Czy częściowe wycofanie w formie pieniężnej przez Wnioskodawcę wkładu wniesionego w formie niepieniężnej (Nieruchomości) ze Spółki Komandytowej będzie... - Interpretacja - 0111-KDIB2-1.4010.54.2022.1.AR

ShutterStock
Interpretacja indywidualna z dnia 22 kwietnia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB2-1.4010.54.2022.1.AR

Temat interpretacji

Czy częściowe wycofanie w formie pieniężnej przez Wnioskodawcę wkładu wniesionego w formie niepieniężnej (Nieruchomości) ze Spółki Komandytowej będzie skutkować powstaniem po stronie Spółki przychodu zaliczanego do zysków kapitałowych odpowiadającego wartości zwracanego wkładu, który będzie podlegał pomniejszeniu o proporcjonalną do wartości wycofywanego wkładu względem wkładu wniesionego wartość przychodu rozpoznanego przez Wnioskodawcę na moment dokonywania wkładu niepieniężnego (Nieruchomości) do Spółki Komandytowej

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

1 lutego 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z 31 stycznia 2022 r., który dotyczy podatku dochodowego od osób prawnych, w zakresie skutków podatkowych częściowego wycofania ze Spółki Komandytowej wkładu wniesionego w formie niepieniężnej.

Treść  wniosku jest  następująca:

Opis zdarzenia przyszłego

Wnioskodawca („Spółka” lub „Wnioskodawca") jest właścicielem nieruchomości, tj. prawa wieczystego użytkowania gruntu stanowiącego działki ewidencyjne (łącznie „Nieruchomość”), dla których prowadzona jest księga wieczysta, z których wszystkie są faktycznie zabudowane budynkami, budowlami lub ich częściami.

Nieruchomości stanowią środek trwały Spółki niepodlegający amortyzacji dla celów CIT. Amortyzacji takiej podlegają posadowione na Nieruchomości budynki, budowle lub ich części (przy czym aktualna wartość podatkowa niektórych z nich może wynosić zero).

Wnioskodawca planuje założenie - wspólnie z inną spółką kapitałową, niepowiązaną z  Wnioskodawcą („Partner”) - spółki komandytowej („Spółka Komandytowa”). Wnioskodawca będzie komandytariuszem Spółki Komandytowej.

Wnioskodawca planuje wniesienie do Spółki Komandytowej wkładu niepieniężnego w  postaci innej niż przedsiębiorstwo lub jego zorganizowana część, tj. Nieruchomości.

Spółka Komandytowa ma prowadzić na Nieruchomości projekt inwestycyjny w zakresie budownictwa mieszkaniowego.

Wnioskodawca może otrzymać od Spółki Komandytowej częściowy zwrot wniesionego wkładu (w gotówce) przed zrealizowaniem planowanej inwestycji. Po zrealizowaniu przez Spółkę Komandytową planowanej inwestycji i spłacie zobowiązań finansowych, ewentualnie zaciągniętych na realizację inwestycji (np. kredytów oraz pożyczek, jeżeli takie będą udzielone), wspólnikom Spółki Komandytowej zostaną zwrócone wartości dokonanych przez nich wkładów - w stosunku do Wnioskodawcy w wysokości odpowiadającej wartości wniesionych uprzednio Nieruchomości pomniejszonej o kwotę dokonanego wcześniej (wskazanego powyżej) częściowego zwrotu wkładu.

Pytanie

Czy częściowe wycofanie w formie pieniężnej przez Wnioskodawcę wkładu wniesionego w  formie niepieniężnej (Nieruchomości) ze Spółki Komandytowej będzie skutkować powstaniem po stronie Spółki przychodu zaliczanego do zysków kapitałowych odpowiadającego wartości zwracanego wkładu, który będzie podlegał pomniejszeniu o  proporcjonalną do wartości wycofywanego wkładu względem wkładu wniesionego wartość przychodu rozpoznanego przez Wnioskodawcę na moment dokonywania wkładu niepieniężnego (Nieruchomości) do Spółki Komandytowej?

Zdaniem Wnioskodawcy, częściowe wycofanie w formie pieniężnej przez Wnioskodawcę wkładu wniesionego w formie niepieniężnej (Nieruchomości) ze Spółki Komandytowej będzie rodzić po stronie Spółki przychód zaliczany do zysków kapitałowych odpowiadający wartości zwracanego wkładu. Przychód ten będzie podlegał pomniejszeniu o proporcjonalną do wartości wycofywanego wkładu względem wkładu wniesionego wartość przychodu rozpoznanego przez Wnioskodawcę na moment dokonywania wkładu niepieniężnego (Nieruchomości) do Spółki Komandytowej.

UZASADNIENIE

Na podstawie art. 2 pkt 1 lit. a Ustawy nowelizującej 2020, od dnia 1 stycznia 2021 r. spółka komandytowa (w tym Spółka Komandytowa) jest podatnikiem CIT i nie jest traktowana w  tym podatku jako spółka niemająca osobowości prawnej. Ta została bowiem zdefiniowana w art. 4a pkt 14 ustawy o CIT jako spółka inna niż wskazana w art. 4a pkt 21 ustawy o CIT, który z kolei wymienia m. in. spółki, o których mowa w art. 1 ust. 3 pkt 1 i 1a, mające siedzibę lub zarząd na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (lit. c), a zatem obejmuje również spółki komandytowe z siedzibą lub zarządem w Polsce. Tym samym Spółka Komandytowa będzie podatnikiem CIT.

Generalnie spółki komandytowe są opodatkowane CIT tak samo jak spółki kapitałowe (np. spółki z ograniczoną odpowiedzialnością). W ocenie Wnioskodawcy, dotyczy to również, co do zasady, opodatkowania wszelkich dystrybucji ze spółki komandytowej do jej wspólników będących podatnikami CIT, zatem również dystrybucji ze Spółki Komandytowej do Wnioskodawcy. Ogół praw i obowiązków w spółce komandytowej jest bowiem objęty definicją „udziału” zawartą w art. 4a pkt 16 ustawy o CIT, a udział w zysku spółki komandytowej jest objęty definicją „udziału w zyskach osób prawnych” ujętą w art. 4a pkt  19 ustawy o CIT.

Za przychody z zysków kapitałowych, w myśl art. 7b ust. 1 pkt 1 ustawy o CIT, uznaje się m.in. przychody z umorzenia udziałów lub zmniejszenia ich wartości (lit. b) oraz przychody ze zmniejszenia udziału kapitałowego wspólnika w spółce komandytowej, które następuje w  sposób inny niż poprzez umorzenie (lit. d).

Jednocześnie, stosownie do art. 12 ust. 4 pkt 3d ustawy o CIT, do przychodów nie zalicza się przychodów z tytułu zmniejszenia udziału kapitałowego wspólnika w spółce komandytowej w części stanowiącej koszt uzyskania przychodu obliczony odpowiednio zgodnie z art. 15 ust.  1l albo art. 16 ust. 1 pkt 8 ustawy o CIT.

Art. 15 ust. 1l ustawy o CIT stanowi, że w  przypadku gdy udziały (akcje) w spółce zostały objęte w zamian za wkład niepieniężny, do ustalenia kosztu, o którym mowa w art. 12 ust. 4 pkt 3d, przepisy ust. 1k stosuje się odpowiednio. Z kolei ust. 1k wskazuje m.in., że koszt uzyskania przychodów ustala się w wysokości określonej zgodnie z art. 12 ust. 1 pkt 7 ustawy o CIT (tj. w wysokości przychodu rozpoznanego na moment dokonywania wkładu niepieniężnego). Przepisy nie precyzują zasad określania wartości kosztu uzyskania przychodu w przypadku częściowego wycofania wartości wkładu wniesionego do spółki komandytowej. Zdaniem Wnioskodawcy, w takim przypadku koszt ten powinien być ustalany zgodnie z ww. zasadą, proporcjonalnie do wartości wycofywanego wkładu względem wkładu wniesionego.

W związku z powyższym, w ocenie Wnioskodawcy, częściowe wycofanie przez Spółkę wkładu ze Spółki Komandytowej będzie rodzić po jej stronie zaliczany do zysków kapitałowych przychód podatkowy odpowiadający wartości zwracanego wkładu, który będzie podlegać pomniejszeniu o proporcjonalną wartość przychodu rozpoznanego przez Spółkę na moment dokonywania wkładu niepieniężnego w postaci Nieruchomości do Spółki Komandytowej.

Wniesienie wkładu niepieniężnego do spółki komandytowej będącej podatnikiem CIT (np. Spółki Komandytowej) podlega przy tym opodatkowaniu CIT po stronie wnoszącego taki wkład wspólnika (tutaj: Spółkę) zgodnie z art. 12 ust. 1 pkt 7 ustawy o CIT. Przychód ten ustala się w wysokości wartości wkładu określonej w umowie tej spółki, a w razie jej braku w  wysokości wartości wkładu określonej w innym dokumencie o podobnym charakterze; jeżeli jednak wartość ta jest niższa od wartości rynkowej tego wkładu albo wartość wkładu nie została określona w umowie albo innym dokumencie o podobnym charakterze, przychodem jest wartość rynkowa takiego wkładu określona na dzień przeniesienia własności przedmiotu wkładu niepieniężnego.

Stosownie do art. 7b ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT przychód z tego tytułu jest alokowany do źródła zysków kapitałowych. Dodatkowo, jak wynika z art. 15 ust. 1j pkt 1 ustawy o CIT, powyższy przychód podatkowy z  tytułu wniesienia wkładu niepieniężnego do spółki komandytowej może podlegać pomniejszeniu o koszty jego uzyskania w wysokości wartości początkowej przedmiotu wkładu, zaktualizowanej zgodnie z odrębnymi przepisami, pomniejszonej o dokonaną przed wniesieniem tego wkładu sumę odpisów amortyzacyjnych, o których mowa w art. 16h ust. 1 pkt 1 ustawy o CIT.

Zakładając, że przedmiotem wkładu niepieniężnego Wnioskodawcy do Spółki Komandytowej byłaby Nieruchomość niezabudowana (bez naniesień), stanowiąca środek trwały/wartość niematerialną i prawną, ale niepodlegająca amortyzacji podatkowej (zgodnie z art. 16c pkt 1 ustawy o CIT), kosztem uzyskania przychodów Spółki z tytułu aportu Nieruchomości do Spółki Komandytowej powinna być wartość początkowa Nieruchomości. Natomiast przy założeniu, że przedmiotem wkładu niepieniężnego Wnioskodawcy do Spółki Komandytowej byłaby Nieruchomość zabudowana (z naniesieniami), tj. prawo wieczystego użytkowania gruntu stanowiące środek trwały/wartość niematerialną i prawną niepodlegające amortyzacji podatkowej (zgodnie z art. 16c pkt 1 ustawy o CIT) oraz naniesienia stanowiące podlegające amortyzacji podatkowej środki trwałe/wartości niematerialne i prawne, kosztem uzyskania przychodów Spółki z tytułu aportu Nieruchomości do Spółki Komandytowej powinna być wartość początkowa prawa wieczystego użytkowania gruntu oraz zaktualizowana wartość podatkowa netto posadowionych na tym prawie wieczystego użytkowania gruntu środków trwałych/wartości niematerialnych i prawnych.

Uwzględniając powyższe, na mocy art. 12 ust. 4 pkt 3d ustawy o CIT do przychodów nie zalicza się przychodów z tytułu zmniejszenia udziału kapitałowego wspólnika w spółce komandytowej odpowiadających przychodowi rozpoznanemu na moment dokonywania wkładu niepieniężnego, tj. odpowiadających wartości wkładu.

Przykładowo zatem, jeśli Wnioskodawca wniesie do Spółki Komandytowej Nieruchomość o  wartości 100 jednostek, a następnie otrzyma 50 jednostek tytułem wycofania 50% wkładu do Spółki Komandytowej, powinien on rozpoznać przychód podatkowy w wysokości 0 jednostek (= 50 jednostek tytułem częściowego wycofania wkładu - 50% x 100 jednostek wartości aportowanej do Spółki Komandytowej Nieruchomości stanowiących przychód podatkowy rozpoznany w związku z tym aportem).

Podsumowując, w ocenie Wnioskodawcy, częściowe wycofanie w formie pieniężnej przez Wnioskodawcę wkładu wniesionego w formie niepieniężnej (Nieruchomości) ze Spółki Komandytowej będzie rodzić po stronie Spółki przychód zaliczany do zysków kapitałowych odpowiadający wartości zwracanego wkładu, który będzie podlegał pomniejszeniu o  proporcjonalną do wartości wycofywanego wkładu względem wkładu wniesionego wartość przychodu rozpoznanego przez Wnioskodawcę na moment dokonywania wkładu niepieniężnego (Nieruchomości) do Spółki Komandytowej.

Ocena stanowiska

Stanowisko, które przedstawili Państwo we wniosku jest prawidłowe.

Uzasadnienie interpretacji indywidualnej

W myśl art. 7 ust. 1 oraz ust. 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz.U. z 2021 r., poz. 1800 ze zm.; dalej: „updop”),

przedmiotem opodatkowania podatkiem dochodowym jest dochód stanowiący sumę dochodu osiągniętego z zysków kapitałowych oraz dochodu osiągniętego z innych źródeł przychodów. W  przypadkach, o których mowa w art. 21, art. 22 i art. 24b, przedmiotem opodatkowania jest przychód.

Dochodem ze źródła przychodów, z zastrzeżeniem art. 11c, art. 11i, art. 24a, art. 24b, art. 24d i art. 24f, jest nadwyżka sumy przychodów uzyskanych z tego źródła przychodów nad kosztami ich uzyskania, osiągnięta w roku podatkowym. Jeżeli koszty uzyskania przychodów przekraczają sumę przychodów, różnica jest stratą ze źródła przychodów.

Jednocześnie jak stanowi art. 12 ust. 1 pkt 1 updop,

przychodami, z zastrzeżeniem ust. 3 i 4 oraz art. 14, są w szczególności otrzymane pieniądze, wartości pieniężne, w tym również różnice kursowe.

Z przedstawionego we wniosku opisu zdarzenia przyszłego wynika, że Wnioskodawca planuje założenie - wspólnie z inną spółką kapitałową niepowiązaną z Wnioskodawcą - spółki komandytowej, której będzie komandytariuszem. Wnioskodawca planuje wniesienie do Spółki Komandytowej wkładu niepieniężnego w  postaci innej niż przedsiębiorstwo lub jego zorganizowana część, tj. Nieruchomości. Spółka Komandytowa ma prowadzić na Nieruchomości projekt inwestycyjny w zakresie budownictwa mieszkaniowego.

Wnioskodawca może otrzymać od Spółki Komandytowej częściowy zwrot wniesionego wkładu (w gotówce) przed zrealizowaniem planowanej inwestycji. Po zrealizowaniu przez Spółkę Komandytową planowanej inwestycji i spłacie zobowiązań finansowych ewentualnie zaciągniętych na realizację inwestycji (np. kredytów oraz pożyczek, jeżeli takie będą udzielone), wspólnikom Spółki Komandytowej zostaną zwrócone wartości dokonanych przez nich wkładów - w stosunku do Wnioskodawcy w wysokości odpowiadającej wartości wniesionych uprzednio Nieruchomości pomniejszonej o kwotę dokonanego wcześniej (wskazanego powyżej) częściowego zwrotu wkładu.

Przedmiotem wątpliwości Spółki jest kwestia ustalenia czy częściowe wycofanie w  formie pieniężnej przez Wnioskodawcę (Komandytariusza) wkładu wniesionego w formie niepieniężnej (Nieruchomości) ze Spółki Komandytowej będzie skutkować powstaniem po stronie Spółki przychodu zaliczanego do zysków kapitałowych odpowiadającego wartości zwracanego wkładu, który będzie podlegał pomniejszeniu o proporcjonalną do wartości wycofywanego wkładu względem wkładu wniesionego wartość przychodu rozpoznanego przez Wnioskodawcę na moment dokonywania wkładu niepieniężnego (Nieruchomości) do Spółki Komandytowej.

W tym miejscu wskazać należy, że zgodnie z art. 4 § 1 pkt 1 ustawy z dnia 15 września 2010 r. Kodeks spółek handlowych (Dz.U. z 2020 r. poz. 1526 ze zm., dalej: „k.s.h.”)

spółką komandytową jest spółka osobowa mająca na celu prowadzenie przedsiębiorstwa pod własną firmą, w której wobec wierzycieli za zobowiązania spółki, co najmniej jeden wspólnik odpowiada bez ograniczenia (komplementariusz), a odpowiedzialność, co najmniej jednego wspólnika (komandytariusza) jest ograniczona.

Jak stanowi art. 103 § 1 k.s.h.,

w sprawach nieuregulowanych w dziale dotyczącym spółki komandytowej stosuje się odpowiednio przepisy o spółce jawnej, chyba, że ustawa stanowi inaczej

W myśl art. 50 § 1 powoływanej ustawy

udział kapitałowy wspólnika odpowiada wartości rzeczywiście wniesionego wkładu.

Zgodnie natomiast z art. 54 § 1 k.s.h.,

zmniejszenie udziału kapitałowego wymaga zgody pozostałych wspólników.

Udział kapitałowy w spółce, w tym w spółce komandytowej (a co za tym idzie wysokość wkładu wniesionego do spółki) może zatem za zgodą pozostałych wspólników zostać zmniejszony. Zmniejszenie udziału kapitałowego (czyli zmniejszenie wkładu), prowadzi przy tym do zmniejszenia praw i obowiązków wspólnika.

Zgodnie z ustawą z dnia 28 listopada 2020 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, ustawy o  zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2020 r. poz. 2123), spółki komandytowe od 1  stycznia 2021 r. włączone zostały do grona podatników podatku dochodowego od osób prawnych. Spółka komandytowa mogła również postanowić, że stanie się podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych od 1 maja 2021 r.

W myśl bowiem art. 1 ust. 3 pkt 1 updop,

Przepisy ustawy mają również zastosowanie do spółek komandytowych i spółek komandytowo-akcyjnych mających siedzibę lub zarząd na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Zgodnie natomiast z art. 7b ust. 1 pkt 1 lit. d ww. ustawy,

za przychody z zysków kapitałowych uważa się przychody ze zmniejszenia udziału kapitałowego wspólnika w spółce, o której mowa w art. 1 ust. 3, które następuje w inny sposób niż określony w lit. b.

Przy czym, jak wskazano wyżej, spółką, o której mowa w art. 1 ust. 3 updop jest również spółka komandytowa.

Z przytoczonego wyżej art. 7b ust. 1 pkt 1 lit. d updop wynika, że zmniejszenie udziału kapitałowego w spółce komandytowej skutkuje co do zasady powstaniem po stronie wspólnika otrzymującego częściowy zwrot wniesionego wkładu przychodu ze źródła zyski kapitałowe, w wysokości wartości zwracanego wkładu.

W myśl jednak art. 12 ust. 4 pkt 3d updop,

do przychodów nie zalicza się przychodów z wystąpienia ze spółki, o której mowa w art. 1 ust. 3, oraz zmniejszenia udziału kapitałowego wspólnika w takiej spółce - w części stanowiącej koszt uzyskania przychodu obliczony odpowiednio zgodnie z art. 15 ust. 1l albo art. 16 ust. 1 pkt 8.

Przepis art. 15 ust. 1l updop stanowi, że

w przypadku gdy udziały (akcje) w spółce zostały objęte w zamian za wkład niepieniężny, do ustalenia kosztu, o którym mowa w art. 12 ust. 4 pkt 3, 3d i 22, przepisy ust. 1k stosuje się odpowiednio.

W omawianej sprawie udziały w spółce komandytowej objęte zostaną w zamian za wkład niepieniężny, w związku z czym do ustalenia kosztów, o których mowa w art. 12 ust. 4 pkt 3d updop zastosowanie znajdą odpowiednio przepisy art. 15 ust. 1k updop.

W myśl art. 15 ust. 1k pkt 1 updop,

Zgodnie natomiast z art. 12 ust. 1 pkt 7 updop,

Z powyższych uregulowań wynika, że do przychodu powstałego w związku ze zmniejszeniem udziału kapitałowego wspólnika w spółce (wycofaniem części wkładu) nie zalicza się przychodu w części stanowiącej koszt uzyskania przychodu obliczony zgodnie z art. 15 ust. 1l updop w związku z art. 15 ust. 1k pkt 1 updop, odpowiadający przychodowi rozpoznanemu w  momencie wniesienia ww. wkładu na podstawie art. 12 ust. 1 pkt 7 updop. Przy czym do przychodu nie zalicza się wyłącznie tej części rozpoznanego na podstawie art. 12 ust. 1 pkt 7 updop przychodu, która odnosi się do wkładu wycofywanego.

Stanowisko Wnioskodawcy w powyższym zakresie należało zatem uznać za prawidłowe.

Dodatkowe informacje

Informacja o zakresie rozstrzygnięcia

Interpretacja dotyczy zdarzenia przyszłego, które Państwo przedstawili i stanu prawnego, który obowiązuje w dniu wydania interpretacji.

Interpretacja rozstrzyga wyłącznie w zakresie objętym wskazanym przez Państwo we wniosku pytaniem.

W niniejszej interpretacji Organ nie oceniał przykładu liczbowego ilustrującego Państwa stanowisko z uwagi na fakt, że przepis art. 14b Ordynacji podatkowej nakłada na organ podatkowy obowiązek udzielenia interpretacji co do zakresu i  sposobu zastosowania przepisów prawa podatkowego. Zatem tut. Organ nie może potwierdzić prawidłowości przykładowych wyliczeń, bowiem zasady ich arytmetycznego wyliczenia nie podlegają urzędowej interpretacji.

Pouczenie o funkcji ochronnej interpretacji

- Funkcję ochronną interpretacji indywidualnych określają przepisy art. 14k-14nb ustawyz dnia 29 sierpnia 1997 r. – Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2021 r. poz. 1540 ze zm.). Aby interpretacja mogła pełnić funkcję ochronną: Państwa sytuacja musi być zgodna (tożsama) z opisem zdarzenia przyszłego i muszą się Państwo zastosować do interpretacji.

- Zgodnie z art. 14na § 1 Ordynacji podatkowej:

Przepisów art. 14k-14n Ordynacji podatkowej nie stosuje się, jeśli stan faktyczny lub zdarzenie przyszłe będące przedmiotem interpretacji indywidualnej jest elementem czynności, które są przedmiotem decyzji wydanej:

1)z zastosowaniem art. 119a;

2)w związku z wystąpieniem nadużycia prawa, o którym mowa w art. 5 ust. 5 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług;

3)z zastosowaniem środków ograniczających umowne korzyści.

Zgodnie z art. 14na § 2 Ordynacji podatkowej:

Przepisów art. 14k-14n nie stosuje się, jeżeli korzyść podatkowa, stwierdzona w decyzjach wymienionych w § 1, jest skutkiem zastosowania się do utrwalonej praktyki interpretacyjnej, interpretacji ogólnej lub objaśnień podatkowych.

Pouczenie o prawie do wniesienia skargi na interpretację

Mają Państwo prawo do zaskarżenia tej interpretacji indywidualnej do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Zasady zaskarżania interpretacji indywidualnych reguluje ustawa z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi – Dz. U. z 2019 r. poz. 2325 ze zm.; dalej jako „PPSA”).  

Skargę do Sądu wnosi się za pośrednictwem Dyrektora KIS (art. 54 § 1 PPSA). Skargę należy wnieść w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia interpretacji indywidualnej (art. 53 § 1 PPSA):

-w formie papierowej, w dwóch egzemplarzach (oryginał i odpis) na adres: Krajowa Informacja Skarbowa, ul. Teodora Sixta 17, 43-300 Bielsko-Biała (art. 47 § 1 PPSA), albo

- w formie dokumentu elektronicznego, w jednym egzemplarzu (bez odpisu), na adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej Krajowej Informacji Skarbowej na platformie ePUAP: /KIS/SkrytkaESP (art. 47 § 3 i art. 54 § 1a PPSA).

Skarga na interpretację indywidualną może opierać się wyłącznie na zarzucie naruszenia przepisów postępowania, dopuszczeniu się błędu wykładni lub niewłaściwej oceny co do zastosowania przepisu prawa materialnego. Sąd jest związany zarzutami skargi oraz powołaną podstawą prawną (art. 57a PPSA).

Podstawa prawna dla wydania interpretacji

Podstawą prawną dla wydania tej interpretacji jest art. 13 § 2a oraz art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2021 r. poz. 1540 ze zm.).