Temat interpretacji
1. Czy jezeli Wnioskodawca udzieli doplaty do udzialow w
spolce, a nastepnie dokona zbycia tych udzialow bez uprzedniego zwrotu
doplaty, to doplate nalezy potraktowac jako koszt uzyskania przychodow
z odplatnego zbycia udzialow?
2. Jezeli Wnioskodawca nabedzie
udzialy w spolce, do ktorej poprzedni wlasciciel dokonal doplat i nie
otrzymal ich zwrotu przed zbyciem udzialow Wnioskodawcy, a nastepnie
Wnioskodawca otrzyma zwrot tych doplat od nabytej spolki, to czy
Wnioskodawca jest obowiazany do wykazania przychodu w wysokosci
wartosci zwroconych doplat?
3. Czy jezeli Wnioskodawca otrzyma zwrot
doplat udzielonych spolce przez jej poprzedniego wlasciciela to czy
zwrot doplat wplynie na ustalenie kosztu nabycia udzialow w tej spolce
dla Wnioskodawcy?
Na podstawie art. 14b ? 1 i ? 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613, z pozn. zm.) oraz ? 4 pkt 4) rozporzadzenia Ministra Finansow z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upowaznienia do wydawania interpretacji przepisow prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie dzialajacy w imieniu Ministra Finansow stwierdza, ze stanowisko - przedstawione we wniosku z dnia 21 grudnia 2015 r. (data wplywu 31 grudnia 2015 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisow prawa podatkowego dotyczacej podatku dochodowego od osob prawnych w zakresie skutkow podatkowych wniesienia/zwrotu doplaty do udzialow (pytania nr 1-3) - jest prawidlowe.
UZASADNIENIE
W dniu 31 grudnia 2015 r. zostal zlozony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisow prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczacej podatku dochodowego od osob prawnych w zakresie skutkow podatkowych wniesienia/zwrotu doplaty do udzialow.
We wniosku przedstawiono nastepujace zdarzenie przyszle.
Wnioskodawca bedacy spolka z ograniczona odpowiedzialnoscia wykonuje dzialalnosc gospodarcza w ramach grupy kapitalowej skladajacej sie z kilku spolek z o.o. posiadajacych bezposrednio lub posrednio wspolnego wlasciciela. Rozwazane jest dofinansowanie biezacej dzialalnosci spolek w grupie poprzez wniesienie doplaty zwrotnej. Nie jest wykluczone, ze w celu restrukturyzacji grupy kapitalowej dokonane zostanie takze zbycie spolki zaleznej, ktora Wnioskodawca dokapitalizuje wnoszac do niej doplaty.
W ramach restrukturyzacji grupy kapitalowej Wnioskodawca zamierza takze nabyc udzialy w spolce, w stosunku do ktorych poprzedni wlasciciel wniosl doplaty. Jezeli biezaca dzialalnosc nabytej spolki nie bedzie wymagala wykorzystywania wniesionych przez poprzedniego wlasciciela doplat, doplaty zostana zwrocone nowemu nabywcy, czyli Wnioskodawcy. Wnioskodawca nie wyklucza, iz w przyszlosci dokona zbycia udzialow w tej spolce.
W zwiazku z powyzszym opisem zadano nastepujace pytania.
- Czy jezeli Wnioskodawca udzieli doplaty do udzialow w spolce, a nastepnie dokona zbycia tych udzialow bez uprzedniego zwrotu doplaty, to doplate nalezy potraktowac jako koszt uzyskania przychodow z odplatnego zbycia udzialow...
- Jezeli Wnioskodawca nabedzie udzialy w spolce, do ktorej poprzedni wlasciciel dokonal doplat i nie otrzymal ich zwrotu przed zbyciem udzialow Wnioskodawcy, a nastepnie Wnioskodawca otrzyma zwrot tych doplat od nabytej spolki, to czy Wnioskodawca jest obowiazany do wykazania przychodu w wysokosci wartosci zwroconych doplat...
- Czy jezeli Wnioskodawca otrzyma zwrot doplat udzielonych spolce przez jej poprzedniego wlasciciela to czy zwrot doplat wplynie na ustalenie kosztu nabycia udzialow w tej spolce dla Wnioskodawcy...
Zdaniem Wnioskodawcy.
Ad.1.
Stosownie do art. 15 ust. 1 u.p.d.o.p. kosztami uzyskania przychodow sa koszty poniesione w celu osiagniecia przychodow lub zachowania albo zabezpieczenia zrodla przychodow, z wyjatkiem kosztow wymienionych w art. 16 ust. 1 u.p.d.o.p. Zgodnie z art. 16 ust. 1 pkt 8, 8c, 8d, 8e u.p.d.o.p. nie uwaza sie za koszty uzyskania przychodow m.in. wydatkow na nabycie udzialow w spolce. Wydatki takie sa jednak kosztem uzyskania przychodu z odplatnego zbycia tych udzialow.
Na gruncie art. 16 ust. 1 pkt 8, 8c, 8d, 8e u.p.d.o.p. i w swietle przedstawionego stanu faktycznego, przez wydatki na nabycie udzialow w Spolce rozumiec nalezy zaplacona przez Wnioskodawce cene nabycia tych udzialow, albo przy wymianie udzialow - wartosci udzialow wydanych wspolnikom spolki, ktorej udzialy sa nabywane.
Instytucja doplat uregulowana jest w przepisach kodeksu spolek handlowych (k.s.h.) o spolce z ograniczona odpowiedzialnoscia. Niezaleznie od wniesienia wkladow na objecie udzialow wspolnicy moga zostac zobowiazani do wnoszenia doplat, o ktorych mowa w artykulach 177 - 179 k.s.h. Zgodnie z art. 177 ? 1 k.s.h. umowa spolki moze zobowiazywac wspolnikow do doplat w granicach liczbowo oznaczonej wysokosci w stosunku do udzialu. Doplaty, w mysl art. 177 ? 2 k.s.h. powinny byc nakladane i uiszczane przez wspolnikow rownomiernie w stosunku do ich udzialow. Jako takie nie sa zwiazane z momentem objecia czy nabycia udzialow. Wynikaja natomiast jedynie z faktu posiadania udzialow przez wspolnika.
Z art. 179 ? 1 wynika, ze doplaty moga byc zwracane wspolnikom, jezeli nie sa wymagane na pokrycie straty wykazanej w sprawozdaniu finansowym.
Doplaty te w ogole nie stanowia dla udzialowca, ktory je uiszcza, kosztow uzyskania przychodow w zwiazku z brzmieniem art. 16 ust. 1 pkt 53 u.p.d.o.p., w mysl ktorego za koszty uzyskania przychodow nie uwaza sie doplat, o ktorych mowa art. 12 ust. 4 pkt 1 i u.p.d.o.p,
Wniesienie doplat, jak i ich zwrocenie przez Spolke udzialowcowi stanowia zdarzenia gospodarcze niezalezne od objecia oraz nabycia udzialow, i nie uwzglednione w tresci przepisu art. 16 ust. 1 pkt 8, 8c, 8d i 8e u.p.d.o.p.
Takie stanowisko zaprezentowal np. Dyrektor Izby skarbowej w Bydgoszczy w interpretacji indywidualnej z dnia 13 kwietnia 2010 r., sygnatura ITPB2/415-36/10/IB.
W swietle powyzszego nalezy uznac, ze wydatki ponoszone na uiszczenie doplat przez wspolnikow nie stanowia wydatkow na objecie ani nabycie udzialow (nie maja bezposredniego zwiazku z nabyciem badz objeciem udzialow), a zatem nie sa objete hipoteza art. 16 ust. 1 pkt 8, 8c, 8d, 8e u.p.d.o.p.
Podsumowujac, jezeli wnioskodawca udzieli doplat do udzialow w spolce, a nastepnie dokona zbycia tych udzialow, to doplat nie nalezy traktowac jako kosztu uzyskania przychodow z odplatnego zbycia udzialow.
Ad. 2.
Jezeli Wnioskodawca nabedzie udzialy w spolce, do ktorej poprzedni wlasciciel dokonal doplat i nie otrzymal ich zwrotu przed zbyciem udzialow do Wnioskodawcy, a nastepnie Wnioskodawca otrzyma zwrot tych doplat od nabytej spolki, to czy Wnioskodawca jest obowiazany do wykazania przychodu w wysokosci wartosci zwroconych doplat...
W przypadku zbycia udzialu zwrot doplat dokonywany jest na rzecz nabywcy udzialu, gdyz zbycie udzialu stanowi przejscie wszystkich praw i obowiazkow zwiazanych z udzialem na nabywce, w tym takze prawa do zwrotu doplat. Prawo do zwrotu doplat jest prawem majatkowym, scisle zwiazanym z faktem posiadania udzialow przez wspolnika, co oznacza, ze w razie przeniesienia wlasnosci udzialow przez wspolnika, ktory wczesniej wniosl doplaty, prawo do otrzymania zwrotu wniesionych doplat przechodzi na nowego wlasciciela udzialow.
Powyzsze oznacza, ze instytucja doplat nie jest zwiazana podmiotowo ze wspolnikiem, lecz przedmiotowo z udzialami i zwrot doplat nastepuje wobec wspolnikow, ale tych, ktorzy sa posiadaczami udzialow obciazonych obowiazkiem doplat (tak rowniez WSA w Warszawie w wyroku z 10 stycznia 2012 r., III SA/Wa 1046/11, w ktorym podkreslono, ze prawo do zwrotu doplat jest scisle zwiazane z posiadaniem udzialu i przysluguje ono bez wzgledu na to, kto posiada udzial, z ktorym skojarzone zostalo uprzednie wniesienie doplat).
Wniesienie doplat nie stanowi przychodu spolki kapitalowej (art. 12 ust. 4 pkt 11 u.p.d.o.p.), wiec i ich zwrot nie powinien stanowic przychodu dla wspolnika. Z dniem 1 stycznia 2015 r. do ustawy o podatku dochodowym od osob prawnych zostal wprowadzony przepis art. 12 ust. 4 pkt 21 u.p.d.o.p., ktory stanowi wprost, iz do przychodow nie zalicza sie zwroconych wspolnikom doplat wniesionych do spolki zgodnie z odrebnymi przepisami. Co do zasady obowiazek podatkowy jest zwiazany z osiagnieciem dochodu. Jednakze zgodnie z polskim systemem podatkowym zarowno wniesienie doplaty do spolki majacej osobowosc prawna, jak i jej zwrot sa neutralne podatkowo.
Podsumowujac zatem, wniesienie doplat, jak i ich zwrot w mysl u.p.d.o.p. sa zdarzeniami neutralnymi zarowno dla wspolnika, jak i dla spolki, do ktorej takie doplaty sa wnoszone. Wniesienie doplat nie stanowi kosztu podatkowego u wspolnika, o czym wprost stanowi art. 16 ust. 1 pkt 53 powolanej ustawy, a otrzymanie doplat nie jest przychodem dla spolki, do ktorej sa one wnoszone zgodnie z art. 12 ust. 4 pkt 11 u.p.d.o.p. Kolejno na moment zwrotu, zwracane doplaty nie sa kosztem uzyskania przychodu spolki w mysl art. 16 ust. 1 pkt 53 u.p.d.o.p., ale tez zgodnie z art. 12 ust. 4 pkt 21 u.p.d.o.p. nie sa na ten moment przychodem wspolnika.
Doplaty zwrocone udzialowcom nie sa zaliczane do przychodu; nie ma przy tym znaczenia, kto i w jakiej wysokosci wniosl doplaty. Ustawodawca nie zaliczyl do przychodow zwrotu doplat wniesionych uprzednio do spolki majacej osobowosc prawna; uzyte przez ustawodawce sformulowanie ?uprzednio? nie przesadza, ze wylaczenie z przychodow dotyczy jedynie doplat zwroconych tym udzialowcom, ktorzy je wniesli, czy tez dokladnie w wysokosci, w jakiej dany udzialowiec je wniosl. Zwrotu doplat nie zalicza sie zatem rowniez do przychodu w stosunku do nabywcy udzialu (ktory przejal rownoczesnie prawo do zwrotu doplat), okreslone w art. 12 ust. 4 pkt 21 u.p.d.o.p.
Kwoty otrzymane za udzial moga odpowiadac jego wartosci nominalnej, ale moga byc od niej rozne. Wartosc rynkowa udzialu moze byc wyzsza od wartosci nominalnej, jezeli uzasadnia to stan majatku spolki. O cenie udzialu decyduja zbywca i nabywca. Przepisy k.s.h. okreslaja wartosc udzialow poslugujac sie roznymi sformulowaniami: wartosc bilansowa (art. 199 k.s.h.) tj. wartosc przypadajacych na udzial aktywow netto, wykazanych w sprawozdaniu finansowym za ostatni rok obrotowy pomniejszony o kwote przeznaczona do podzialu i wartosc rzeczywista (art. 266 k.s.h.) a wiec wartosc rynkowa (A. Kidyba, komentarz do art. 180 k.s.h., Lex 2010/el.). Cena, za ktora zbyto udzial moze wiec efektywnie obejmowac takze kwote zwrotu doplaty wraz z odsetkami, o ile umowa i uchwaly wspolnikow postanowily o zwrocie doplat i odsetkach. Oczywiscie moze sie zdarzyc, ze cena sprzedazy udzialu obejmujaca takze prawo do zwrotu doplat bedzie, jako cena rynkowa, nizsza niz nominalna wartosc udzialow i prawa zwrotu doplaty, ale to jest kwestia wtorna nie determinujaca problematyki ustanowionego przepisem art. 12 ust. 4 pkt 21 u.p.d.o.p. wylaczenia doplat z przychodow oraz nie traktowania doplat jako kosztu uzyskania przychodow na podstawie 16 ust. 1 pkt 53 u.p.d.o.p.
Powyzsze znajduje potwierdzenie w orzecznictwie sadow administracyjnych, np. w wyroku Naczelnego Sadu Administracyjnego z 18 maja 2011 r., sygnatura sprawy II FSK 65/10, Wyrok Naczelnego Sadu Administracyjnego z 10 sierpnia 2011 r., sygnatura sprawy II FSK 382/10 oraz w interpretacjach indywidualnych wydawanych przez organy podatkowe, np. interpretacja indywidualna Dyrektora izby skarbowej w Warszawie z 16 maja 2013 r., sygnatura IPPB3/423- 213/13-2/MC.
Biorac pod uwage powyzsze, Wnioskodawca stoi na stanowisku, iz przewidziane w przepisie art. 16 ust. 1 pkt 53 u.p.d.o.p. wylaczenie doplat z kosztow uzyskania przychodow oraz przewidziane w przepisie art. 12 ust. 4 pkt 21 u.p.d.o.p. wylaczenie z przychodow doplat nie dotyczy wylacznie wspolnikow, ktorzy wniesli doplaty, lecz obejmuje takze nastepcow prawnych wspolnikow wnoszacych doplaty, ktorzy nabyli udzialy po wniesieniu doplat a przed ich zwrotem.
Podsumowujac, w przypadku otrzymania zwrotu doplaty od spolki, do ktorej doplate wniosl poprzedni wlasciciel, zwrocona doplata nie bedzie stanowic przychodu podatkowego Wnioskodawcy.
Ad. 3.
Zdaniem Wnioskodawcy, dochod ze zbycia udzialow nalezy okreslic jako roznice miedzy przychodem z odplatnego zbycia, a wydatkami na ich nabycie w rozumieniu art. 16 ust. 1 pkt 8, 8c, 8d, 8e (w zaleznosci od formy nabycia udzialu) ustawy o podatku dochodowym od osob prawnych.
Na podstawie z art. 16 ust. 1 pkt 53 u.p.d.o.p., nie uwaza sie za koszty uzyskania przychodow doplat, o ktorych mowa w art. 12 ust. 4 pkt 11, oraz ich zwrotu. Zdarzenie gospodarcze polegajace na zwroceniu udzialowcom doplat pozostaje neutralne podatkowo - nie ma wplywu ani na przychody, ani na koszty uzyskania przychodow. W razie dokonania sprzedazy udzialow przez Wnioskodawce koszty uzyskania przychodow z tego tytulu odpowiadac beda cenie ich nabycia, ustalonej w zaleznosci od formy nabycia (zakup, podzial spolki, aport, etc.) odpowiednio zgodnie z art. 16 ust. 1 pkt 8, 8c, 8d 8e u.p.d.o.p.
Wniesienie doplat, jak i ich zwrocenie przez Spolke udzialowcowi stanowia zdarzenia gospodarcze niezalezne od objecia oraz nabycia udzialow, i nie uwzglednione w tresci przepisu art. 16 ust. 1 pkt 8,8c,8d,8e u.p.d.o.p.
W swietle powyzszego nalezy uznac, ze wydatki ponoszone na uiszczenie doplat przez wspolnikow nie stanowia wydatkow na objecie ani nabycie udzialow (nie maja bezposredniego zwiazku z nabyciem badz objeciem udzialow), a zatem nie sa objete hipoteza art. 16 ust. 1 pkt 8,8c,8d,8e u.p.d.o.p. Co wiecej, doplaty te w ogole nie stanowia dla udzialowca, ktory je uiszcza, kosztow uzyskania przychodow w zwiazku z brzmieniem art. 16 ust. 1 pkt 53 u.p.d.o.p., w mysl ktorego, za koszty uzyskania przychodow nie uwaza sie doplat, o ktorych mowa art. 12 ust. 4 pkt 11 u.p.d.o.p.
Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie w interpretacji podatkowej z 16 maja 2013 r. o sygnaturze IPPB3/423-213/13-2/MC potwierdzil stanowisko wnioskodawcy, iz doplaty wniesione do spolki w trybie i na zasadach okreslonych w k.s.h. nie stanowia przychodu podatkowego dla spolki na podstawie art. 12 ust. 4 pkt 11 u.p.d.o.p., a w mysl powolanego juz art. 16 ust. 1 pkt 53 u.p.d.o.p w razie ich zwrotu nie stanowia kosztu uzyskania przychodow dla spolki. Zwrot doplat na rzecz udzialowca w mysl art. 12 ust. 4 pkt 3 (aktualnie, w stanie prawnym obowiazujacym od 01.01.2015 r. - art. 12 ust. 4 pkt 21) u.p.d.o.p. nie stanowi dla niego przychodu podlegajacego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osob prawnych. Zgodnie z tym przepisem do przychodow nie zalicza sie m.in. zwroconych udzialowcom (akcjonariuszom) doplat wniesionych do spolki zgodnie z odrebnymi przepisami (chodzi tutaj o unormowania Kodeksu spolek handlowych) - w wysokosci okreslonej w zlotych na dzien ich faktycznego wniesienia.
Stanowisko to znajduje potwierdzenie w orzecznictwie sadow administracyjnych, np. w wyroku Naczelnego Sadu Administracyjnego z 10 sierpnia 2011 r., II FSK 382/10, a takze w indywidualnych interpretacjach przepisow prawa podatkowego wydawanych w Imieniu Ministra Finansow, np. w interpretacji indywidualnej wydanej przez dyrektora Izby Skarbowej w Warszawie z 16 maja 2013 r., sygnatura IPPB3/423-213/13-2/MC.
Podsumowujac, doplata z samej swojej istoty, nie stanowi wydatku na nabycie udzialow w spolce zas jej wartosc lub zwrot nie moze wplywac na wysokosc kosztow uzyskania przychodow z ich zbycia ustalanego na podstawie art. 16 ust. 1 pkt 8,8c,8d,8e u.p.d.o.p.
W zwiazku z powyzszym Wnioskodawca wnosi o potwierdzenie prawidlowosci zaprezentowanego stanowiska.
Odpowiedz na pytanie nr 1
W swietle obowiazujacego stanu prawnego stanowisko Wnioskodawcy w sprawie oceny prawnej przedstawionego zdarzenia przyszlego w zakresie kosztow uzyskania przychodow z tytulu odplatnego zbycia udzialow, do ktorych Wnioskodawca udzieli doplaty, jest prawidlowe.
Majac powyzsze na wzgledzie, stosownie do art. 14c ? 1 Ordynacji podatkowej, odstapiono od uzasadnienia prawnego dokonanej oceny stanowiska Wnioskodawcy.
Odpowiedz na pytanie nr 2
Jak stanowi art. 177 ? 1 ustawy z dnia 15 wrzesnia 2000 r. Kodeks spolek handlowych (Dz. U. z 2013 r., poz. 1030), umowa spolki moze zobowiazywac wspolnikow do doplat w granicach liczbowo oznaczonej wysokosci w stosunku do udzialu.
W mysl art. 179 ? 1-3 Kodeksu, doplaty moga byc zwracane wspolnikom, jezeli nie sa wymagane na pokrycie straty wykazanej w sprawozdaniu finansowym. Zwrot doplat moze nastapic po uplywie miesiaca od dnia ogloszenia o zamierzonym zwrocie w pismie przeznaczonym do ogloszen spolki. Zwrot powinien byc dokonany rownomiernie wszystkim wspolnikom.
Doplaty w rozumieniu Kodeksu spolek handlowych stanowia szczegolna wlasciwosc spolki z o.o. i jako swiadczenie pieniezne na rzecz spolki maja z reguly na celu powiekszenie jej kapitalu obrotowego. Obowiazek ustanowienia doplat w spolce z o.o. zmierza do zaspokojenia potrzeb spolki i poprawy jej plynnosci finansowej, bez potrzeby podwyzszania kapitalu zakladowego. W konkretnym przypadku doplaty moga byc przeznaczone badz na pokrycie strat spolki, badz na jej cele rozwojowe. Instytucja doplat umozliwia rowniez wspolnikom zwrot pobranych, a zbednych doplat bez potrzeby obnizania kapitalu zakladowego spolki.
Doplaty takie moga ? ale nie musza ? zostac zwrocone wspolnikom. W tym wzgledzie wykazuja podobienstwo do umowy pozyczki (chociaz nie sa bezwzglednie zwrotne) i moga byc oprocentowane badz nieoprocentowane. Roznica miedzy tymi instytucjami zasadza sie glownie w tym, ze wspolnikowi spolki z o.o. nie przysluguje roszczenie o zwrot wniesionej kwoty doplat, az do czasu zarzadzenia jej zwrotu.
Z kolei ustawa z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osob prawnych (Dz. U. z 2014 r., poz. 851, z pozn. zm.), wiaze obowiazek podatkowy z osiagnieciem dochodu, bez wzgledu na rodzaj zrodel przychodow, z jakich dochod ten zostal osiagniety (art. 7 ust. 1 ww. ustawy).
Regulujacy kwestie przychodow art. 12 ustawy nie wymienia zrodel przychodu, a jedynie okresla zdarzenia, z wystapieniem ktorych ustawodawca zwiazal obowiazek wykazania przychodu dla celow podatkowych, wymieniajac wsrod nich m.in. otrzymanie pieniedzy, czy nieodplatnych swiadczen.
Natomiast art. 12 ust. 4 ustawy enumeratywnie okresla, co nie jest przychodem w rozumieniu tej ustawy. Stosownie do dyspozycji art. 12 ust. 4 pkt 11 ustawy do przychodow nie zalicza sie doplat wnoszonych do spolki, jezeli ich wniesienie nastepuje w trybie i na zasadach okreslonych w odrebnych przepisach (?). Z regulacja ta koresponduje zapis art. 12 ust. 4 pkt 21, zgodnie z ktorym do przychodow nie zalicza sie zwroconych wspolnikom doplat wniesionych do spolki zgodnie z odrebnymi przepisami ? w wysokosci okreslonej w zlotych na dzien ich faktycznego wniesienia. W tym miejscu organ pragnie zauwazyc, iz powolany wyzej przepis nie zawiera sformulowania ?uprzednio?, ktore przytoczyl Wnioskodawca w uzasadnieniu swojego stanowiska.
Majac na uwadze przywolane uregulowania prawne stwierdzic nalezy, ze w sytuacji gdy Wnioskodawca nabedzie udzialy w spolce, do ktorej poprzedni wlasciciel dokonal doplat i nie otrzymal jej zwrotu przed zbyciem udzialow Wnioskodawcy, a nastepnie Wnioskodawca otrzyma zwrot tych doplat od nabytej spolki, to Wnioskodawca nie jest obowiazany do wykazania przychodu w wysokosci wartosci zwroconych doplat.
Odpowiedz na pytanie nr 3
W swietle obowiazujacego stanu prawnego stanowisko Wnioskodawcy w sprawie oceny prawnej przedstawionego zdarzenia przyszlego w zakresie wplywu doplat udzielonych spolce przez jej poprzedniego wlasciciela na koszt nabycia udzialow spolki przez Wnioskodawce, jest prawidlowe.
Majac powyzsze na wzgledzie, stosownie do art. 14c ? 1 Ordynacji podatkowej, odstapiono od uzasadnienia prawnego dokonanej oceny stanowiska Wnioskodawcy.
Interpretacja dotyczy zdarzenia przyszlego przedstawionego przez Wnioskodawce i stanu prawnego obowiazujacego w dniu wydania interpretacji.
Stronie przysluguje prawo do wniesienia skargi na niniejsza interpretacje przepisow prawa podatkowego z powodu jej niezgodnosci z prawem. Skarge wnosi sie do Wojewodzkiego Sadu Administracyjnego w Warszawie, ul. Jasna 2/4, 00-013 Warszawa po uprzednim wezwaniu na pismie organu, ktory wydal interpretacje w terminie 14 dni od dnia, w ktorym skarzacy dowiedzial sie lub mogl sie dowiedziec o jej wydaniu ? do usuniecia naruszenia prawa (art. 52 ? 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postepowaniu przed sadami administracyjnymi ? Dz. U. z 2012r. poz. 270, z pozn. zm.). Skarge do WSA wnosi sie (w dwoch egzemplarzach ? art. 47 ww. ustawy) w terminie trzydziestu dni od dnia doreczenia odpowiedzi organu na wezwanie do usuniecia naruszenia prawa, a jezeli organ nie udzielil odpowiedzi na wezwanie, w terminie szescdziesieciu dni od dnia wniesienia tego wezwania (art. 53 ? 2 ww. ustawy).
Skarge wnosi sie za posrednictwem organu, ktorego dzialanie lub bezczynnosc sa przedmiotem skargi (art. 54 ? 1 ww. ustawy) na adres: Izba Skarbowa w Warszawie Biuro Krajowej Informacji Podatkowej w Plocku, ul. 1-go Maja 10, 09-402 Plock.
Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie