Temat interpretacji
Momentem powstania przychodu z tytułu wykonania przez Pana Zobowiązania będzie data wykonania usługi, to będzie ostatni dzień 24 miesięcznego okresu, na który został podpisany aneks do umowy.
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowny Panie,
stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego oraz zdarzenia przyszłego w zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne - jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
17 marca 2023 r. wpłynął Pana wniosek z 17 marca 2023 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy momentu powstania przychodu.
Treść wniosku jest następująca:
Opis zdarzenia przyszłego
Jest Pan osobą fizyczną będącą polskim rezydentem podatkowym.
Prowadzi Pan indywidualną jednoosobową działalność gospodarczą PKD 62.01.Z „Działalność związana z oprogramowaniem” opodatkowaną ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych i w 2024 r. także planuje Pan pozostać w opodatkowaniu ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych.
W ubiegłych latach osiągnął Pan i planuje osiągnąć w 2023 r. przychody w wysokości mieszczącej się w limicie wymienionym w art. 6 ust.4 pkt 1a ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.
Zgodnie z art. 9 ust. 1 ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne sporządzone na piśmie oświadczenie o wyborze opodatkowania przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych na 2021 r. podatkowy wysłał Pan Pocztą Polską 16 lutego 2021 r. do Naczelnika Urzędu Skarbowego (...).
Jest Pan czynnym podatnikiem VAT. Ma Pan zawartą umowę z (...) Spółka Akcyjna (dalej „Spółka”), na świadczenie usług związanych z oprogramowaniem wg PKWiU mieszczące się w grupowaniu 62.01.11 - Usługi związane z projektowaniem, programowaniem i rozwojem oprogramowania.
13 stycznia 2023 r. z mocą obowiązywania od 1 stycznia 2023 r. został podpisany aneks do tej umowy, w którym to zobowiązał się Pan - jako przedsiębiorca (dalej „Przedsiębiorca”) w okresie 24 miesięcy od 1 stycznia 2023 r. (dalej: „Dzień Początkowy”) zapewnić swoją dostępność do świadczenia usług na rzecz Spółki w wymiarze nie mniejszym niż 360 h, w każdych kolejnych 3 miesiącach począwszy od Dnia Początkowego (dalej „Zobowiązanie”).
Poprzez zapewnienie dostępności należy rozumieć zobowiązanie Przedsiębiorcy do przyjęcia do wykonania usług na rzecz Spółki, o ile zostaną one zlecone, chyba że w danym 3 miesięcznym okresie został już osiągnięty wskazany limit godzin. Po prawidłowym wykonaniu Zobowiązania należne będzie jednorazowe wynagrodzenie (dalej „Jednorazowe Wynagrodzenie”).
Wypłata Jednorazowego Wynagrodzenia następować będzie na następujących zasadach:
a)przedsiębiorca uprawniony jest do otrzymania zaliczki na poczet Jednorazowego Wynagrodzenia w wysokości 90% wartości tego wynagrodzenia. Faktura Zaliczkowa zostanie wystawiona przez Przedsiębiorcę najpóźniej do 15 dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym otrzymano zaliczkę.
b)kwota stanowiąca różnicę pomiędzy kwotą Jednorazowego Wynagrodzenia, a kwotą wypłaconej zaliczki zostanie zapłacona na podstawie faktury końcowej wystawionej przez Przedsiębiorcę w ciągu 14 dni od wykonania Zobowiązania tj. w ciągu 14 dni od upływu 24 miesięcy od Dnia Początkowego z terminem płatności 14 dni od dnia doręczenia faktury. W czasie biegu terminu płatności faktury końcowej, Spółka będzie uprawniona do zgłoszenia zastrzeżeń względem wykonania Zobowiązania, co skutkować będzie obowiązkiem zwrotu wypłaconej zaliczki zgodnie z postanowieniem pkt c.
c)w przypadku niewykonania Zobowiązania Przedsiębiorca zobowiązany jest do zwrotu kwoty otrzymanej na poczet Jednorazowego Wynagrodzenia w pełnej wysokości w ciągu 14 dni od dnia złożenia żądania zwrotu przez Spółkę.
Przedmiotowe żądanie zwrotu może zostać złożone na piśmie lub w formie dokumentowej. Prawo do żądania zwrotu nie przysługuje w przypadku, w którym niewykonanie lub nienależyte wykonanie Zobowiązania było następstwem okoliczności, za które Przedsiębiorca nie ponosi odpowiedzialności.
Dla uniknięcia wątpliwości Strony potwierdzają, że zwrot kwoty otrzymanej na poczet Jednorazowego Wynagrodzenia stanowić będzie jedyną konsekwencję niewykonania lub niewłaściwego wykonania Zobowiązania i żadna ze Stron nie będzie dochodzić z tego tytułu dalszych roszczeń. Zobowiązanie wygasa (bez obowiązku zwrotu kwot otrzymanych na poczet Jednorazowego Wynagrodzenia z tytułu wypełnienia ww. Zobowiązania) w przypadku, w którym Spółka w danym 3-miesięcznym okresie zleca usługi w wymiarze mniejszym niż 300 godzin.
31 stycznia 2023 r. Spółka dokonała wpłaty zaliczki na Pana konto bankowe wpisując tytuł wpłaty: „Zaliczka na poczet realizacji aneksu do umowy”.
Na udokumentowanie tej zaliczki, 11 lutego 2023r. wystawił Pan fakturę zaliczkową Nr:(…). Otrzymana zaliczka stanowi 90% kwoty Jednorazowego Wynagrodzenia.
Uzupełnienie stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego
Umowa z (...) Spółka Akcyjna została zawarta 3 marca 2022 r. Zgodnie z zapisami umowy, weszła ona w życie od 1 marca 2022 r. i została zawarta na czas określony od 1 marca 2022 r.
Ewidencja nie jest prowadzona przy zastosowaniu kasy rejestrującej.
Obowiązująca od 1 marca 2022 r. Umowa dotyczy cyklicznego świadczenia usług rozliczanego comiesięcznie. Obowiązujący od 1 stycznia 2023 r. aneks do Umowy dotyczy Zobowiązania do zapewnienia ciągłej dostępności na określonym poziomie przez 24 miesiące.
Jednorazowe Wynagrodzenie należne będzie po upływie 24 miesięcy ciągłego pozostawania w dostępności zgodnie z warunkami zawartymi w aneksie i należne jest jednorazowo jako wynagrodzenie dodatkowe, niezależne od przysługującego wynagrodzenia za świadczenie usług związanych oprogramowaniem.
Natomiast, zgodnie z umową podstawowe wynagrodzenie za świadczenie usług związanych z oprogramowaniem wypłacane jest comiesięcznie, a jego wysokość stanowi iloczyn stawki godzinowej oraz liczby godzin świadczenia usług wykazanych zgodnie z zaakceptowanym przez Spółkę raportem plus ewentualnego wynagrodzenia za sukces.
Sformułowanie „wykonanie Zobowiązania” dotyczy pozostawania w dostępności przez cały okres 24 miesięcy. Każde kolejne 3 miesiące opisane w aneksie wraz z wymiarem godzin służą jedynie określeniu i weryfikacji poziomu dostępności.
Jednorazowe Wynagrodzenie zostało sztywno ustalone w aneksie do umowy jako jedna konkretna kwota za całe 24-miesiące (Zobowiązanie) i w takiej kwocie jest ono należne bądź nie w zależności od prawidłowego wykonania w całości Zobowiązania w ciągu 24 miesięcy.
W przypadku choćby jednorazowego niezapewnienia dostępności, (za które jest Pan odpowiedzialny) w wymiarze 360 h w każdych kolejnych 3 miesiącach począwszy od Dnia Początkowego stanowi brak prawidłowego wykonania Zobowiązania i powoduje, że Jednorazowe Wynagrodzenie staje się całkowicie nienależne.
Jednorazowe Wynagrodzenie należne będzie po upływie 24 miesięcy ciągłego pozostawania w dostępności, zgodnie z warunkami zawartymi w aneksie i należne będzie jednorazowo jako wynagrodzenie dodatkowe niezależne do przysługującego wynagrodzenia za świadczenie usług związanych z oprogramowaniem.
Natomiast, zgodnie z umową wynagrodzenie za świadczenie usług związanych z oprogramowaniem wypłacane jest comiesięcznie, a jego wysokość stanowi iloczyn stawki godzinowej oraz liczby godzin świadczenia usług wykazanych zgodnie z zaakceptowanym przez Spółkę raportem plus wysokość ewentualnego wynagrodzenia za sukces.
Jednorazowe Wynagrodzenie za wykonanie Zobowiązania przysługuje po upływie 24 miesięcznego okresu określonego w aneksie do umowy.
Każde kolejne 3-miesiące opisane w aneksie wraz z wymiarem godzin służą jedynie określeniu i weryfikacji poziomu dostępności. Nie stanowią one okresów kwartalnych, lecz każde kolejne 3-miesiące następujące po sobie. Dostępność na poziomie 360 h ma być zachowana w każdym 3-miesięcznym okresie, np. styczeń-luty-marzec, luty-marzec-kwiecień, marzec-kwiecień-maj, itd.
W sytuacji, gdy w czasie obowiązywania Zobowiązania, w którymkolwiek okresie 3-miesięcznym nie przyjmie Pan do wykonania usług w wymiarze przynajmniej 360 h, o ile zostały zlecone przez Spółkę, to zgodnie z aneksem całkowicie traci Pan prawo do Jednorazowego Wynagrodzenia ze względu na niewykonanie Zobowiązania. Jeśli to Pan jest odpowiedzialny za to niewykonanie Zobowiązania, to jest Pan zobowiązany do zwrotu kwoty zaliczki otrzymanej na poczet Jednorazowego Wynagrodzenia w pełnej wysokości.
W sytuacji, gdy to Spółka nie zleciła wykonania usług na poziomie minimum 360 h w danym 3-miesięcznym okresie, to zgodnie z aneksem Zobowiązanie wygasa i nie ma Pan obowiązku zwrotu kwoty zaliczki otrzymanej na poczet Jednorazowego Wynagrodzenia.
Niezależnie od powyższego, zgodnie z umową podstawowe wynagrodzenie za świadczenie usług związanych z oprogramowaniem wypłacane comiesięcznie, jest zależne od liczby godzin świadczenia usług związanych z zaakceptowanym przez Spółkę raportem. W szczególnym przypadku, całkowity brak wykonania świadczenia usług w danym miesiącu przekłada się na brak wynagrodzenia za świadczenie usług związanych z oprogramowaniem.
Zobowiązanie wygasa automatycznie w przypadku, gdy Spółka w danym 3-miesięcznym okresie (kolejnych następujących po sobie 3 miesiącach) zleci usługi w wymiarze mniejszym niż 300 godzin.
Sposób dokumentowania wygaśnięcia zobowiązania nie jest określony w aneksie do umowy, natomiast w przypadku wygaśnięcia Zobowiązania przekaże Pan Spółce pisemnie lub w formie dokumentowej informację o wygaśnięciu Zobowiązania.
Pytania
1.Jaka będzie data powstania przychodu w podatku dochodowym od osób fizycznych z tytułu otrzymanej zaliczki, w przypadku wykonania Zobowiązania i nabycia prawa do otrzymania Jednorazowego Wynagrodzenia?
2.Jaka będzie data powstania przychodu w podatku dochodowym od osób fizycznych z tytułu otrzymanej zaliczki, w przypadku wygaśnięcia Zobowiązania i braku obowiązku zwrotu otrzymanej kwoty zaliczki na poczet Jednorazowego Wynagrodzenia?
Niniejsza interpretacja stanowi odpowiedź na pytanie Nr 1. W zakresie pytania nr 2 zostanie wydane odrębne rozstrzygnięcie.
Pana stanowisko w sprawie
Ad. 1
Zgodnie z art. 6 ust.1 Ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w powiązaniu z art. 14 ust. 1c ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych za datę powstania przychodu należy uznać datę wykonania usługi. Otrzymanie zaliczki na poczet Jednorazowego Wynagrodzenia nie stanowi przychodu. Za datę powstania przychodu należy uznać datę wykonania usługi tj. spełnienia wszystkich zawartych w umowie warunków do otrzymania Jednorazowego Wynagrodzenia. Będzie to ostatni dzień 24 miesięcznego okresu, w którym obowiązuje powyższe Zobowiązanie.
Ocena stanowiska
Stanowisko, które przedstawił Pan we wniosku jest prawidłowe.
Uzasadnienie interpretacji indywidualnej
Stosownie do art. 1 pkt 1 ustawy z dnia 20 listopada 1998 r. o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne (t. j. Dz. U. z 2022 r. poz. 2540 ze zm.):
Zgodnie z art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne:
Osoby fizyczne oraz przedsiębiorstwa w spadku osiągające przychody z pozarolniczej działalności gospodarczej mogą opłacać zryczałtowany podatek dochodowy w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.
Ustawa reguluje opodatkowanie zryczałtowanym podatkiem dochodowym niektórych przychodów (dochodów) osiąganych przez osoby fizyczne prowadzące pozarolniczą działalność gospodarczą.
Zgodnie z art. 4 ust. 1 pkt 12 ww. ustawy:
Użyte w ustawie określenie pozarolnicza działalność gospodarcza oznacza pozarolniczą działalność gospodarczą w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym.
W myśl art. 5a pkt 6 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (t. j. Dz. U. z 2022 r. poz. 2647 ze zm.):
Ilekroć w ustawie jest mowa o działalności gospodarczej albo pozarolniczej działalności gospodarczej oznacza to działalność zarobkową:
a)wytwórczą, budowlaną, handlową, usługową,
b)polegającą na poszukiwaniu, rozpoznawaniu i wydobywaniu kopalin ze złóż,
c)polegającą na wykorzystywaniu rzeczy oraz wartości niematerialnych i prawnych
– prowadzoną we własnym imieniu bez względu na jej rezultat, w sposób zorganizowany i ciągły, z której uzyskane przychody nie są zaliczane do innych przychodów ze źródeł wymienionych w art. 10 ust. 1 pkt 1, 2 i 4-9.
W myśl art. 9 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych:
Opodatkowaniu podatkiem dochodowym podlegają wszelkiego rodzaju dochody, z wyjątkiem dochodów wymienionych w art. 21, 52, 52a i 52c oraz dochodów, od których na podstawie przepisów Ordynacji podatkowej zaniechano poboru podatku.
Zgodnie z art. 10 ust. 1 pkt 3 ustawy:
Jednym ze źródeł przychodów jest pozarolnicza działalność gospodarcza.
W myśl art. 14 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych:
Za przychód z działalności, o której mowa w art. 10 ust. 1 pkt 3, uważa się kwoty należne, choćby nie zostały faktycznie otrzymane, po wyłączeniu wartości zwróconych towarów, udzielonych bonifikat i skont. U podatników dokonujących sprzedaży towarów i usług opodatkowanych podatkiem od towarów i usług za przychód z tej sprzedaży uważa się przychód pomniejszony o należny podatek od towarów i usług.
Przepisy ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych precyzyjnie określają moment powstania przychodu z ww. źródła przychodów.
Ogólną zasadę ustalania momentu uzyskania przychodu z tytułu prowadzonej pozarolniczej działalności gospodarczej określa art. 14 ust. 1c ww. ustawy, w myśl
Za datę powstania przychodu, o którym mowa w ust. 1, uważa się, z zastrzeżeniem ust. 1e, 1h-1j i 1n-1p, dzień wydania rzeczy, zbycia prawa majątkowego lub wykonania usługi, albo częściowego wykonania usługi, nie później niż dzień:
1)wystawienia faktury albo
2)uregulowania należności.
Z tego przepisu wynika, że przychód powstaje – co do zasady – w dniu wydania rzeczy, zbycia prawa majątkowego lub wykonania usługi albo częściowego wykonania usługi. Jeżeli jednak przed tym dniem zostanie wystawiona faktura albo zostanie uregulowana należność, to przychód powstanie odpowiednio wcześniej.
Opodatkowaniu podlega przychód należny, co oznacza, że należy zadeklarować przychód dla celów podatkowych niezależnie od faktycznego otrzymania środków pieniężnych.
Zgodnie jednak z art. 14 ust. 1e cytowanej ustawy:
Jeżeli strony ustalą, że usługa jest rozliczana w okresach rozliczeniowych, za datę powstania przychodu uznaje się ostatni dzień okresu rozliczeniowego określonego w umowie lub na wystawionej fakturze, nie rzadziej niż raz w roku.
Jak stanowi art. 14 ust. 1h ww. ustawy:
Przepis ust. 1e stosuje się odpowiednio do dostawy energii elektrycznej i cieplnej oraz gazu przewodowego.
Z kolei w myśl art. 14 ust. 1i ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych:
W przypadku otrzymania przychodu z działalności gospodarczej, do którego nie stosuje się ust. 1c, 1e i 1h, za datę powstania przychodu uznaje się dzień otrzymania zapłaty.
Z wyżej przytoczonych przepisów wynika generalna zasada, że przychód podatkowy dla celów podatku dochodowego od osób fizycznych, w przypadku świadczenia usług powstaje w dniu wykonania usługi albo częściowego wykonania usługi. Wyjątek od tej zasady stanowi:
- wystawienie faktury w terminie wcześniejszym niż faktyczne wykonanie usługi albo częściowe wykonanie usługi – datą powstania przychodu będzie w tym przypadku dzień wystawienia faktury (o ile uregulowanie należności nie nastąpiło wcześniej),
- uregulowanie należności przed wykonaniem usługi albo częściowym wykonaniem usługi – datą powstania przychodu będzie w tym przypadku dzień otrzymania należności (o ile wcześniej nie wystawiono faktury).
Przechodząc na grunt ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne należy wyjaśnić, że zgodnie z art. 6 ust. 1 ww. ustawy:
Opodatkowaniu ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych podlegają przychody osób fizycznych z pozarolniczej działalności gospodarczej, o których mowa w art. 14 ustawy o podatku dochodowym, z zastrzeżeniem ust. 1e i 1f, w tym również, gdy działalność ta jest prowadzona w formie spółki cywilnej osób fizycznych lub spółki jawnej osób fizycznych, zwanych dalej „spółką”.
Biorąc pod uwagę przedstawiony opis zdarzenia przyszłego oraz powołane przepisy prawa podatkowego należy stwierdzić, że ustalenie momentu uzyskania przez Pana przychodu z prowadzonej pozarolniczej działalności gospodarczej, winno nastąpić zgodnie z ogólnymi zasadami uzyskiwania przychodu, określonymi w ww. art. 14 ust. 1c ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Z treści tego przepisu wynika wprost, że moment powstania przychodu należnego został ściśle związany z wystąpieniem najwcześniejszego ze zdarzeń wskazanych w cyt. przepisie (dzień wydania rzeczy, wykonania usługi, wystawienia faktury albo uregulowania należności).
Zatem momentem powstania przychodu z tytułu wykonania przez Pana Zobowiązania będzie data wykonania usługi, to będzie ostatni dzień 24 miesięcznego okresu, na który został podpisany aneks do umowy.
Dodatkowe informacje
Niniejsza interpretacja dotyczy pytania oznaczonego we wniosku nr 1 w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych. W zakresie pytania Nr 2 w podatku dochodowym od osób fizycznych zostanie wydane odrębne rozstrzygnięcie.
W zakresie podatku od towarów i usług zostanie wydane odrębne rozstrzygnięcie.
Informacja o zakresie rozstrzygnięcia
Interpretacja dotyczy stanu faktycznego przedstawionego przez Pana i stanu prawnego obowiązującego w dacie zaistnienia zdarzenia oraz zdarzenia przyszłego i stanu prawnego, który obowiązuje w dniu wydania interpretacji.
Jednocześnie wskazuję, że interpretacja indywidualna wywołuje skutki prawnopodatkowe tylko wtedy, gdy rzeczywisty stan faktyczny sprawy będącej przedmiotem interpretacji pokrywał się będzie ze stanem faktycznym/zdarzenie przyszłym podanym przez Pana w złożonym wniosku. W związku z powyższym, w przypadku zmiany któregokolwiek elementu przedstawionego we wniosku opisu sprawy, udzielona odpowiedź traci swoją aktualność.
Pouczenie o funkcji ochronnej interpretacji
- Funkcję ochronną interpretacji indywidualnych określają przepisy art. 14k-14nb ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2022 r. poz. 2651 ze zm.). Aby interpretacja mogła pełnić funkcję ochronną Państwa sytuacja musi być zgodna (tożsama) z opisem zdarzenia przyszłego i muszą się Państwo zastosować do interpretacji.
- Zgodnie z art. 14na § 1 Ordynacji podatkowej:
Przepisów art. 14k-14n Ordynacji podatkowej nie stosuje się, jeśli stan faktyczny lub zdarzenie przyszłe będące przedmiotem interpretacji indywidualnej jest elementem czynności, które są przedmiotem decyzji wydanej:
1)z zastosowaniem art. 119a;
2)w związku z wystąpieniem nadużycia prawa, o którym mowa w art. 5 ust. 5 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług;
3)z zastosowaniem środków ograniczających umowne korzyści.
- Zgodnie z art. 14na § 2 Ordynacji podatkowej:
Przepisów art. 14k-14n nie stosuje się, jeżeli korzyść podatkowa, stwierdzona w decyzjach wymienionych w § 1, jest skutkiem zastosowania się do utrwalonej praktyki interpretacyjnej, interpretacji ogólnej lub objaśnień podatkowych.
Pouczenie o prawie do wniesienia skargi na interpretację
Ma Pan prawo do zaskarżenia tej interpretacji indywidualnej do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego (...). Zasady zaskarżania interpretacji indywidualnych reguluje ustawa z 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi – (t. j. Dz. U. z 2023 r. poz. 259; dalej jako „PPSA”).
Skargę do Sądu wnosi się za pośrednictwem Dyrektora KIS (art. 54 § 1 PPSA). Skargę należy wnieść w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia interpretacji indywidualnej (art. 53 § 1 PPSA):
- w formie papierowej, w dwóch egzemplarzach (oryginał i odpis) na adres: Krajowa Informacja Skarbowa, ul. Teodora Sixta 17, 43-300 Bielsko-Biała (art. 47 § 1 PPSA), albo
- w formie dokumentu elektronicznego, w jednym egzemplarzu (bez odpisu), na adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej Krajowej Informacji Skarbowej na platformie ePUAP: /KIS/SkrytkaESP (art. 47 § 3 i art. 54 § 1a PPSA).
Skarga na interpretację indywidualną może opierać się wyłącznie na zarzucie naruszenia przepisów postępowania, dopuszczeniu się błędu wykładni lub niewłaściwej oceny co do zastosowania przepisu prawa materialnego. Sąd jest związany zarzutami skargi oraz powołaną podstawą prawną (art. 57a PPSA).
Podstawa prawna dla wydania interpretacji
Podstawą prawną dla wydania tej interpretacji jest art. 13 § 2a oraz art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2022 r. poz. 2651 ze zm.).