Postanowienie - Interpretacja - US EIP/4032-3/05

shutterstock

Postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 18.08.2005, sygn. US EIP/4032-3/05, Drugi Urząd Skarbowy w Toruniu

Temat interpretacji

Pytanie podatnika

Postanowienie

Naczelnik Drugiego Urzędu Skarbowego w Toruniu, działając na podstawie art. 14a § 1 i § 4 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja Podatkowa (tekst jednolity z 2005r. Dz. U. Nr 8, poz. 60 z późn. zm.) po rozpatrzeniu Pana wniosku z dnia 24.05.2005r. w sprawie udzielenia pisemnej interpretacji przepisów co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego w części dotyczącej dokonywania aktualizacji danych adresowych w prowadzonej działalności gospodarczej przy podjęciu wykonywania robót na terenie Francji oraz w kraju

- uznaje za prawidłowe Pana stanowisko przedstawione w powyższym wniosku.

Uzasadnienie

W dniu 24.05.2005r. wpłynął do tutejszego organu podatkowego Pana wniosek (uzupełniony pismem z dnia 02.08.2005r.) w sprawie udzielenia interpretacji przepisów prawa podatkowego w zakresie obowiązku dokonania aktualizacji danych adresowych w związku z podjęciem prac budowlanych na terenie Francji.

Z przedstawionego stanu faktycznego wynika, iż będzie Pan prowadził działalność gospodarczą w zakresie usług budowlanych na terenie Francji. Działalność jest również prowadzona w kraju.

Pana zdaniem, należy dokonać aktualizacji danych składając formularz NIP-1

Odnosząc się do przedstawionego przez Pana stanowiska tutejszy organ podatkowy stwierdza co następuje:

Zgodnie z art. 9 ustawy z dnia 13 października 1995r. O zasadach ewidencji i identyfikacji podatników i płatników (tekst jednolity z 2004r., Dz. U Nr 269, poz. 2681 ze zm.) podatnicy mają obowiązek aktualizowania danych objętym zgłoszeniem identyfikacyjnym przez dokonanie zgłoszenia aktualizacyjnego do właściwego naczelnika urzędu skarbowego określonego w art. 4 w/w ustawy.

Niniejsza interpretacja dotyczy stanu faktycznego przedstawionego przez Pana w rozpatrywanym wniosku oraz stanu prawnego obowiązującego w dniu datowania niniejszego postanowienia.

Ponadto Naczelnik Drugiego Urzędu Skarbowego w Toruniu informuje, iż pozostałe pytania zostały rozpatrzone odrębnymi postanowieniami.

Zgodnie z art 14b § 1 i 2 Ordynacji podatkowej niniejsza interpretacja nie jest dla Pana wiążąca, jest wiążąca do czasu jej zmiany lub uchylenia - dla organów podatkowych i kontroli skarbowej właściwych dla Pana jako wnioskodawcy.

Na niniejsze postanowienie służy stronie zażalenie do Dyrektora Izby Skarbowej w Bydgoszczy za pośrednictwem Naczelnika Drugiego Urzędu Skarbowego. Zażalenie wnosi się w terminie 7 dni od dnia otrzymania postanowienia.

Zażalenie powinno zawierać zarzuty przeciw postanowieniu, określać istotę i zakres żądania będącego przedmiotem zażalenia oraz wskazywać dowody uzasadniające to żądanie.

Drugi Urząd Skarbowy w Toruniu