Temat interpretacji
Pismem z dnia 08.03.2005r /data wpływu do Urzędu 15.03.2005r/ zwrócił się Pan o udzielenie pisemnej interpretacji w sprawie zaprowadzenia na rok 2005 podatkowej księgi przychodów i rozchodów z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej.
Z przedstawionego w piśmie stanu faktycznego wynika, że prowadząc działalność gospodarczą w 2004 roku uzyskał Pan przychód w wysokości 167.801,13 zł. Według zaświadczenia o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej z dnia 16.07.2003r jakie tut. Urząd posiada, przedmiotem Pana działalności jest projektowanie, budowanie lokalnych i rozległych sieci komputerowych, również z dostępem do internetu oraz usługi do sieci internet, sieci komputerowej, konserwacja i naprawa sprzętu komputerowego, sprzedaż sprzętu komputerowego.
Zgodnie z art.55 ustawy z dnia 16 lipca 2004r Prawo telekomunikacyjne /Dz.U. z 2004r Nr 171, poz. 1800/ przedsiębiorca telekomunikacyjny udostępniający publiczne sieci telekomunikacyjne jest obowiązany do prowadzenia ksiąg rachunkowych, sporządzania rocznych sprawozdań finansowych, poddawania ich badaniu przez biegłego rewidenta i ogłaszaniu, bez względu na wielkość zatrudnienia, wysokość przychodów oraz sumę aktywów bilansu, a także formę organizacyjną tego przedsiębiorcy.
W związku z powyższym jest Pan obowiązany do zaprowadzenia ksiąg rachunkowych oraz stosowania przepisów ustawy z dnia 29.09.1994r o rachunkowości /Dz.U. z 2002r Nr 76, poz. 694 z późn. zm./.
Mając powyższe na uwadze Naczelnik Urzędu Skarbowego Warszawa Wawer nie podziela Pana stanowiska w sprawie.
Naczelnik Urzędu Skarbowego Warszawa Wawer informuje, iż niniejsza interpretacja o zakresie stosowania prawa podatkowego, dotyczy stanu faktycznego przedstawionego przez wnioskodawcę i stanu prawnego obowiązującego w dacie zaistnienia tego zdarzenia.
Zgodnie z art. 14 b § 1 ustawy ordynacja podatkowa udzielona interpretacja nie jest wiążąca dla podatnika, płatnika , inkasenta, wiąże natomiast właściwe organy podatkowe i organy kontroli skarbowej do czasu jej zmiany lub uchylenia.
Na niniejsze postanowienie, zgodnie z art. 14 a § 4 Ordynacja podatkowa przysługuje prawo złożenia zażalenia. Zażalenie składa się do Dyrektora Izby Skarbowej w Warszawie w terminie 7 dni od daty doręczenia postanowienia /art. 236 § 2 Ordynacji podatkowej/ za pośrednictwem Naczelnika tut. Urzędu Skarbowego.