Temat interpretacji
Sprzedaż udziału w niezabudowanej nieruchomości.
Interpretacja indywidualna
– stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku od czynności cywilnoprawnych jest prawidłowe.
Zakres wniosku wspólnego o wydanie interpretacji indywidualnej
22 sierpnia 2022 r. wpłynął Państwa wniosek wspólny z 16 sierpnia 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej. Wniosek dotyczy m.in. podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie skutków podatkowych zawarcia umowy sprzedaży nieruchomości. Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – w piśmie z 4 listopada 2022 r. (wpływ 10 listopada 2022 r.).
Zainteresowani, którzy wystąpili z wnioskiem
1) Zainteresowany będący stroną postępowania:
D. Spółka Akcyjna (Kupujący)
NIP: (...)
2) Zainteresowany niebędący stroną postępowania:
Pan J. W. (Sprzedający)
Opis zdarzenia przyszłego
Pan J. W. – Zainteresowany niebędący stroną postępowania (dalej: „Sprzedający”) jest współwłaścicielem, w udziale wynoszącym 1/3, nieruchomości gruntowej, stanowiącej niezabudowaną działkę gruntu o numerze ewidencyjnym (…) o powierzchni 0,8000 ha, położonej w W., w dzielnicy (…).
W dalszej części wniosku, działka o numerze (…), we własności której Pan J. W. posiada udział w wysokości 1/3, zwana jest Nieruchomością.
Dla Nieruchomości prowadzona jest księga wieczysta Kw nr (…).
Sprzedający nabył własność udziału (1/3) we współwłasności Nieruchomości na podstawie aktu notarialnego Rep. A nr (…) – umowa darowizny, sporządzonego (…).
Nieruchomość jest objęta miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego (…) zatwierdzonym uchwałą nr (…) Rady Miasta (…) z (…) (ogłoszoną w (…)), z przeznaczeniem pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną, zieleń urządzoną z usługami sportu i usługi.
Zainteresowany niebędący stroną postępowania (posiadający udział we współwłasności Nieruchomości w wysokości 1/3) nie jest zarejestrowanym czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług.
Nieruchomość nie była przez Sprzedającego wykorzystywana w celu prowadzenia działalności gospodarczej opodatkowanej podatkiem od towarów i usług i nie stanowiła składnika wykorzystywanego do prowadzenia działalności gospodarczej. Nieruchomość nie była przedmiotem dzierżawy, najmu, użyczenia.
Od momentu nabycia 1/3 udziału we współwłasności Nieruchomości, Sprzedający nie podejmował (samodzielnie lub przez pełnomocników) jakichkolwiek działań zmierzających do zwiększenia wartości Nieruchomości, przykładowo:
-nie występował o decyzję o zgodzie na wycinkę i pielęgnację istniejącej zieleni,
-nie zlecał przeprowadzenia badań gruntowych i pomiarów geodezyjnych,
-nie występował o wydanie decyzji wyłączającej przedmiotową nieruchomość z produkcji użytków rolnych,
-nie występował z wnioskiem o wydanie decyzji o zabudowie,
-nie składał uwag do projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.
Od momentu nabycia 1/3 udziału we współwłasności Nieruchomości, Sprzedający nie ponosił nakładów finansowych mających na celu zwiększenie wartości Nieruchomości (np. uzbrojenie terenu, ogrodzenie, doprowadzenie mediów, drogi dojazdowej). Nieruchomość, od momentu nabycia przez Pana J. W. 1/3 udziału we współwłasności nie była przedmiotem podziałów lub scaleń. Zainteresowany niebędący stroną postępowania nie podejmował działań w celu sprzedaży nieruchomości (nie zawierał umowy pośrednictwa, nie zamieszczał ogłoszeń w prasie, nie umieszczał na Nieruchomości banerów, nie zamieszczał ogłoszenia w Internecie, nie przygotował oferty z opisem stanu faktycznego i prawnego nieruchomości). Sprzedający nie dokonywał w przeszłości sprzedaży nieruchomości.
(...) lipca 2021 r. Pan J. W. (wspólnie z M. S., H. Z. i S. W., czyli pozostałymi współwłaścicielami Nieruchomości) złożył do Zarządu (…) wniosek o ustalenie wysokości opłaty planistycznej dotyczącej Nieruchomości, na podstawie art. 37 ust. 7 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym.
Zgodnie z art. 37 ust. 7 wspominanej ustawy, właściciel nieruchomości, której wartość wzrosła w związku z uchwaleniem lub zmianą planu miejscowego, przed jej zbyciem może żądać od wójta, burmistrza albo prezydenta miasta ustalenia, w drodze decyzji, wysokości opłaty, o której mowa w art. 36 ust. 4 ww. ustawy.
Zgodnie natomiast z art. 36 ust. 4 tej ustawy, jeżeli w związku z uchwaleniem planu miejscowego albo jego zmianą wartość nieruchomości wzrosła, a właściciel zbywa tę nieruchomość, wójt, burmistrz albo prezydent miasta pobiera jednorazową opłatę ustaloną w tym planie, określoną w stosunku procentowym do wzrostu wartości nieruchomości.
W związku ze złożeniem tego wniosku, (…) w drodze decyzji z (…), nr (…) umorzył postępowanie o ustalenie w drodze decyzji tej opłaty. Zgodnie z uzasadnieniem tej decyzji, wartość Nieruchomości po uchwaleniu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego (…) jest mniejsza niż przed wejściem w życie tego planu.
(...) sierpnia 2022 r. Sprzedający i D. Spółka Akcyjna – Zainteresowany niebędący stroną postępowania (dalej: „Kupujący”) zawarli umowę przedwstępną dotyczącą sprzedaży Nieruchomości, w formie aktu notarialnego Rep. (…) (dalej jako „Umowa Przedwstępna”), gdzie Sprzedający oraz Kupujący – czynny podatnik podatku od towarów i usług, zobowiązali się zawrzeć umowę sprzedaży, na podstawie której Sprzedający sprzeda Kupującemu posiadany udział w Nieruchomości za ustaloną cenę (dalej jako „Cena Sprzedaży”).
Sprzedający oraz Kupujący w Umowie Przedwstępnej postanowili, że w przypadku otrzymania do dnia zawarcia umowy sprzedaży przez Sprzedającego i Kupującego ostatecznej w toku postępowania administracyjnego indywidualnej interpretacji podatkowej, z której wynikać będzie obowiązek zapłaty podatku od towarów i usług w związku z zawarciem umowy sprzedaży, Cena Sprzedaży zostanie powiększona o ten podatek. W takim przypadku, Sprzedający zobowiązany jest do zgłoszenia się we właściwym Urzędzie Skarbowym dla celów podatku od towarów i usług w terminie 14 dni liczonych od dnia otrzymania indywidualnej interpretacji podatkowej i sprzedaż udziału we współwłasności Nieruchomości opodatkowaną podatkiem od towarów i usług zostanie potwierdzona przez Sprzedającego prawidłowo wystawioną fakturą dostarczoną do siedziby Kupującego w terminie siedmiu dni od dnia zawarcia umowy sprzedaży.
Uzyskanie tej interpretacji prawa podatkowego jest jednym z warunków zawarcia umowy przenoszącej własność udziału Sprzedającego we współwłasności Nieruchomości.
Sprzedający oraz Kupujący zobowiązali się w Umowie Przedwstępnej do złożenia wspólnego wniosku o wydanie indywidualnej interpretacji prawa podatkowego potwierdzającej, że sprzedaż przez Sprzedającego udziału we współwłasności Nieruchomości nie będzie opodatkowana podatkiem od towarów i usług.
W Umowie Przedwstępnej ustalono, że Kupujący złoży u notariusza na przechowanie zgodnie z art. 108 ustawy z dnia 14 lutego 1991 r. prawo o notariacie, Cenę Sprzedaży (powiększoną o podatek od towarów i usług, w przypadku gdy z wspominanej wcześniej interpretacji prawa podatkowego wynikać będzie, że sprzedaż przez Sprzedającego udziału we współwłasności Nieruchomości będzie opodatkowana tym podatkiem), wpłaconą na wydzielony rachunek wpływów kancelarii notarialnej najpóźniej wraz z zawarciem umowy przenoszącej własność postanawiając, iż kwota ta winna być wydana z przechowania Sprzedającemu najpóźniej następnego dnia roboczego po zawarciu umowy sprzedaży udziału w Nieruchomości Umowy, na rachunek bankowy Sprzedającego.
Ponadto, w Umowie Przedwstępnej, Kupujący oświadczył, że Kupujący lub podmiot wskazany przez Kupującego zamierza zrealizować na Nieruchomości oraz nieruchomości sąsiedniej w stosunku do Nieruchomości, stanowiącej działkę gruntu oznaczoną numerem ewidencyjnym (…) inwestycję polegającą na budowie osiedla budynków mieszkalnych wielorodzinnych z ewentualnymi usługami w parterze i jednopoziomowymi garażami podziemnymi („Planowana Inwestycja”).
Sprzedający zobowiązał się w Umowie Przedwstępnej, że w akcie notarialnym obejmującym umowę sprzedaży przez Sprzedającego udziału we współwłasności Nieruchomości udzieli Kupującemu pełnomocnictwa do reprezentowania Sprzedającego w postępowaniu dotyczącym ustalenia renty planistycznej i opłaty adiacenckiej oraz zobowiązał się każdorazowo informować o wszczęciu i przebiegu toczących się w tym zakresie postępowań. Ponadto, Sprzedający oraz Kupujący postanowili w Umowie Przedwstępnej, że zobowiązują się w akcie notarialnym obejmującym umowę sprzedaży przez Sprzedającego udziału we współwłasności Nieruchomości zawrzeć umowę, mocą której Sprzedający sprzeda na rzecz Kupującego lub podmiotu wskazanego przez Kupującego wynikającą z art. 36 ust. 1 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym wierzytelność w stosunku do Miasta (…) o odszkodowanie równe obniżeniu wartości Nieruchomości w związku wejściem w życie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego (…), zatwierdzonego Uchwałą nr (…) Rady Miasta (…) z (…) (…) w zamian za ustaloną cenę.
Zaznaczamy, że przywołując za Państwem treść opisu zdarzenia przyszłego pominęliśmy tę jego część, która znajduje się w treści uzupełnienia, gdyż odnosi się wyłącznie do zagadnień dotyczących podatku od towarów i usług.
Pytanie w zakresie podatku od czynności cywilnoprawnych (ostatecznie sformułowane w uzupełnieniu wniosku)
Czy sprzedaż udziału we współwłasności Nieruchomości będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych według stawki 2% tego podatku a Kupujący przy umowie sprzedaży przez Sprzedającego udziału w Nieruchomości będzie podatnikiem tego podatku? (pytanie oznaczone we wniosku nr 2)
Państwa stanowisko w sprawie (ostatecznie sformułowane w uzupełnieniu wniosku)
Zgodnie z art. 2 pkt 4 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych, podatkowi od czynności cywilnoprawnych nie podlegają czynności cywilnoprawne, inne niż umowa spółki i jej zmiany:
a)w zakresie, w jakim są opodatkowane podatkiem od towarów i usług,
b)jeżeli przynajmniej jedna ze stron jest zwolniona od podatku od towarów i usług z tytułu dokonania tej czynności, z wyjątkiem:
- umów sprzedaży i zamiany, których przedmiotem jest nieruchomość lub jej część, albo prawo użytkowania wieczystego, spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu, prawo do domu jednorodzinnego w spółdzielni mieszkaniowej lub prawo do miejsca postojowego w garażu wielostanowiskowym lub udział w tych prawach,
- mów sprzedaży udziałów i akcji w spółkach handlowych.
Ponieważ sprzedaż przez Sprzedającego Nieruchomości będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług według właściwej stawki tego podatku a Sprzedający przy odpłatnej dostawie – sprzedaży prawa własności Nieruchomości będzie działać jako podatnik podatku od towarów i usług to nie zajdą okoliczności wyłączające opodatkowanie podatkiem od czynności cywilnoprawnych, o których mowa jest w powołanym wyżej art. 2 pkt 4 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
Zgodnie z art. 1 ust. 1 pkt 1 lit a) ustawy o podatku czynności cywilnoprawnych, podatkowi od czynności cywilnoprawnych podlegają umowy sprzedaży rzeczy i praw majątkowych. Stawka podatku od czynności cywilnoprawnych, w przypadku sprzedaży udziału we współwłasności Nieruchomości, wynosi 2%, zgodnie z art. 7 ust. 1 pkt 1 lit. a) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych. Stosownie do art. 3 ust. 1 pkt 1 ww. ustawy, obowiązek podatkowy powstaje z chwilą dokonania czynności cywilnoprawnych a podatnikiem podatku od czynności cywilnoprawnych jest kupujący, zgodnie z art. 4 pkt 1 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
W związku z powyższym, sprzedaż udziału we współwłasności Nieruchomości będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych według stawki 2% tego podatku a Kupujący przy umowie sprzedaży przez Sprzedającego udziału Nieruchomości będzie podatnikiem tego podatku.
Powyżej przywołano tylko tę część Państwa stanowiska, która odnosi się do opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych.
Ocena stanowiska
Stanowisko, które przedstawili Państwo we wniosku jest prawidłowe.
Uzasadnienie interpretacji indywidualnej
Zgodnie z art. 1 ust. 1 pkt 1 lit. a) ustawy z dnia 9 września 2000 r. o podatku od czynności cywilnoprawnych (Dz. U. z 2022 r. poz. 111 ze zm.):
Podatkowi podlegają umowy sprzedaży oraz zamiany rzeczy i praw majątkowych.
Stosownie do treści art. 3 ust. 1 pkt 1 ww. ustawy:
Obowiązek podatkowy, z zastrzeżeniem ust. 2 powstaje z chwilą dokonania czynności cywilnoprawnej.
W myśl art. 4 pkt 1 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych:
Obowiązek podatkowy – przy umowie sprzedaży – ciąży na kupującym.
Zgodnie z art. 6 ust. 1 pkt 1 ww. ustawy:
Podstawę opodatkowania – przy umowie sprzedaży – stanowi wartość rynkowa rzeczy lub prawa majątkowego, którą określa się na zasadach wskazanych w art. 6 ust. 2 ww. ustawy.
Zgodnie z art. 7 ust. 1 pkt 1 ww. ustawy:
Stawki podatku wynoszą – od umowy sprzedaży:
a)nieruchomości, rzeczy ruchomych, prawa użytkowania wieczystego, własnościowego spółdzielczego prawa do lokalu mieszkalnego, spółdzielczego prawa do lokalu użytkowego oraz wynikających z przepisów prawa spółdzielczego: prawa do domu jednorodzinnego oraz prawa do lokalu w małym domu mieszkalnym – 2%,
b)innych praw majątkowych – 1%.
Na podstawie art. 2 pkt 4 lit. a) i b) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych:
Nie podlegają podatkowi czynności cywilnoprawne, inne niż umowa spółki i jej zmiany:
a)w zakresie, w jakim są opodatkowane podatkiem od towarów i usług,
b)jeżeli przynajmniej jedna ze stron jest zwolniona od podatku od towarów i usług z tytułu dokonania tej czynności, z wyjątkiem:
– umów sprzedaży i zamiany, których przedmiotem jest nieruchomość lub jej część, albo prawo użytkowania wieczystego, spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu, prawo do domu jednorodzinnego w spółdzielni mieszkaniowej lub prawo do miejsca postojowego w garażu wielostanowiskowym lub udział w tych prawach,
– umów sprzedaży udziałów i akcji w spółkach handlowych.
Zgodnie z art. 1a pkt 7 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych:
Użyte w ustawie określenie podatek od towarów i usług oznacza podatek od towarów i usług w rozumieniu ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz.U. z 2021 r. poz. 685, z późn. zm.) lub podatek od wartości dodanej pobierany na podstawie przepisów obowiązujących w państwach członkowskich.
W związku z powyższymi regulacjami należy stwierdzić, że umowa sprzedaży podlega generalnie opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych i obowiązek uiszczenia tego podatku ciąży na kupującym.
W ustawie o podatku od czynności cywilnoprawnych przewidziano jednak sytuacje, w których czynność mieszcząca się w zakresie przedmiotowym ustawy jest wyłączona z opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych.
Z treści art. 2 pkt 4 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych wynika, że o wyłączeniu z opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych nie decyduje okoliczność, że strony tej umowy posiadają generalnie status podatnika podatku od towarów i usług, lecz wyłącznie fakt, że dana czynność (ta konkretna) jest opodatkowana podatkiem od towarów i usług lub przynajmniej jedna ze stron tej czynności jest z tego podatku zwolniona. Przy czym, mimo zwolnienia z podatku od towarów i usług, wyłączenie z opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych nie będzie miało miejsca wówczas, gdy czynność będzie dotyczyć m.in. umowy sprzedaży a jej przedmiotem będzie m.in. nieruchomość.
Z opisu wniosku wynika, że zamierzają Państwo zawrzeć umowę sprzedaży, na mocy której Kupujący (Zainteresowany będący stroną postępowania) nabędzie od Sprzedającego (Zainteresowanego niebędącego stroną postępowania) udział we własności Nieruchomości za ustalona cenę.
W związku z tym należy podkreślić, że jakkolwiek zapytanie Państwa dotyczy opodatkowania umowy sprzedaży podatkiem od czynności cywilnoprawnych, to jednak w pierwszej kolejności rozstrzygnięcia wymaga kwestia czy powyższa transakcja – dokonana pomiędzy wskazanymi we wniosku Stronami – podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług w świetle przepisów ustawy o podatku od towarów i usług, bowiem ocena ta ma zasadnicze znaczenie dla ewentualnego objęcia umowy sprzedaży podatkiem od czynności cywilnoprawnych. Opodatkowanie tej czynności podatkiem od towarów i usług może bowiem skutkować wyłączeniem obowiązku podatkowego w podatku od czynności cywilnoprawnych na podstawie art. 2 pkt 4 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
Z interpretacji indywidualnej, znak: 0111-KDIB3-2.4012.628.2022.3.DK wynika, że:
- w sprawie brak jest przesłanek pozwalających uznać, Sprzedającego za podatnika podatku od towarów i usług, w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług, prowadzącego działalność gospodarczą w myśl art. 15 ust. 2 cyt. ustawy,
- w konsekwencji sprzedaż udziału w Nieruchomości opisanej we wniosku nie będzie stanowiła – wskazanej w art. 7 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług – dostawy towaru, która zgodnie z art. 5 ust. 1 pkt 1 ustawy podlegałaby opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
Skoro – jak wynika z powyższej interpretacji − w związku ze sprzedażą udziału w Nieruchomości, Sprzedający nie będzie działał w charakterze podatnika podatku od towarów i usług, i tym samym planowana transakcja sprzedaży nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, spowoduje to, że do opisanej transakcji nie znajdzie zastosowanie wyłączenie zawarte w art. 2 pkt 4 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych. W takim przypadku opisana transakcja sprzedaży udziału w Nieruchomości nie będzie wyłączona z opodatkowania w podatku od czynności cywilnoprawnych. Przeniesienie własności udziału w Nieruchomości przez Sprzedającego na rzecz Kupującego będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych na mocy art. 1 ust. 1 pkt 1 lit. a) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych według właściwej stawki podatku (określonej w art. 7 ust. 1 pkt 1 lit. a) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych). Na mocy art. 4 pkt 1 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych obowiązek podatkowy z tego tytułu będzie ciążył na Kupującym.
Dodatkowe informacje
Informacja o zakresie rozstrzygnięcia
Interpretacja dotyczy zdarzenia przyszłego, które Państwo przedstawili i stanu prawnego, który obowiązuje w dniu wydania interpretacji.
Ta interpretacja stanowi ocenę Państwa stanowiska wyłącznie w zakresie przepisów ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych. W zakresie podatku od towarów i usług wydane zostało odrębne rozstrzygnięcie – znak: 0111-KDIB3-2.4012.628.2022. 3.DK.
Pouczenie o funkcji ochronnej interpretacji
- Funkcję ochronną interpretacji indywidualnych określają przepisy art. 14k-14nb ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2021 r. poz. 1540 ze zm.). Interpretacja będzie mogła pełnić funkcję ochronną, jeśli Państwa sytuacja będzie zgodna (tożsama) z opisem zdarzenia przyszłego. Z funkcji ochronnej będą mogli skorzystać ci z Państwa, którzy zastosują się do interpretacji.
- Zgodnie z art. 14na § 1 Ordynacji podatkowej:
Przepisów art. 14k-14n Ordynacji podatkowej nie stosuje się, jeśli stan faktyczny lub zdarzenie przyszłe będące przedmiotem interpretacji indywidualnej jest elementem czynności, które są przedmiotem decyzji wydanej:
1)z zastosowaniem art. 119a;
2)w związku z wystąpieniem nadużycia prawa, o którym mowa w art. 5 ust. 5 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług;
3)z zastosowaniem środków ograniczających umowne korzyści.
- Zgodnie z art. 14na § 2 Ordynacji podatkowej:
Przepisów art. 14k-14n nie stosuje się, jeżeli korzyść podatkowa, stwierdzona w decyzjach wymienionych w § 1, jest skutkiem zastosowania się do utrwalonej praktyki interpretacyjnej, interpretacji ogólnej lub objaśnień podatkowych.
Pouczenie o prawie do wniesienia skargi na interpretację przez Zainteresowanego, który jest stroną postępowania
D. Spółka Akcyjna (Zainteresowany będący stroną postępowania – art. 14r § 2 Ordynacji podatkowej) ma prawo wnieść skargę na tę interpretację indywidualną do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w (…). Zasady zaskarżania interpretacji indywidualnych reguluje ustawa z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2022 r. poz. 329 ze zm.; dalej jako „PPSA”).
Skargę do Sądu wnosi się za pośrednictwem Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej (art. 54 § 1 PPSA). Skargę należy wnieść w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia interpretacji indywidualnej (art. 53 § 1 PPSA):
- w formie papierowej, w dwóch egzemplarzach (oryginał i odpis) na adres: Krajowa Informacja Skarbowa, ul. Teodora Sixta 17, 43-300 Bielsko-Biała (art. 47 § 1 PPSA), albo
- w formie dokumentu elektronicznego, w jednym egzemplarzu (bez odpisu), na adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej Krajowej Informacji Skarbowej na platformie ePUAP: /KIS/SkrytkaESP (art. 47 § 3 i art. 54 § 1a PPSA).
Skarga na interpretację indywidualną może opierać się wyłącznie na zarzucie naruszenia przepisów postępowania, dopuszczeniu się błędu wykładni lub niewłaściwej oceny co do zastosowania przepisu prawa materialnego. Sąd jest związany zarzutami skargi oraz powołaną podstawą prawną (art. 57a PPSA).
Podstawa prawna dla wydania interpretacji
Podstawą prawną dla wydania tej interpretacji jest art. 13 § 2a, art. 14b § 1 i art. 14r ustawy Ordynacja podatkowa.