Temat interpretacji
Dotyczy obowiązków płatnika związanych z przekształceniem spółki z o.o. w spółkę komandytowo-akcyjną.
Interpretacja indywidualna
– stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
21 marca 2022 r. wpłynął Państwa wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy obowiązków płatnika związanych z przekształceniem spółki z o.o. w spółkę komandytowo-akcyjną.
Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 10 czerwca 2022 r. (data wpływu 29 czerwca 2022 r.).
Treść wniosku jest następująca:
Opis zdarzenia przyszłego
Wniosek dotyczy osoby prawnej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą (…), gmina (…), powiat (…), ul. (…), NIP (…), KRS (…), data rejestracji 20 października 2008 r. Udziałowcami spółki jest dwóch wspólników - osoby fizyczne mające rezydencję podatkową w Polsce. Podstawową działalnością spółki jest transport krajowy i zagraniczny. Spółka zatrudnia około 60 pracowników, w tym kierowców i osoby zajmujące się logistyką i administracją. Spółka posiada w księgach rachunkowych po stronie pasywów dwa kapitały, kapitał podstawowy i kapitał zapasowy, utworzony zgodnie z uchwałami wspólników z zysków lat ubiegłych. Wniosek dotyczy przyszłego zdarzenia, w sprawie którego nie toczy się postępowanie kontrolne.
Korzystając z art. 551 § 1 Kodeksu Spółek Handlowych, Spółka planuje przekształcić się w spółkę komandytowo-akcyjną. Niewypłacony zysk z lat ubiegłych, zgodnie z uchwałą wspólników był przeznaczany na kapitał zapasowy w celu finansowania bieżącej działalności. Zysk z roku 2021 będzie również przeznaczony na kapitał zapasowy w celu polepszenia płynności finansowej Spółki. Takie decyzje wynikały z długiego okresu wyczekiwania na zapłatę należności Spółki, a z drugiej strony krótkie okresy w zapłacie zobowiązań własnych, w tym zobowiązań podatkowych. Akcjonariuszami przekształconej spółki będą ci sami udziałowcy, tj. osoby fizyczne będące polskimi rezydentami D.B. i A.B. W wyniku przekształcenia akcjonariuszami powstałej spółki będą dotychczasowi udziałowcy, dotychczasowy kapitał podstawowy Spółki w dotychczasowej wysokości będzie stanowił kapitał akcyjny spółki i zostanie przydzielony proporcjonalnie do posiadanych udziałów dotychczasowym wspólnikom Spółki. Przekształcenie nie spowoduje zmiany wysokości kapitału podstawowego, ani kapitału zapasowego, który będzie również kapitałem zapasowym w powstałej w wyniku przekształcenia spółce komandytowo-akcyjnej, będącej następcą prawnym spółki z o. o. Cały majątek spółki przekształconej znajdzie się w spółce przekształconej bez żadnych zmian majątkowych w stosunku do stanu majątkowego spółki z o.o.
Pytania
1) Czy w przypadku zdarzenia przyszłego, to jest przekształcenia Spółki w spółkę komandytowo-akcyjną powstanie obowiązek opodatkowania kapitału zapasowego Spółki utworzonego z zysku wypracowanego w latach poprzednich podatkiem PIT w odniesieniu do wspólników Spółki, będących osobami fizycznymi, oraz do samej Spółki jako płatnika podatku dochodowego od osób fizycznych?
2) Czy w przypadku zdarzenia przyszłego, to jest przekształcenia Spółki w spółkę komandytowo-akcyjną powstanie obowiązek opodatkowania kapitału zapasowego Spółki utworzonego z zysku wypracowanego w latach poprzednich podatkiem CIT w odniesieniu do Spółki jako podatnika tego podatku?
3) Czy w przypadku zdarzenia przyszłego, to jest przekształcenia Spółki w spółkę komandytowo-akcyjną powstanie obowiązek zapłaty przez wspólników lub Spółkę podatku PCC stawką 0,5% PCC od wartości aktywów, pomniejszonej o kwoty uprzednio opodatkowane lub wyłączone z opodatkowania?
Przedmiotem interpretacji jest odpowiedź na pytanie Nr 1 w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych. W zakresie pytania Nr 2 dotyczącego podatku dochodowego od osób prawnych oraz w zakresie pytania Nr 3 dotyczącego podatku od czynności cywilnoprawnych wydane zostaną odrębne rozstrzygnięcia.
Państwa stanowisko w sprawie
Opodatkowanie zysków niepodzielonych przy przekształceniu spółki z o.o. w spółkę komandytową.
Zgodnie z ustawą o PIT, dochodem (przychodem) z udziału w zyskach osób prawnych jest dochód (przychód) faktycznie uzyskany z tego udziału, w tym także - w przypadku przekształcenia spółki w spółkę niebędącą osobą prawną - wartość niepodzielonych zysków w spółce oraz wartość zysku przekazanego na inne kapitały niż kapitał zakładowy w spółce przekształcanej; przychód określa się na dzień przekształcenia. Taki dochód podlega ryczałtowemu opodatkowaniu, według stawki 19%. Spółki, które mogą podlegać przekształceniu w spółkę komandytową, wykazują wartości kwalifikowane jako zyski, wymienione w powołanej wyżej regulacji:
a) zysk ... Sp. z o.o. przekazany na kapitał zapasowy w wysokości ... zł;
b) w ... Sp. z o.o. kapitał zapasowy utworzony z zysków poprzednich lat wynosił na koniec ... r. ... zł, a zysk roku ...... zł.
Idea opodatkowania niepodzielonych zysków oparta jest na założeniu, że wskutek przekształcenia spółki, będącej podatnikiem CIT, w spółkę, która takim podatnikiem nie jest, wspólnicy uzyskują przychód, ponieważ podział majątku lub wypłata skumulowanych zysków ze spółki przekształconej nie podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym. Gdyby natomiast wartości te zostały przekazane wspólnikom przed przekształceniem, ich wartość stanowiłaby przychód opodatkowany zryczałtowanym podatkiem od przychodów z udziału w zyskach osób prawnych. W obecnym stanie prawnym, zarówno spółka komandytowa, jak i spółka komandytowo-akcyjna, mają status podatnika CIT, więc odpadła przyczyna, dla której miałaby podlegać opodatkowaniu wartość zysków niepodzielonych w ramach przekształcenia w taką spółkę spółki z o.o., spółki akcyjnej, czy też innej spółki komandytowej lub komandytowo-akcyjnej. Aktualna definicja „spółki” w ustawie o PIT obejmie spółki komandytowe i SKA, co oznacza, że opodatkowane stanie się również przekształcenie takich spółek w „spółkę niebędącą osobą prawną”. Jednocześnie niezmodyfikowane brzmienie sformułowania „spółka niebędącą osobą prawną”, może budzić wątpliwości, co do objęcia jego zakresem wszystkich spółek nie posiadających osobowości prawnej, a więc także, będących podatnikami CIT spółek komandytowych oraz spółek komandytowo-akcyjnych. Trzeba jednak zwrócić uwagę, że analizowany przepis ogranicza zakres opodatkowania do dochodu (przychodu) „faktycznie uzyskanego” z udziału w zyskach osób prawnych, podczas gdy przekształcenie w spółkę będącą podatnikiem CIT nie prowadzi po faktycznego uzyskania takiego dochodu: przekształcenie tego rodzaju nie prowadzi do zmiany reguł opodatkowania wspólników w przypadku podziału zysków lub majątku spółki. Podobny problem interpretacyjny dotyczył już wcześniej przekształcania spółek kapitałowych w spółki komandytowo-akcyjne, a wydawane w tej sprawie interpretacje potwierdzają brak opodatkowania takich zdarzeń.
Na przykład Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie w interpretacji indywidualnej z dnia 25 lutego 2016 r. o sygn. IPPB1/4511-87/16-3/EC, wskazano: „Zgodnie z brzmieniem art. 24 ust. 5 pkt 8 Ustawy o PIT: „Art. 24.5. Dochodem (przychodem) z udziału w zyskach osób prawnych jest dochód (przychód) faktycznie uzyskany z tego udziału, w tym także: 8) wartość niepodzielonych zysków w spółce oraz wartość zysku przekazanego na inne kapitały niż kapitał zakładowy w spółce przekształcanej - w przypadku przekształcenia spółki w spółkę niebędącą osobą prawną; przychód określa się na dzień przekształcenia;”.
Należy wskazać, że użyte w ww. przepisie pojęcie „spółka” zostało zdefiniowane w art. 5a pkt 28 lit. c Ustawy o PIT. Zgodnie z tym przepisem „spółka” jest podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych, który przyjął formę prawną spółki komandytowo-akcyjnej z siedzibą na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej. Z kolei przepis art. 1 ust. 3 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych z dnia 15 lutego 1992 r. (Dz. U. Nr 21 poz. 86) przesądza, że spółka komandytowo-akcyjna jest podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych. Natomiast zgodnie z art. 5a pkt 26 Ustawy o PIT „spółka niebędąca osobą prawną” oznacza spółkę niebędącą podatnikiem podatku dochodowego. Hipoteza przepisu art. 24 ust. 5 pkt 8 Ustawy o PIT obejmuje wyłącznie przekształcenie „spółki” w „spółkę niebędącą osobą prawną”. Natomiast w przedstawionym zdarzeniu przyszłym planowane jest przekształcenie „spółki” w rozumieniu Ustawy o PIT w inną „spółkę” w rozumieniu Ustawy o PIT. Przychód (dochód) na podstawie art. 24 ust. 5 pkt 8 Ustawy o PIT powstaje wyłącznie w sytuacji przekształcenia spółki będącej podatnikiem podatku dochodowego w spółkę niebędącą podatnikiem dochodowego. W rezultacie, zgodnie z wykładnią literalną, art. 24 ust. 5 pkt 8 Ustawy o PIT, nie może mieć zastosowania do sytuacji opisanej w zdarzeniu przyszłym, w której następuje przekształcenie spółki będącej podatnikiem podatku dochodowego (spółki z ograniczoną odpowiedzialnością - Sp. z o.o.) w inną spółkę, będącą podatnikiem podatku dochodowego (spółkę komandytowo-akcyjną - S.K.A.).
Podsumowując, w ocenie Spółki, Spółka nie uzyska w wyniku przekształcenia przychodu (dochodu) podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych na gruncie Ustawy o PIT”.
W uzupełnieniu wniosku, Spółka doprecyzowała, że niepodzielone zyski w spółce z o.o. przeznaczone na kapitał zapasowy nie będą podlegać opodatkowaniu podatkiem PIT, na dzień przekształcenia w spółkę komandytowo-akcyjną, a zatem wspólnicy nie będą zobowiązani do zapłaty tego podatku, a Spółka - do pobrania tego podatku.
Ocena stanowiska
Stanowisko, które przedstawili Państwo we wniosku jest prawidłowe.
Uzasadnienie interpretacji indywidualnej
Zgodnie z art. 8 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2021 r. poz. 1128 ze zm.):
Płatnikiem jest osoba fizyczna, osoba prawna lub jednostka organizacyjna niemająca osobowości prawnej, obowiązana na podstawie przepisów prawa podatkowego do obliczenia i pobrania od podatnika podatku i wpłacenia go we właściwym terminie organowi podatkowemu.
Z uwagi na powyższe na płatniku ciążą trzy podstawowe obowiązki podatkowe, tj.:
- obliczenie,
- pobranie,
- wpłacenie
− podatku, zaliczki.
Zasady przekształcania spółek prawa handlowego regulują przepisy ustawy z dnia 15 września 2000 r. Kodeks spółek handlowych (Dz.U. z 2020 r. poz. 1526 ze zm.).
Zgodnie z przepisem art. 551 § 1 ww. ustawy:
Spółka jawna, spółka partnerska, spółka komandytowa, spółka komandytowo-akcyjna, spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, prosta spółka akcyjna oraz spółka akcyjna (spółka przekształcana) może być przekształcona w inną spółkę handlową (spółkę przekształconą).
W myśl przepisu art. 552 powyższej ustawy:
Spółka przekształcana staje się spółką przekształconą z chwilą wpisu spółki przekształconej do rejestru (dzień przekształcenia). Jednocześnie sąd rejestrowy z urzędu wykreśla spółkę przekształcaną.
W myśl art. 553 Kodeksu spółek handlowych:
§ 1. Spółce przekształconej przysługują wszystkie prawa i obowiązki spółki przekształcanej.
§ 2. Spółka przekształcona pozostaje podmiotem w szczególności zezwoleń, koncesji oraz ulg, które zostały przyznane spółce przed jej przekształceniem, chyba że ustawa lub decyzja o udzieleniu zezwolenia, koncesji albo ulgi stanowi inaczej.
§ 3. Wspólnicy spółki przekształcanej stają się z dniem przekształcenia wspólnikami spółki przekształconej, z uwzględnieniem art. 5761.
Kwestię podatkowej sukcesji praw i obowiązków następców prawnych oraz podmiotów przekształcanych reguluje ustawa z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2021 r., poz. 1450 ze zm.).
Stosownie do art. 93a § 1 tej ustawy:
Osoba prawna zawiązana (powstała) w wyniku:
1) przekształcenia innej osoby prawnej,
2) przekształcenia spółki niemającej osobowości prawnej
− wstępuje we wszelkie przewidziane w przepisach prawa podatkowego prawa i obowiązki przekształcanej osoby lub spółki.
W myśl art. 93a § 2 pkt 1 Ordynacji podatkowej,
Przepis § 1 stosuje się odpowiednio do osobowej spółki handlowej zawiązanej (powstałej) w wyniku przekształcenia:
a) innej spółki niemającej osobowości prawnej,
b) spółki kapitałowej.
Zgodnie z powołanymi przepisami osobowa spółka handlowa zawiązana (powstała) w wyniku przekształcenia spółki kapitałowej wstępuje we wszelkie przewidziane w przepisach prawa podatkowego prawa i obowiązki przekształcanej spółki.
Wobec tego, jeśli przekształcenie spółki kapitałowej w osobową spółkę handlową zostanie przeprowadzone ściśle według przepisów Kodeksu spółek handlowych, tym samym osobowa spółka handlowa wstąpi we wszelkie przewidziane w przepisach prawa podatkowego prawa i obowiązki przekształcanej spółki kapitałowej. Spółka przekształcana staje się spółką przekształconą z chwilą wpisu spółki przekształconej do rejestru. Przekształcenie spółek w rozumieniu przepisów Kodeksu spółek handlowych powoduje przeniesienie majątku jednej spółki działającej w określonej formie prawnej na inny podmiot, który dalszą działalność ma prowadzić jako spółka handlowa innego typu. Nie dochodzi przy tym do likwidacji spółki przekształcanej, a jedynie do zmiany jej formy prawnej.
Spółka przekształcana nie jest traktowana jako podmiot likwidowany, gdyż działalność gospodarcza będzie kontynuowana przy wykorzystaniu tego samego majątku przez następcę prawnego, natomiast wspólnik spółki przekształcanej staje się z dniem przekształcenia wspólnikiem spółki przekształconej, w związku z tym majątek spółki przekształcanej staje się majątkiem spółki przekształconej.
Z przedstawionego we wniosku zdarzenia przyszłego wynika, że Wnioskodawca jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością. Udziałowcami Spółki są dwie osoby fizyczne. Spółka planuje przekształcić się w spółkę komandytowo-akcyjną.
Analizując skutki podatkowe planowanego przez przekształcenia, należy odnieść się do przepisów ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2021 r. poz. 1128 ze zm.).
Zgodnie z art. 10 ust. 1 pkt 7 ww. ustawy:
Źródłami przychodów są kapitały pieniężne i prawa majątkowe, w tym odpłatne zbycie praw majątkowych innych niż wymienione w pkt 8 lit. a-c.
W myśl art. 17 ust. 1 pkt 4 tej ustawy:
Za przychody z kapitałów pieniężnych uważa się m.in. dywidendy i inne przychody z tytułu udziału w zyskach osób prawnych faktycznie uzyskane z tego udziału.
Jak stanowi art. 24 ust. 5 pkt 8 powoływanej ustawy:
Dochodem (przychodem) z udziału w zyskach osób prawnych jest dochód (przychód) faktycznie uzyskany z tego udziału, w tym także wartość niepodzielonych zysków w spółce oraz wartość zysku przekazanego na inne kapitały niż kapitał zakładowy w spółce przekształcanej – w przypadku przekształcenia spółki w spółkę niebędącą osobą prawną; przychód określa się na dzień przekształcenia.
Stosownie do art. 30a ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych:
Od uzyskanych dochodów (przychodów) z dywidend i innych przychodów z tytułu udziału w zyskach osób prawnych pobiera się 19% zryczałtowany podatek dochodowy, z zastrzeżeniem art. 52a.
W myśl art. 41 ust. 4c ww. ustawy:
Spółka nabywająca udziały (akcje) w drodze wymiany, spółka przejmująca, spółka nowo zawiązana lub powstała w wyniku przekształcenia jest obowiązana, jako płatnik, pobierać zryczałtowany podatek dochodowy, o którym mowa w art. 30a ust. 1 pkt 4, od dochodu określonego odpowiednio w art. 24 ust. 5 pkt 7-8. Z ww. przepisu wynika, że ewentualne obowiązki płatnika spoczywają na spółce przekształconej, a nie przekształcanej.
Odnosząc stan prawny do opisu sprawy, należy jeszcze wyjaśnić pojęcia występujące w art. 24 ust. 5 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, tj. pojęcia spółki oraz spółki niebędącej osobą prawną, ponieważ tylko przekształcenie spółki w spółkę niebędącą osobą prawną objęte jest dyspozycją tej regulacji.
I tak, zgodnie z art. 5a pkt 26 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych:
Ilekroć w ustawie jest mowa o spółce niebędącej osobą prawną − oznacza to spółkę inną niż określona w pkt 28.
W myśl art. 5a pkt 28 ww. ustawy:
Ilekroć w ustawie jest mowa o spółce - oznacza to:
a) spółkę posiadającą osobowość prawną, w tym także spółkę zawiązaną na podstawie rozporządzenia Rady (WE) nr 2157/2001 z dnia 8 października 2001 r. w sprawie statutu spółki europejskiej (SE) (Dz.Urz. WE L 294 z 10.11.2001, str. 1, z późn. zm.; Dz.Urz. UE Polskie wydanie specjalne, rozdz. 6, t. 4, str. 251),
b) spółkę kapitałową w organizacji,
c) spółkę komandytową i spółkę komandytowo-akcyjną mające siedzibę lub zarząd na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej,
d) spółkę niemającą osobowości prawnej mającą siedzibę lub zarząd w innym państwie, jeżeli zgodnie z przepisami prawa podatkowego tego innego państwa jest traktowana jak osoba prawna i podlega w tym państwie od całości swoich dochodów bez względu na miejsce ich osiągania,
e) spółkę jawną będącą podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych;
W sprawie dojdzie do przekształcenia spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w inną spółkę będącą osoba prawną- spółkę komandytowo-akcyjną. Zatem wspólnicy Spółki będący osobami fizycznymi w wyniku takiego przekształcenia nie uzyskają dochodu (przychodu) z tytułu udziału w zyskach osób prawnych na podstawie art. 24 ust. 5 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Przepis ten nie będzie miał w takim przypadku zastosowania.
W sytuacji przekształcenia Spółki w spółkę komandytowo-akcyjną po stronie wspólników Spółki będących osobami fizycznymi nie dojdzie do opodatkowania na podstawie art. 24 ust. 5 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. W konsekwencji na Spółce – po zmianie formy organizacyjno-prawnej prowadzonej działalności gospodarczej – nie będą ciążyły z tego tytułu obowiązki płatnika podatku dochodowego od osób fizycznych.
W związku z wystąpieniem na moment przekształcenia w Spółce zysków wypracowanych w latach poprzednich, nie powstanie dla Wspólników przychód, który będzie podlegał opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych. Na Spółce, już jako spółce przekształconej, nie będą ciążyć obowiązki płatnika związane z pobraniem podatku dochodowego od osób fizycznych.
Dodatkowe informacje
Informacja o zakresie rozstrzygnięcia
Interpretacja dotyczy:
‒ zdarzenia przyszłego przedstawionego przez Państwa i stanu prawnego obowiązującego w dniu wydania interpretacji.
Odnośnie powołanej przez Spółkę interpretacji organu podatkowego - wskazać należy, że rozstrzygnięcie to dotyczy tylko konkretnej, indywidualnej sprawy podatnika i w tej sprawie rozstrzygnięcia w niej zawarte jest wiążące. Natomiast organy podatkowe mimo, że w ocenie indywidualnych spraw podatników posiłkują się wydanymi rozstrzygnięciami sądów i innych organów podatkowych, to nie mają możliwości zastosowania ich wprost, z tego powodu, że nie stanowią materialnego prawa podatkowego
Pouczenie o funkcji ochronnej interpretacji
‒ Funkcję ochronną interpretacji indywidualnych określają przepisy art. 14k-14nb ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2021 r. poz. 1540 ze zm.). Aby interpretacja mogła pełnić funkcję ochronną: Państwa sytuacja musi być zgodna (tożsama) z opisem stanu faktycznego lub zdarzenia przyszłego i muszą się Państwo zastosować do interpretacji.
‒ Zgodnie z art. 14na § 1 Ordynacji podatkowej:
Przepisów art. 14k-14n Ordynacji podatkowej nie stosuje się, jeśli stan faktyczny lub zdarzenie przyszłe będące przedmiotem interpretacji indywidualnej jest elementem czynności, które są przedmiotem decyzji wydanej:
1) z zastosowaniem art. 119a;
2) w związku z wystąpieniem nadużycia prawa, o którym mowa w art. 5 ust. 5 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług;
3) z zastosowaniem środków ograniczających umowne korzyści.
Zgodnie z art. 14na § 2 Ordynacji podatkowej:
Przepisów art. 14k-14n nie stosuje się, jeżeli korzyść podatkowa, stwierdzona w decyzjach wymienionych w § 1, jest skutkiem zastosowania się do utrwalonej praktyki interpretacyjnej, interpretacji ogólnej lub objaśnień podatkowych.
Pouczenie o prawie do wniesienia skargi na interpretację
Mają Państwo prawo do zaskarżenia tej interpretacji indywidualnej do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego we (...). Zasady zaskarżania interpretacji indywidualnych reguluje ustawa z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi – Dz. U. z 2022 r. poz. 329; dalej jako „PPSA”).
Skargę do Sądu wnosi się za pośrednictwem Dyrektora KIS (art. 54 § 1 PPSA). Skargę należy wnieść w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia interpretacji indywidualnej (art. 53 § 1 PPSA):
‒w formie papierowej, w dwóch egzemplarzach (oryginał i odpis) na adres: Krajowa Informacja Skarbowa, ul. Teodora Sixta 17, 43-300 Bielsko-Biała (art. 47 § 1 PPSA), albo
‒w formie dokumentu elektronicznego, w jednym egzemplarzu (bez odpisu), na adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej Krajowej Informacji Skarbowej na platformie ePUAP: /KIS/SkrytkaESP (art. 47 § 3 i art. 54 § 1a PPSA).
Skarga na interpretację indywidualną może opierać się wyłącznie na zarzucie naruszenia przepisów postępowania, dopuszczeniu się błędu wykładni lub niewłaściwej oceny co do zastosowania przepisu prawa materialnego. Sąd jest związany zarzutami skargi oraz powołaną podstawą prawną (art. 57a PPSA).
Podstawa prawna dla wydania interpretacji
Podstawą prawną dla wydania tej interpretacji jest art. 13 § 2a oraz art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2021 r. poz. 1540 ze zm.).