CIT - w zakresie ustalenia wartości początkowej składników majątkowych otrzymanych w formie wkładu niepieniężnego oraz ustalenia wysokości kosztów uzy... - Interpretacja - IPPB3/423-870/11-2/PK1

ShutterStock
Interpretacja indywidualna z dnia 30.11.2011, sygn. IPPB3/423-870/11-2/PK1, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

Temat interpretacji

CIT - w zakresie ustalenia wartości początkowej składników majątkowych otrzymanych w formie wkładu niepieniężnego oraz ustalenia wysokości kosztów uzyskania przychodów w sytuacji zbycia składników majątkowych wniesionych w ramach wkładu niepieniężnego

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 02 września 2011 r. (data wpływu 05 września 2011 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie:

  • ustalenia wartości początkowej składników majątkowych otrzymanych w formie wkładu niepieniężnego - jest prawidłowe;
  • ustalenia wysokości kosztów uzyskania przychodów w sytuacji zbycia składników majątkowych wniesionych w ramach wkładu niepieniężnego jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 05 grudnia 2011 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia wartości początkowej składników majątkowych otrzymanych w formie wkładu niepieniężnego oraz ustalenia wysokości kosztów uzyskania przychodu, który powstanie w przypadku sprzedaży otrzymanych aportem składników majątkowych.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

Zgodnie z umowa spółki, rokiem obrotowym spółki jest co do zasady rok kalendarzowy. Spółka została jednak założona (data umowy spółki, rejestracji w KRS oraz złożenia dokumentów rejestracyjnych dla potrzeb podatkowych) oraz rozpoczęła działalność (m.in. zawarła umowę najmu nieruchomości jako najemca lokalu, w którym mieści się siedziba firmy oraz poniosła pierwsze wydatki związane z działalnością - np. zapłata za czynsz) w drugiej połowie 2010 r.

W związku z powyższym podjęto decyzję, w oparciu o przepisy ustawy o rachunkowości oraz ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, o połączeniu ksiąg rachunkowych i sprawozdań finansowych za okres od rozpoczęcia działalności Spółki do 31 grudnia 2010 r. z księgami rachunkowymi i sprawozdaniami finansowymi za okres od 1 stycznia 2011 r. do 31 grudnia 2011 r. W efekcie, pierwszym okresem, za który zamknięte zostaną księgi rachunkowe oraz sporządzone zostaną sprawozdania finansowe oraz zeznania podatkowe w podatku dochodowym od osób prawnych (rok podatkowy) od dnia rozpoczęcia przez spółkę działalności do 31 grudnia 2011 r.

W bieżącym roku podatkowym (tj. do 31 grudnia 2011 r.) Wnioskodawca może otrzymać wkład niepieniężny w postaci przedsiębiorstwa lub zorganizowanej części przedsiębiorstwa (dalej: ZCP) w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych PDOP, (dalej: aport) od udziałowca (dalej: Wnoszący Aport).

Wartość przedmiotu aportu zwiększy kapitał zakładowy Wnioskodawcy, a udziały w podwyższonym kapitale zakładowym zostaną wydane Wnoszącemu Aport. Wartość nominalna wydanych udziałów będzie odpowiadała wartości aportu. Wartość aportu będzie określona na podstawie wyceny przeprowadzonej przez niezależny podmiot (niezależnego od Wnoszącego Aport rzeczoznawcę). Wniesienie ZCP lub przedsiębiorstwa tytułem wkładu niepieniężnego do Spółki wiązać się będzie z powstaniem dodatniej wartości firmy w rozumieniu ustawy o PDOP, tj. nadwyżki wartości nominalnej wydanych udziałów nad wartością rynkową składników majątkowych wchodzących w skład ZCP lub przedsiębiorstwa.

Składniki majątku wchodzące w skład ZCP lub przedsiębiorstwa wnoszonego jako wkład niepieniężny do Spółki obejmować mogą m.in. składniki majątku, które:

  1. były wprowadzone do ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych prowadzonej przez Wnoszącego Aport, lub takie, które
  2. nie były wprowadzone do ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych prowadzonej przez Wnoszącego Aport, ale które w Spółce w momencie wniesienia:
    1. spełnią wszelkie przesłanki by uznać je za środki trwałe lub wartości niematerialne i prawne (dalej: Niewprowadzone Aktywa) lub
    2. nie będą jeszcze spełniać przesłanek umożliwiających uznanie ich za środki trwałe lub wartości niematerialne i prawne (dalej: Inwestycje w Toku).

Niezależnie od powyższego, nie jest wykluczone, że (niektóre) otrzymane w dacie aportu składniki majątku (zarówno wprowadzone jak i nie wprowadzone do ewidencji Wnoszącego Aport) nie będą stanowić w Spółce środków trwałych i/lub wartości niematerialnych i prawnych w rozumieniu ustawy o PDOP (dalej: Pozostałe Składniki Majątkowe), np. zapasy / należności w tym np. aktywa przeznaczone do sprzedaży/ aktywa obrotowe.

W związku z powyższym zadano następujące pytania.

Wnioskodawca wnosi o potwierdzenie, że w przypadku powstania dodatniej wartości firmy w związku z otrzymaniem przez niego wkładu niepieniężnego w postaci ZCP lub przedsiębiorstwa, wartość początkową Niewprowadzonych Aktywów stanowić będzie ich wartość rynkowa z dnia aportu...

  • Wnioskodawca wnosi o potwierdzenie, że w przypadku powstania dodatniej wartości firmy w związku z otrzymaniem przez Wnioskodawcę wkładu niepieniężnego w postaci ZCP lub przedsiębiorstwa, koszt nabycia (cenę nabycia) Inwestycji w Toku, stanowić będzie ich wartość rynkowa z dnia aportu. W momencie, gdy Inwestycje w Toku będą mogły po ich zakończeniu zostać zakwalifikowane jako środki trwałe lub wartości niematerialne i prawne, tak ustalony koszt nabycia (cenę nabycia), po powiększeniu o ewentualne dodatkowe koszty naliczone do dnia przekazania środka trwałego lub wartości niematerialnej i prawnej do używania, stanowić będzie jego wartość początkową...
  • Wnioskodawca wnosi o potwierdzenie, iż w razie ewentualnej sprzedaży Niewprowadzonych Aktywów, kosztem uzyskania przychodu będzie dla Wnioskodawcy wartość początkowa Niewprowadzonych Aktywów ustalona zgodnie ze stanowiskiem Wnioskodawcy w zakresie pytania 1, pomniejszona o odpisy amortyzacyjne dokonane przez Wnioskodawcę od tej wartości do dnia sprzedaży...
  • Wnioskodawca wnosi o potwierdzenie, iż w razie ewentualnej sprzedaży Inwestycji w Toku lub Pozostałych Składników Majątkowych:
    • przed ich wprowadzeniem do ewidencji środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych - kosztem uzyskania przychodu Wnioskodawcy będzie wartość rynkowa poszczególnych składników majątkowych w dacie aportu, powiększona o ewentualne koszty poniesione do daty sprzedaży (i nie zaliczone wcześniej do kosztów uzyskania przychodów);
    • w przypadku, gdyby po nabyciu przez Spółkę spełniły one warunki uznania ich za środki trwałe lub wartości niematerialne i prawne - kosztem uzyskania przychodu Spółki będzie ich wartość początkowa (ustalona w wysokości wartości rynkowej poszczególnych składników majątkowych w dacie aportu, powiększonej o ewentualne koszty poniesione do daty wprowadzenia do ewidencji) pomniejszona o odpisy amortyzacyjne dokonane przez Spółkę do dnia sprzedaży...

    Stanowisko Wnioskodawcy w zakresie pytania 1

    Wnioskodawca stoi na stanowisku, że w przypadku powstania dodatniej wartości firmy w związku z otrzymaniem przez Spółkę wkładu niepieniężnego w postaci ZCP lub przedsiębiorstwa, wartość początkową Niewprowadzonych Aktywów, stanowić będzie ich wartość rynkowa z dnia aportu.

    Uzasadnienie stanowiska Wnioskodawcy w zakresie pytania 1

    1.

    Pierwszy rok podatkowy Wnioskodawcy rozpoczął się przed dniem 1 stycznia 2011 roku i skończy się 30 listopada 2011 roku w związku z czym, w oparciu o przepisy przejściowe określone w ustawie zmieniającej ustawę o PDOP, w pierwszym roku prowadzenia działalności, Wnioskodawca stosuje przepisy ustawy o PDOP w brzmieniu obowiązującym do 31 grudnia 2010 r.

    Co do zasady, zgodnie z art. 16g ust 10a ustawy o PDOP, w przypadku, gdy następuje nabycie przedsiębiorstwa lub jego zorganizowanej części w drodze wkładu niepieniężnego wówczas wartość początkową środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych, które były wprowadzone do ewidencji środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych prowadzonej przez podmiot wnoszący wkład niepieniężny, ustala się w oparciu o wartość określoną w ewidencji środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych podmiotu wnoszącego aport.

    Jednakże, przepis ten przewiduje wyjątek, który ma zastosowanie w sytuacji, gdy składniki majątku wchodzące w skład zorganizowanej części przedsiębiorstwa będącej przedmiotem wkładu niepieniężnego nie były wprowadzone do ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych prowadzonej przez podmiot wnoszący ten wkład. W takim przypadku, w celu ustalenia wartości początkowej takich składników majątku przepis ten nakazuje stosować odpowiednio art. 16g ust. 10 ustawy o PDOP.

    2.

    Zgodnie z art. 16g ust. 10 ustawy o PDOP, w razie nabycia w drodze kupna lub przyjęcia do odpłatnego korzystania przedsiębiorstwa lub jego zorganizowanej części, w przypadku wystąpienia dodatniej wartości firmy ustalonej zgodnie z art. 16g ust. 2 ustawy o PDOP, łączną wartość początkową nabytych środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych stanowi suma ich wartości rynkowej.

    Powyższe oznacza, iż w przypadku, jeżeli zostaną spełnione łącznie trzy warunki tzn.:

    • pewne składniki majątkowe przedsiębiorstwa lub zorganizowanej części przedsiębiorstwa będącej przedmiotem wkładu nie były wprowadzone do ewidencji środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych podmiotu wnoszącego aport (Wnoszący Aport),
    • składniki te spełniają przesłanki, by uznać je za środki trwałe lub wartości niematerialne i prawne w spółce obejmującej aport (Spółce) oraz
    • jeżeli w związku z aportem powstała dodatnia wartość firmy, łączna wartość początkową tychże składników majątkowych przedsiębiorstwa lub zorganizowanej części przedsiębiorstwa, w spółce otrzymującej wkład niepieniężny (Spółka) powinna stanowić suma ich wartości rynkowej.

    3.

    Wnioskodawca stoi na stanowisku, iż zgodnie z przytoczonymi powyżej regulacjami ustawy o PDOP, wartość początkowa Niewprowadzonych Aktywów dla potrzeb ewidencji podatkowej Spółki powinna zostać ustalona w wysokości sumy ich wartości rynkowej z dnia wniesienia aportu, biorąc pod uwagę, że:

    • przedmiot wkładu stanowić będzie ZCP lub przedsiębiorstwo,
    • wniesienie ZCP lub przedsiębiorstwa Wnoszącego Aport tytułem wkładu niepieniężnego do Spółki wiązać się będzie z powstaniem dodatniej wartości firmy (a więc wartość nominalna udziałów Spółki wydanych w zamian za wkład niepieniężny będzie wyższa aniżeli wartość rynkowa składników majątkowych wchodzących w skład wniesionej do Spółki ZCP lub przedsiębiorstwa),
    • w ramach ZCP lub przedsiębiorstwa do Spółki zostaną wniesione składniki majątkowe, które nie zostały wprowadzone do ewidencji środków trwałych i wartości niematerialnych Wnoszącego Aport,
    • Niewprowadzone Aktywa będą spełniać przesłanki, by uznać je za środki trwałe lub wartości niematerialne i prawne w Spółce.

    Takie stanowisko znajduje także potwierdzenie w interpretacjach wydawanych przez organy podatkowe.

    4.

    Dodatkowo, zgodnie z art. 16g ust. 12 ustawy o PDOP, przy ustalaniu wartości początkowej poszczególnych środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych zgodnie m.in. z art. 16g ust. 10 stosuje się odpowiednio art. 14 tej ustawy. Odesłanie do art. 14 oznacza, iż wartość początkowa poszczególnych środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych objętych w ramach aportu zorganizowanej części przedsiębiorstwa powinna odpowiadać ich jednostkowej wartości rynkowej.

    Zatem wartością początkową poszczególnych Niewprowadzonych Aktywów, które Spółka obejmie w związku z aportem ZCP lub przedsiębiorstwa, powinna być wartość rynkowa z dnia wniesienia aportu ustalona odrębnie w odniesieniu do każdego z Niewprowadzonych Aktywów.

    Stanowisko Wnioskodawcy w zakresie pytania 2

    Wnioskodawca stoi na stanowisku, że w przypadku powstania dodatniej wartości firmy w związku z otrzymaniem przez Spółkę wkładu niepieniężnego w postaci ZCP lub przedsiębiorstwa, koszt nabycia (cenę nabycia) Inwestycji w Toku, stanowić będzie ich wartość rynkowa z dnia aportu. W momencie, gdy Inwestycje w Toku będą mogły po ich zakończeniu zostać zakwalifikowane jako środki trwałe lub wartości niematerialne i prawne, tak ustalony koszt nabycia (cenę nabycia) po powiększeniu o ewentualne dodatkowe koszty naliczone do dnia przekazania środka trwałego lub wartości niematerialnej i prawnej do używania stanowić będzie jego wartość początkową

    Uzasadnienie stanowiska Wnioskodawcy w zakresie pytania 2

    1.

    Ustawa o PDOP nie wskazuje wprost, jak należy ustalić koszt nabycia (cenę nabycia) w zakresie Inwestycji w Toku (a więc składników majątkowych nie stanowiących środków trwałych ani wartości niematerialnych i prawnych w ramach ZCP lub przedsiębiorstwa Wnoszącego Aport, a także nie spełniających warunków uznania za środki trwałe lub wartości niematerialne i prawne po aporcie w Spółce).

    2.

    Zdaniem Wnioskodawcy, również w przypadku Inwestycji w Toku powinien znaleźć zastosowanie art. 16g ust. 10 ustawy o PDOP w związku z art. 16g ust. 10a tej ustawy. Zdaniem Wnioskodawcy, wobec braku odrębnych przepisów, wartość powyższych składników majątku dla celów podatkowych (ich koszt nabycia/ cenę nabycia) należy ustalić w sposób analogiczny do sposobu ustalenia wartości początkowej środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych nie wprowadzonych do ewidencji środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych spółki wnoszącej aport (o których mowa w stanowisku Wnioskodawcy w zakresie pytania 1), a więc w wysokości ich wartości rynkowej z dnia wniesienia wkładu.

    W związku z tym, zdaniem Wnioskodawcy, kosztem nabycia (ceną nabycia) w przypadku Inwestycji w Toku powinna być suma ich wartość rynkowej z dnia wniesienia ZCP lub przedsiębiorstwa do Spółki.

    3.

    W kolejnym kroku, przy ustalaniu wartości poszczególnej Inwestycji w Toku ponownie należy odwołać się do analogicznych przepisów regulujących sposób ustalenia wartości początkowej środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych (a więc do art. 16g ust. 12 ustawy o POOP w związku z art. 14 tej ustawy).

    Zatem, na podstawie argumentacji przytoczonej powyżej w odniesieniu do wartości początkowej poszczególnych środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych, zdaniem Wnioskodawcy kosztem nabycia (ceną nabycia) poszczególnych Inwestycji w Toku powinna być wartość rynkowa ustalona odrębnie dla poszczególnych Inwestycji w Toku z dnia wniesienia ZCP lub przedsiębiorstwa aportem.

    4.

    Zdaniem Wnioskodawcy, jeżeli nabyte przez niego Inwestycje w Toku staną się kompletnymi i zdatnymi do używania środkami trwałymi lub wartościami niematerialnymi lub prawnymi, wówczas koszt nabycia (cena nabycia) Inwestycji w Toku ustalony w powyższy sposób powiększony o ewentualne dodatkowe koszty związane z nabyciem lub wytworzeniem tych środków trwałych lub wartości niematerialnych i prawnych, naliczone do dnia ich przekazania do używania, będzie stanowić ich wartość początkową

    Stanowisko Wnioskodawcy w zakresie pytania 3

    Zdaniem Wnioskodawcy w razie ewentualnej sprzedaży przez Spółkę Niewprowadzonych Aktywów, kosztem uzyskania przychodu będzie dla Spółki wartość początkowa Niewprowadzonych Aktywów ustalona zgodnie ze stanowiskiem Wnioskodawcy w zakresie pytania 1, pomniejszona o odpisy amortyzacyjne dokonane od tej wartości przez Spółkę do dnia sprzedaży.

    Uzasadnienie stanowiska Wnioskodawcy w zakresie pytania 3

    1.

    Zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy o PDOP, za koszty uzyskania przychodu uważa się koszty poniesione w celu osiągnięcia przychodów lub zachowania lub zabezpieczenia źródła przychodów, z wyjątkiem kosztów wymienionych w art. 16 ust. 1 ustawy o PDOP. Z kolei, zgodnie z art. 16 ust. 1 pkt 1 ustawy PDOP, nie uważa się za koszty uzyskania przychodu wydatków na:

    • nabycie gruntów lub prawa wieczystego użytkowania gruntów, z wyjątkiem opłat za wieczyste użytkowanie gruntów,
    • nabycie lub wytworzenie we własnym zakresie innych niż wymienione powyżej środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych, w tym również wchodzących w skład nabytego przedsiębiorstwa lub jego zorganizowane części,
    • ulepszenie środków trwałych, które zgodnie z art. 16g ust. 13 powiększają wartość środków trwałych, stanowiącą podstawę naliczania odpisów amortyzacyjnych.

    Wydatki te, zaktualizowane zgodnie z odrębnymi przepisami, pomniejszone o sumę odpisów amortyzacyjnych, są jednak kosztem uzyskania przychodów w przypadku odpłatnego zbycia środków trwałych lub wartości niematerialnych i prawnych bez względu na czas ich poniesienia

    2.

    Kierując się zatem brzmieniem art. 16 ust 1 pkt 1 ustawy o PDOP zdaniem Wnioskodawcy na moment sprzedaży Niewprowadzonych Aktywów otrzymanych w ramach wkładu niepieniężnego w postaci ZCP lub przedsiębiorstwa Spółka powinna zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wartość początkową Niewprowadzonych Aktywów ustaloną dla celów dokonywania odpisów amortyzacyjnych pomniejszoną o dokonane przez Spółkę do tego dnia odpisy.

    Tym samym zdaniem Wnioskodawcy w razie sprzedaży Niewprowadzonych Aktywów objętych w ramach aportu ZCP lub przedsiębiorstwa kosztem uzyskania przychodu będzie ich wartość początkowa z dnia wniesienia ZCP lub przedsiębiorstwa ustalona zgodnie ze stanowiskiem Wnioskodawcy w zakresie pytania 1 (tj. ich wartość rynkowa z dnia aportu) pomniejszona o odpisy amortyzacyjne dokonane od tej wartości przez Spółkę do dnia sprzedaży.

    Powyższe stanowisko znajduje potwierdzenie w interpretacjach wydawanych przez organy podatkowe

    Stanowisko Wnioskodawcy w zakresie pytania 4

    Zdaniem Wnioskodawcy, w razie ewentualnej sprzedaży Inwestycji w Toku lub Pozostałych Składników Majątkowych przed ich wprowadzeniem do ewidencji środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych - kosztem uzyskania przychodu Wnioskodawcy będzie wartość rynkowa poszczególnych składników majątkowych w dacie aportu powiększona o ewentualne koszty poniesione do daty sprzedaży (i nie zaliczone wcześniej do kosztów uzyskania przychodów). Z kolei w przypadku, gdyby po nabyciu przez Spółkę spełniły one warunki uznania ich za środki trwałe lub wartości niematerialne i prawne - kosztem uzyskania przychodu Spółki będzie ich wartość początkowa (ustalona w wysokości wartości rynkowej poszczególnych składników majątkowych w dacie aportu powiększonej o ewentualne koszty poniesione do daty wprowadzenia do ewidencji) pomniejszona o odpisy amortyzacyjne dokonane przez Spółkę do dnia sprzedaży.

    Uzasadnienie stanowiska Wnioskodawcy w zakresie pytania 4

    1.

    Zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy o PDOP, za koszty uzyskania przychodu uważa się koszty poniesione w celu osiągnięcia przychodów lub zachowania lub zabezpieczenia źródła przychodów, z wyjątkiem kosztów wymienionych w art. 16 ust. 1 ustawy o PDOP. Wyłączenia zawarte w art. 16 ust. 1 ustawy o PDOP nie mają zastosowania do przedmiotowych aktywów.

    2.

    Zdaniem Wnioskodawcy, ze względu na fakt, że od Inwestycji w Toku oraz Pozostałych Składników Majątkowych Spółka nie będzie dokonywała odpisów amortyzacyjnych (za wyjątkiem sytuacji, gdy po ich ukończeniu po objęciu aportu składniki te będą mogły zostać uznane za środki trwałe lub wartości niematerialne i prawne), kierując się brzmieniem art. 15 w związku z art. 16 ustawy o PDOP, na moment sprzedaży przedmiotowych składników majątku Spółka powinna zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów koszt ich nabycia (cenę nabycia), ustalony zgodnie ze stanowiskiem Wnioskodawcy przedstawionym w zakresie pytania 2 (tj. w wysokości ich wartości rynkowej z dnia aportu).

    Powyższe stanowisko znajduje potwierdzenie w interpretacjach wydawanych przez organy podatkowe (np. interpretacja indywidualna z dnia 9 lipca 2010 r. wydana przez Dyrektora Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB3/423-302/10-8/MS). Przykładowo, w interpretacji indywidualnej z dnia 21 kwietnia 2010 r. wydanej przez Dyrektora Izby Skarbowej w Warszawie (sygn. IPPB3/423-115/10-2/MS) dotyczącej zbycia nieruchomości nie stanowiącej środka trwałego objętej w ramach aportu przedsiębiorstwa, organ podatkowy w pełni potwierdził stanowisko podatnika, zgodnie z którym kosztem uzyskania przychodu w przypadku zbycia takiej nieruchomości jest jej wartość rynkowa z dnia objęcia aportu.

    Analogicznie, w sytuacji gdyby po objęciu przez Spółkę w ramach aportu ZCP lub przedsiębiorstwa składniki te po pewnym czasie byłyby uznane za środki trwałe lub wartości niematerialne i prawne, w przypadku ich zbycia kosztem uzyskania przychodu Spółki będzie ich wartość początkowa ustalona zgodnie ze stanowiskiem Wnioskodawcy w zakresie pytania 2, pomniejszona o dokonane przez Spółkę odpisy amortyzacyjne od tej wartości do dnia sprzedaży.

    W świetle obowiązującego stanu prawnego stanowisko Wnioskodawcy w sprawie oceny prawnej opisanego zdarzenia przyszłego uznaje się za prawidłowe.

    Mając powyższe na względzie, stosownie do art. 14c § 1 Ordynacji podatkowej, odstąpiono od uzasadnienia prawnego dokonanej oceny stanowiska Wnioskodawcy.

    Interpretacja dotyczy zdarzenia przyszłego przedstawionego przez Wnioskodawcę i stanu prawnego obowiązującego w dniu wydania interpretacji.

    Stronie przysługuje prawo do wniesienia skargi na niniejszą interpretację przepisów prawa podatkowego z powodu jej niezgodności z prawem. Skargę wnosi się do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, ul. Jasna 2/4, 00-013 Warszawa po uprzednim wezwaniu na piśmie organu, który wydał interpretację w terminie 14 dni od dnia, w którym skarżący dowiedział się lub mógł się dowiedzieć o jej wydaniu do usunięcia naruszenia prawa (art. 52 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.). Skargę do WSA wnosi się (w dwóch egzemplarzach art. 47 ww. ustawy) w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia odpowiedzi organu na wezwanie do usunięcia naruszenia prawa, a jeżeli organ nie udzielił odpowiedzi na wezwanie, w terminie sześćdziesięciu dni od dnia wniesienia tego wezwania (art. 53 § 2 ww. ustawy).

    Skargę wnosi się za pośrednictwem organu, którego działanie lub bezczynność są przedmiotem skargi (art. 54 § 1 ww. ustawy) na adres: Izba Skarbowa w Warszawie Biuro Krajowej Informacji Podatkowej w Płocku, ul. 1-go Maja 10, 09-402 Płock.

    Wniosek ORD-IN

    Treść w pliku PDF

    Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie