Temat interpretacji
P o s t a n o w i e n i e
Naczelnik Urzędu Skarbowego Kraków-Krowodrza działając na zasadzie art. 14a § 1 i § 4 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku - Ordynacja Podatkowa (Dz. U. Nr 8 poz. 60 z 2005 roku - tekst jednolity ustawy ze zm.) po rozpatrzeniu Pani wniosku z dnia 10.03.2006 roku (data wpływu 15.03.2006 roku) w sprawie udzielenia interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego w zakresie podatku dochodowego stwierdza, iż przedstawione we wniosku stanowisko jest prawidłowe.
U z a s a d n i e n i e
Z przedłożonego
przez Panią stanu faktycznego wynika, iż jest Pani jednym ze wspólników spółki jawnej, posiadając w niej 80% - owy udział w zyskach i stratach.
W swojej opinii odnośnie zadanego pytania co do określenia przychodu ze sprzedaży składnika majątku spółki, którego wartość początkowa nie przekraczała 1 500 zł, uważa Pani, iż przychód z w/w tytułu stanowi przychód z pozarolniczej działalności gospodarczej.
Naczelnik Urzędu Skarbowego Kraków-Krowodrza informuje, iż stosownie do art. 14 ust. 2 pkt 1 przychodem z działalności gospodarczej są przychody z odpłatnego zbycia wykorzystywanych na potrzeby związane z działalnością gospodarczą będących:
a) środkami trwałymi,
b) składnikami majątku, o których mowa w art. 22d ust. 1, z wyłączeniem składników, których wartość początkowa ustalona zgodnie z art. 22g nie przekracza 1 500 zł,
c) wartościami niematerialnymi i prawnymi- ujętych w ewidencji środków trwałych oraz wartosci niematerialnych i prawnych,w tym także
przychody z odpłatnego zbycia składników majątku wymienionych w lit. b).
Organ podatkowy stosownie do treści niniejszego przepisu stwierdza, iż Pani stanowisko w omawianej sprawie jest prawidłowe.
W dacie wydania postanowienia w sprawie będącej przedmiotem niniejszej interpretacji nie toczyło się wobec wnioskodawcy postępowanie podatkowe lub kontrola podatkowa albo postępowanie przed Sądem Administracyjnym.
Powyższa interpretacja:
- dotyczy stanu faktycznego przedstawionego przez wnioskodawcę,
- nie jest wiążąca dla podatnika/ płatnika/ inkasenta / następcy prawnego podatnika/ osoby trzeciej odpowiedzialnej za zaległości podatkowe, wiąże natomiast właściwedla wnioskodawcy organy podatkowe i organy kontroli skarbowej.
Na powyższe postanowienie służy zażalenie do Dyrektora Izby Skarbowej w Krakowie ul. Wiślna 7, za pośrednictwem Naczelnika Urzędu Skarbowego Kraków Krowodrza w terminie 7 dni od daty jego doręczenia.
Zgodnie z art.
222 w związku z art. 239 Ordynacji Podatkowej zażalenie na podstanowienie organu podatkowego powinno zawierać zarzuty przeciw postanowieniu, określać istotę i zakres żądania będącego przedmiotem zażalenia oraz wakazywać dowody uzasadniające to żądanie.