraz z 26 października 2023 r. (wpływ 27 października 2023 r.). Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego
Złożył Pan wniosek o interpretację indywidualną w sprawie sprzedaży nieruchomości położonej w miejscowości (…), gmina (…) jako działka gruntu nr ewid. (…) otrzymanej w drodze spadku po zmarłym ojcu (…).
Pana ojciec – (…) urodzony (…) aktem dziedziczenia z dnia (…) 2015 r. otrzymał w drodze spadku po zmarłym ojcu (…): data śmierci (…) 1988 r., zmarłej matce (…): data śmierci (…) 2010 r. oraz zmarłym bracie (…): data śmierci (…) 2015 r. ww. nieruchomość oznaczoną symbolem „LsVI” – lasy.
Pan, urodzony (…) aktem dziedziczenia z dnia (…) 2019 r. odziedziczył wraz bratem (…) urodzonym (…) w udziałach 50/50 grunty leśne po zmarłym ojcu (…): data śmierci (…) 2018 r. Następnie wraz z bratem dokonał Pan sprzedaży ww. gruntów leśnych w dniu (…) 2023 r.
Stąd Pana pytanie i prośba o indywidualną interpretację podatkową czy powinien Pan zapłacić podatek dochodowy od sprzedaży nieruchomości jeżeli nie upłynęło 5 lat od śmierci Pana ojca (…)? Nie jest Pan do końca pewien od jakiej daty liczy się termin upływu 5 lat. Są rozbieżności w interpretacji pomiędzy Notariuszem i Urzędem Skarbowym od których telefonicznie starał się Pan z bratem dowiedzieć.
Oświadczył Pan, iż ww. sprawa nie jest w trakcie postępowania podatkowego, kontroli podatkowej lub celno-skarbowej.
W piśmie z 6 października 2023 r., stanowiącym uzupełnienie wniosku, udzielił Pan następujących odpowiedzi na zawarte w wezwaniu pytania:
a)czy zgodnie z art. 3 ust. 1 oraz ust. 1a ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (t. j. Dz. U. z 2022 r. poz. 2647 ze zm.) ma Pan nieograniczony obowiązek podatkowy w Polsce?
Odp. Posiada Pan nieograniczony obowiązek podatkowy w Polsce zgodnie z art. 3 ust. 1 oraz ust. 1a ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (t. j. Dz. U. z 2022 r. poz. 2647 ze zm.).
b)czy odpłatne zbycie przez Pana (...) 2023 r. udziałów w gruntach leśnych nastąpiło w wykonywaniu działalności gospodarczej w rozumieniu art. 5a pkt 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych – tj. czy prowadzi Pan jakąkolwiek działalność gospodarczą, jeśli tak to w jakim zakresie i od kiedy? W szczególności czy jest to działalność w zakresie obrotu nieruchomościami, jaka jest forma opodatkowania, rodzaj prowadzonej dokumentacji podatkowej (np. podatkowa księga przychodów i rozchodów, księgi rachunkowe) oraz czy nieruchomość będąca przedmiotem wniosku była wykorzystywana w działalności gospodarczej, jeśli tak to w jaki sposób?
Odp. Odpłatne zbycie (…) 2023 r. Pana udziałów w gruntach leśnych nastąpiło jako osoba fizyczna, nie prowadzi ani nie prowadził Pan działalności gospodarczej, a nieruchomość będąca przedmiotem wniosku nie była wykorzystywana w działalności gospodarczej.
W piśmie z 26 października 2023 r., stanowiącym uzupełnienie wniosku, doprecyzował Pan opis sprawy w odniesieniu do kredytu hipotecznego, na którego spłatę przekazał Pan środki pieniężne, które Pan otrzymał z tytułu sprzedaży gruntów leśnych poprzez wskazanie:
Odp. Nie przekazał Pan na ten moment żadnych środków pieniężnych z tyt. sprzedaży gruntów leśnych na poczet spłaty kredytu hipotecznego zaciągniętego solidarnie z małżonką (…).
-kiedy (proszę o wskazanie dokładnej daty – dd-mm-rrrr) został zaciągnięty ww. kredyt?
Odp. Kredyt hipoteczny został zaciągnięty (…) 2020 r.
-na jaki cel został zaciągnięty ww. kredyt?
Odp. Kredyt został zaciągnięty na cele mieszkaniowe.
-czy został on zaciągnięty w banku lub w spółdzielczej kasie oszczędnościowo-kredytowej, mających siedzibę w Polsce, innym państwie członkowskim Unii Europejskiej lub w innym państwie należącym do Europejskiego Obszaru Gospodarczego albo w Konfederacji Szwajcarskiej?
Odp. Kredyt został zaciągnięty w (…) z siedzibą w (…), w Polsce.
-czy w umowie kredytowej został określony cel, na jaki został on zaciągnięty, jeżeli tak to jaki cel wynika z tej umowy?
Odp. W umowie został określony cel w § 2 tejże umowy, tj.: (…).
-czy jest Pan stroną umowy kredytowej i czy odpowiada Pan za spłatę kredytu solidarnie, a więc do pełnej wysokości?
Odp. Pan jest stroną umowy i odpowiada solidarnie za spłatę kredytu, do pełnej wysokości.
-czy środki uzyskane ze sprzedaży gruntów leśnych przeznaczy Pan w całości – w terminie trzech lat, licząc od końca roku podatkowego, w którym dokonał Pan odpłatnego zbycia tych gruntów – na spłatę kredytu hipotecznego zaciągniętego w 2020 r. na mieszkanie? Jeżeli nie, to w jakiej części i czy pozostałą część tej kwoty przeznaczy Pan w ww. terminie na własne cele mieszkaniowe (proszę dokładnie wskazać jakie?)?
Odp. Jeżeli zostanie Pan zwolniony z konieczności płacenia podatku (czeka Pan na odpowiedź Organu po pierwszym uzupełnieniu wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej) z uwagi na sprzedaż nieruchomości przed upływem 5 lat to zamierza Pan część środków ze sprzedaży przeznaczyć na spłatę kredytu hipotecznego o którym mowa, a część wydatkować nie na własne cele mieszkaniowe.
Natomiast jeśli okaże się, iż podatek jest należny do Urzędu Skarbowego wtedy całość środków ze sprzedaży gruntu leśnego w terminie trzech lat, licząc od końca roku podatkowego, w którym dokonał Pan odpłatnego zbycia gruntów przeznaczy Pan na spłatę kredytu hipotecznego.
-czy w mieszkaniu, na które zaciągnął Pan kredyt hipoteczny realizuje Pan własne cele mieszkaniowe (tj. czy Pan w tym lokalu mieszka)?
Odp. W mieszkaniu, na które zaciągnął Pan kredyt, realizuje Pan własne cele mieszkaniowe.
Pytania (sformułowane w uzupełnieniu wniosku z 6 października 2023 r.)
1.Czy w związku ze sprzedażą gruntu leśnego (…) 2023 r. otrzymanego w spadku po zmarłym ojcu (…), data zgonu: (…) 2018 r., jest Pan zobowiązany opłacić podatek dochodowy z uwagi na fakt, iż nie upłynął okres 5 lat od daty zgonu spadkodawcy?
2.Jeżeli zgodnie z ustawą o podatku dochodowym będzie należnypodatek do Urzędu Skarbowego, to czy częściowe pokrycie kredytu hipotecznego na mieszkanie, zaciągniętego w 2020 r., które posiada Pan we wspólności majątkowej z małżonką (…) kwotą (całą) jaką otrzymał z tyt. sprzedaży gruntów leśnych o których mowa w tym wniosku zwolni Pana z płacenia podatku dochodowego?
Pana stanowisko w sprawie (sformułowane w uzupełnieniu wniosku z 6 października 2023 r. oraz z 26 października 2023 r.)
Ad. 1.
W Pana opinii, nie powinien Pan płacić podatku dochodowego z tytułu sprzedaży gruntów leśnych przed upływem 5 lat od ich nabycia, ponieważ grunty te nabył Pan w formie spadku, art. 10 ust. 5 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Ad. 2.
Pana stanowisko jest takie, iż zgodnie z art. 21 ust. 30a ustawy o PIT zwolniony jest Pan z płatności podatku dochodowego do Urzędu Skarbowego jeżeli środki ze sprzedaży gruntów leśnych przeznaczy Pan na spłatę kredytu hipotecznego. Nadmienia Pan, iż kredyt hipoteczny ww. nie zostanie wtedy całkowicie zamknięty, gdyż przewyższa on wartość środków pieniężnych otrzymanych ze sprzedaży nieruchomości.
Ocena stanowiska
Stanowisko, które przedstawił Pan we wniosku jest prawidłowe.
Uzasadnienie interpretacji indywidualnej
Zgodnie z przepisem art. 9 ust. 1 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (t. j. Dz. U. z 2022 r. poz. 2647 ze zm.):
Opodatkowaniu podatkiem dochodowym podlegają wszelkiego rodzaju dochody, z wyjątkiem dochodów wymienionych w art. 21, 52, 52a i 52c oraz dochodów, od których na podstawie przepisów Ordynacji podatkowej zaniechano poboru podatku.
Art. 10 ust. 1 pkt 8 lit. a-c ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych jako źródła przychodów wymienia natomiast:
Odpłatne zbycie, z zastrzeżeniem ust. 2:
a)nieruchomości lub ich części oraz udziału w nieruchomości,
b)spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego lub użytkowego oraz prawa do domu jednorodzinnego w spółdzielni mieszkaniowej,
c)prawa wieczystego użytkowania gruntów,
– jeżeli odpłatne zbycie nie następuje w wykonaniu działalności gospodarczej i zostało dokonane w przypadku odpłatnego zbycia nieruchomości i praw majątkowych określonych w lit. a-c – przed upływem pięciu lat, licząc od końca roku kalendarzowego, w którym nastąpiło nabycie lub wybudowanie.
Powyższy przepis formułuje generalną zasadę, że odpłatne zbycie nieruchomości, jej części, udziału w nieruchomości lub prawa przed upływem pięciu lat, licząc od końca roku kalendarzowego, w którym nastąpiło nabycie lub wybudowanie, rodzi obowiązek zapłaty podatku dochodowego. Tym samym, jeżeli odpłatne zbycie nieruchomości, jej części, udziału w nieruchomości lub prawa majątkowego nastąpi po upływie pięciu lat licząc od końca roku kalendarzowego, w którym nastąpiło nabycie lub wybudowanie, nie stanowi ono źródła przychodu w rozumieniu art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, a tym samym kwota uzyskana ze zbycia nieruchomości, jej części, udziału w nieruchomości lub prawa majątkowego w ogóle nie podlega opodatkowaniu.
W przypadku odpłatnego zbycia nieruchomości i wymienionych praw istotne znaczenie ma ustalenie daty nabycia nieruchomości.
Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych nie precyzuje pojęcia „nabycie”, a także nie wskazuje, czy ma to być nabycie odpłatne czy nieodpłatne. Nie określa również, na podstawie jakiej czynności prawnej może nastąpić nabycie nieruchomości, ich części oraz udziału w nieruchomości lub praw majątkowych. Zatem pojęcie to należy rozumieć szeroko, co oznacza, że z nabyciem nieruchomości lub praw majątkowych wymienionych w art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych mamy do czynienia z chwilą uzyskania prawa własności do nieruchomości lub tych praw, bez względu na charakter czynności prawnej, na podstawie której doszło do przysporzenia majątkowego w postaci własności rzeczy lub praw.
Interpretacja pojęcia „nabycie” została przedstawiona w wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego z 3 listopada 2009 r., sygn. akt II FSK 1489/08, w którym Sąd stwierdził, że aby ustalić, jaka czynność prawna wyznacza początek biegu pięcioletniego terminu, należy odwołać się do regulacji zawartych w prawie cywilnym.
Według Kodeksu cywilnego nabycie jest to uzyskanie prawa własności rzeczy. Zatem, aktywa majątkowe ulegają zwiększeniu. Przez pojęcie „nabycie” użyte w art. 10 ust. 1 pkt 8 lit. a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych należy rozumieć każde zwiększenie aktywów majątku podatnika.
Jak wskazano wyżej, moment przeniesienia prawa własności w prawie podatkowym określany jest zgodnie z normami prawa cywilnego.
Zgodnie z art. 155 § 1 ustawy z 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny (t. j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1610):
Umowa sprzedaży, zamiany, darowizny lub inna umowa zobowiązująca do przeniesienia własności rzeczy co do tożsamości oznaczonej przenosi własność na nabywcę, chyba że przepis szczególny stanowi inaczej albo, że strony inaczej postanowiły.
Należy zatem wskazać, że nabyciem w rozumieniu przepisu art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych jest każda czynność, na mocy której na osobę fizyczną – nabywcę, przechodzi własność nieruchomości, bez względu na to, czy nabycie następuje w sposób odpłatny czy nieodpłatny.
Zgodnie z art. 10 ust. 5 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych:
W przypadku odpłatnego zbycia, nabytych w drodze spadku, nieruchomości lub praw majątkowych, określonych w ust. 1 pkt 8 lit. a-c, okres, o którym mowa w tym przepisie, liczy się od końca roku kalendarzowego, w którym nastąpiło nabycie lub wybudowanie tej nieruchomości lub nabycie prawa majątkowego przez spadkodawcę.
Art. 10 ust. 5 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych stanowi, że w przypadku zbycia nieruchomości nabytych w drodze spadku, 5-letni okres liczony będzie od końca roku kalendarzowego, w którym nastąpiło nabycie nieruchomości lub praw majątkowych przez spadkodawcę.
Natomiast jeżeli nieruchomość lub prawa majątkowe były nabyte przez spadkodawcę również w drodze spadku, wówczas moment nabycia tej nieruchomości lub praw majątkowych przez spadkodawcę określany jest zgodnie z przepisami kodeksu cywilnego, tj. z chwilą śmierci spadkodawców spadkodawcy.
Wobec powyższego, w przypadku odpłatnego zbycia nabytej w spadku nieruchomości istotne znaczenie ma ustalenie daty nabycia tej nieruchomości przez spadkodawcę.
Przedstawił Pan informacje we wniosku i jego uzupełnieniu, z których wynika, że aktem dziedziczenia z (…) 2019 r. odziedziczył Pan wraz z Pana bratem grunty leśne w udziałach 50/50 po zmarłym ojcu (…): data śmierci (…) 2018 r. Z kolei Pana ojciec aktem dziedziczenia z (…) 2015 r. otrzymał w drodze spadku po zmarłym ojcu, który zmarł (…) 1988 r., zmarłej matce, która zmarła (…) 2010 r. oraz zmarłym bracie, który zmarł (…) 2015 r. ww. nieruchomość oznaczoną symbolem „LsVI” – lasy. Następnie wraz z bratem dokonał Pan (…) 2023 r. sprzedaży ww. gruntów leśnych. Ww. odpłatnego zbycia Pana udziałów w gruntach leśnych dokonał Pan jako osoba fizyczna, nie prowadzi ani nie prowadził Pan działalności gospodarczej, a nieruchomość będąca przedmiotem wniosku nie była wykorzystywana w działalności gospodarczej.
Powziął Pan wątpliwość, czy sprzedaż w 2023 r. przypadających Panu udziałów w gruntach leśnych rodzi obowiązek zapłaty podatku dochodowego od osób fizycznych.
Aby zatem ustalić, czy w przedmiotowej sprawie sprzedaż przez Pana działki (udziału w działce) podlegać będzie opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych, istotne jest ustalenie, czy odpłatne zbycie nastąpiło po upływie 5 lat licząc od końca roku kalendarzowego, w którym nastąpiło nabycie nieruchomości.
Kwestie związane z dziedziczeniem regulują przepisy ustawy Kodeks cywilny.
Zgodnie z art. 922 § 1 Kodeksu cywilnego:
Prawa i obowiązki majątkowe zmarłego przechodzą z chwilą jego śmierci na jedną lub kilka osób stosownie do przepisów księgi niniejszej.
W myśl art. 924 Kodeksu cywilnego:
Spadek otwiera się z chwilą śmierci spadkodawcy.
Natomiast zgodnie z art. 925 Kodeksu cywilnego:
Spadkobierca nabywa spadek z chwilą otwarcia spadku.
Stosownie do art. 1025 § 1 Kodeksu cywilnego:
Sąd na wniosek osoby mającej w tym interes stwierdza nabycie spadku przez spadkobiercę. Notariusz na zasadach określonych w przepisach odrębnych sporządza akt poświadczenia dziedziczenia.
Powyższe oznacza, że z chwilą śmierci należące do spadkodawcy prawa i obowiązki stają się spadkiem, który podlega przepisom prawa spadkowego, a data śmierci (chwila śmierci) spadkodawcy ustala, kto staje się spadkobiercą oraz co wchodzi w skład masy spadkowej. Z kolei, postanowienie sądu o stwierdzeniu nabycia spadku lub akt poświadczenia dziedziczenia potwierdzają jedynie prawo spadkobiercy do tego spadku od momentu jego otwarcia.
Do wyliczenia 5-letniego okresu, od którego uzależnione jest opodatkowanie sprzedaży nieruchomości lub praw majątkowych nabytych w drodze spadku, wliczany jest zatem nie tylko okres posiadania nieruchomości (praw majątkowych) przez spadkobiercę, który dokonuje sprzedaży, ale także okres posiadania nieruchomości (praw majątkowych) przez spadkodawcę. Jeżeli od końca roku kalendarzowego, w którym nastąpiło nabycie lub wybudowanie nieruchomości bądź nabycie prawa majątkowego przez spadkodawcę, do momentu odpłatnego zbycia nieruchomości (praw majątkowych) przez spadkobiercę upłynęło 5 lat – to sprzedaż nie podlega opodatkowaniu.
W przedmiotowej sprawie wskazał Pan, że spadkodawca (Pana ojciec) aktem dziedziczenia z (…) 2015 r. otrzymał w drodze spadku po zmarłym ojcu (data śmierci (…) 1988 r.), zmarłej matce (data śmierci (…) 2010 r.) oraz zmarłym bracie (data śmierci (…) 2015 r.) nieruchomość oznaczoną symbolem „LsVI” – lasy.
Zatem 5-letni okres, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 8 lit. a w zw. z art. 10 ust. 5 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych – niewątpliwie minął.
W rezultacie, odpłatne zbycie przez Pana (…) 2023 r. udziału w gruntach leśnych, otrzymanego w spadku po zmarłym ojcu, nie rodzi dla Pana obowiązku do zapłaty podatku dochodowego od osób fizycznych od dochodu osiągniętego z tytułu tej sprzedaży, gdyż zgodnie z art. 10 ust. 1 pkt 8 w związku z art. 10 ust. 5 ww. ustawy, upłynął 5 letni termin, licząc od końca roku, w którym nastąpiło nabycie ww. udziałów przez Pana spadkodawcę (Pana ojca).
Jednocześnie wskazać należy, że nie udziela się odpowiedzi na pytanie oznaczone we wniosku nr 2, gdyż jak wynika ze sposobu zadania tego pytania, oczekiwał Pan na nie odpowiedzi w przypadku stwierdzenia, że wystąpi podatek należy do Urzędu Skarbowego z tytułu sprzedaży gruntu leśnego będącego przedmiotem wniosku.
Dodatkowe informacje
Informacja o zakresie rozstrzygnięcia
Interpretacja dotyczy stanu faktycznego przedstawionego przez Pana i stanu prawnego obowiązującego w dacie zaistnienia zdarzenia.
Interpretacja indywidualna wywołuje skutki prawnopodatkowe tylko wtedy, gdy rzeczywisty stan faktyczny sprawy będącej przedmiotem interpretacji pokrywał się będzie z opisem stanu faktycznego przedstawionego przez Pana w złożonym wniosku. W związku z powyższym, w przypadku zmiany któregokolwiek elementu przedstawionego we wniosku opisu sprawy, udzielona interpretacja traci swoją aktualność.
Pouczenie o funkcji ochronnej interpretacji
·Funkcję ochronną interpretacji indywidualnych określają przepisy art. 14k-14nb ustawyz dnia 29 sierpnia 1997 r. – Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2023 r. poz. 2383). Interpretacja będzie mogła pełnić funkcję ochronną, jeśli: Pana sytuacja będzie zgodna (tożsama) z opisem stanu faktycznego i zastosuje się Pan do interpretacji.
·Zgodnie z art. 14na § 1 Ordynacji podatkowej:
Przepisów art. 14k-14n Ordynacji podatkowej nie stosuje się, jeśli stan faktyczny lub zdarzenie przyszłe będące przedmiotem interpretacji indywidualnej jest elementem czynności, które są przedmiotem decyzji wydanej:
1)z zastosowaniem art. 119a;
2)w związku z wystąpieniem nadużycia prawa, o którym mowa w art. 5 ust. 5 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług;
3)z zastosowaniem środków ograniczających umowne korzyści.
·Zgodnie z art. 14na § 2 Ordynacji podatkowej:
Przepisów art. 14k-14n nie stosuje się, jeżeli korzyść podatkowa, stwierdzona w decyzjach wymienionych w § 1, jest skutkiem zastosowania się do utrwalonej praktyki interpretacyjnej, interpretacji ogólnej lub objaśnień podatkowych.
Pouczenie o prawie do wniesienia skargi na interpretację
Ma Pan prawo do zaskarżenia tej interpretacji indywidualnej do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego (…). Zasady zaskarżania interpretacji indywidualnych reguluje ustawa z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t. j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1634 ze zm.; dalej jako „PPSA”).
Skargę do Sądu wnosi się za pośrednictwem Dyrektora KIS (art. 54 § 1 PPSA). Skargę należy wnieść w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia interpretacji indywidualnej (art. 53 § 1 PPSA):
·w formie papierowej, w dwóch egzemplarzach (oryginał i odpis) na adres: Krajowa Informacja Skarbowa, ul. Warszawska 5, 43-300 Bielsko-Biała (art. 47 § 1 PPSA), albo
·w formie dokumentu elektronicznego, w jednym egzemplarzu (bez odpisu), na adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej Krajowej Informacji Skarbowej na platformie ePUAP: /KIS/SkrytkaESP (art. 47 § 3 i art. 54 § 1a PPSA).
Skarga na interpretację indywidualną może opierać się wyłącznie na zarzucie naruszenia przepisów postępowania, dopuszczeniu się błędu wykładni lub niewłaściwej oceny co do zastosowania przepisu prawa materialnego. Sąd jest związany zarzutami skargi oraz powołaną podstawą prawną (art. 57a PPSA).
Podstawa prawna dla wydania interpretacji
Podstawą prawną dla wydania tej interpretacji jest art. 13 § 2a oraz art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2023 r. poz. 2383).