Brak obowiązku sporządzania dokumentu e-DD w przypadku sprzedaży wyrobów węglowych finalnemu nabywcy węglowemu, gdy Spółka sprzedała w poprzednim roku... - Interpretacja - null

Shutterstock

Brak obowiązku sporządzania dokumentu e-DD w przypadku sprzedaży wyrobów węglowych finalnemu nabywcy węglowemu, gdy Spółka sprzedała w poprzednim roku... - Interpretacja - 0111-KDIB3-3.4013.144.2024.1.MAZ

Temat interpretacji

Temat interpretacji

Brak obowiązku sporządzania dokumentu e-DD w przypadku sprzedaży wyrobów węglowych finalnemu nabywcy węglowemu, gdy Spółka sprzedała w poprzednim roku kalendarzowym mniej niż 30 mln kg wyrobów węglowych

Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w zakresie podatku akcyzowego jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

Państwa wniosek z 4 lipca 2024 r. o wydanie interpretacji indywidualnej w zakresie obowiązku sporządzania dokumentu e-DD w przypadku sprzedaży wyrobów węglowych finalnemu nabywcy węglowemu, gdy Spółka sprzedała w poprzednim roku kalendarzowym mniej niż 30 mln kg wyrobów węglowych, wpłynął 8 lipca 2024 r. Treść wniosku jest następująca:

Opis zdarzenia przyszłego

Wnioskodawca (dalej także jako: „Spółka”) posiada status pośredniczącego podmiotu węglowego, o którym mowa w art. 2 pkt 23 ustawy z dnia 6 grudnia 2008 r. o podatku akcyzowym (dalej jako: „Ustawa”). Wnioskodawca korzysta ze zwolnienia z podatku akcyzowego w ramach sprzedaży wyrobów węglowych, o którym to zwolnieniu jest mowa w art. 31a ust. 1 Ustawy.

Od dnia 1 lutego 2022 r. pośredniczące podmioty węglowe, które w poprzednim roku dokonały sprzedaży powyżej 30 mln kilogramów węgla są zobowiązane, w przypadku sprzedaży węgla (wyrobów węglowych) podmiotom korzystającym ze zwolnienia z akcyzy na te wyroby ze względu na ich przeznaczenie, do wystawiania elektronicznych dokumentów dostawy e-DD, o których mowa w art. 2 pkt 18b Ustawy i przesyłania ich do administracji skarbowej za pomocą PUESC. Tym samym dla celów zwolnienia z podatku akcyzowego, o którym mowa w art. 31a ust. 1 Ustawy, Wnioskodawca m.in. sporządza, po dostarczeniu finalnemu nabywcy węglowemu wyrobów węglowych, projekt e-DD na podstawie faktury dokumentującej tę sprzedaż, a następnie przesyła ten projekt e-DD do Systemu w terminach określonych odpowiednio w art. 46na ust. 3, 4 lub 6 Ustawy i uzyskuje z Systemu e-DD z nadanym numerem referencyjnym, sprawdzony pod względem kompletności i prawidłowości danych zawartych w tym dokumencie, zgodnie z art. 46na ust. 8 Ustawy, oraz dokonuje czynności wymaganych do zakończenia monitorowania sprzedaży wyrobów węglowych z użyciem Systemu w terminie, o którym mowa w art. 46ba Ustawy.

W związku ze sprzedażą w 2021 r. powyżej 30 mln kg wyrobów węglowych, Wnioskodawca od 1 lutego 2022 r. został objęty monitorowaniem z użyciem Systemu EMCS PL2 sprzedaży wyrobów węglowych zwolnionych od akcyzy ze względu na przeznaczenie, dokonywanych przez pośredniczące podmioty węglowe. W 2024 roku Wnioskodawca również stosuje e-DD pomimo, iż za 2023 rok sprzedaż wyrobów węglowych nie przekroczyła 30 mln kg.

Pytanie

Czy Wnioskodawca, w sytuacji, w której w poprzednim roku kalendarzowym sprzedał mniej niż 30 mln kg wyrobów węglowych oraz uzyskał od finalnego nabywcy węglowego oświadczenia, że odebrane przez niego wyroby węglowe są przeznaczone do celów uprawniających do zwolnienia od akcyzy, a także wystawił faktury dokumentujące tę sprzedaż, jest zobowiązany do sporządzenia dokumentu e-DD?

Państwa stanowisko w sprawie

W ocenie Wnioskodawcy, nie jest on zobowiązany do sporządzania dokumentów e-DD w przypadku sprzedaży wyrobów węglowych na terytorium kraju, jeżeli w poprzednim roku kalendarzowym sprzedał on do 30 mln kg wyrobów węglowych oraz uzyskał od finalnego nabywcy węglowego oświadczenia, że odebrane przez niego wyroby węglowe są przeznaczone do celów uprawniających do zwolnienia od akcyzy, oraz wystawił faktury dokumentujące tę sprzedaż. Za takim wnioskiem przemawia literalne brzmienie przepisu art. 31a ust. 3 pkt 1 lit. a Ustawy, który co do zasady nie wymaga sporządzenia dokumentu e-DD w bieżącym roku kalendarzowym w przypadku, gdy pośredniczący podmiot węglowy sprzedał w poprzednim roku kalendarzowym do 30 mln kg wyrobów węglowych.

Odnotowania wymaga przy tym, że nawet w przypadku sprzedaży w poprzednim roku kalendarzowym do 30 mln kg wyrobów węglowych, celem zwolnienia z podatku akcyzowego, o którym mowa w art. 31a ust. 1 Ustawy, konieczne jest spełnienie warunków określonych w art. 31a ust. 3 pkt 1 lit. a Ustawy, tj. uzyskanie od finalnego nabywcy węglowego oświadczenia, że odebrane przez niego wyroby węglowe są przeznaczone do celów uprawniających do zwolnienia od akcyzy, oraz wystawienie faktury dokumentującej tę sprzedaż.

Ocena stanowiska

Stanowisko, które przedstawili Państwo we wniosku w zakresie podatku akcyzowego jest prawidłowe.

Uzasadnienie interpretacji indywidualnej

Zgodnie z art. 1 ust. 1 ustawy z dnia 6 grudnia 2008 r. o podatku akcyzowym (t.j. Dz.U. z 2023 r. poz. 1542, ze zm.; dalej jako: „ustawa” lub „ustawa o podatku akcyzowym”):

Ustawa określa opodatkowanie podatkiem akcyzowym, zwanym dalej „akcyzą”, wyrobów akcyzowych oraz samochodów osobowych, organizację obrotu wyrobami akcyzowymi, a także oznaczanie znakami akcyzy.

Stosownie do art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku akcyzowym:

Wyroby akcyzowe to wyroby energetyczne, energia elektryczna, napoje alkoholowe, wyroby tytoniowe, susz tytoniowy, płyn do papierosów elektronicznych oraz wyroby nowatorskie, określone w załączniku nr 1 do ustawy.

W art. 2 ust. 1 pkt 1a ustawy wskazano, że:

Użyte w ustawie określenie wyroby węglowe oznacza wyroby energetyczne, określone w poz. 19-21 załącznika nr 1 do ustawy.

W poz. 19-21 załącznika nr 1, pod kodem CN ex 2701, wymieniono: węgiel; brykiety, brykietki i podobne paliwa stałe wytwarzane z węgla - jeżeli są przeznaczone do celów opałowych; w poz. 20 pod kodem CN ex 2702 wymieniono: węgiel brunatny (lignit), nawet aglomerowany, z wyłączeniem gagatu - jeżeli jest przeznaczony do celów opałowych; w poz. 21 załącznika nr 1, pod kodem CN ex 2704 00, wymieniono: koks i półkoks, z węgla, węgla brunatnego (lignitu) lub torfu, nawet aglomerowany; węgiel retortowy - jeżeli są przeznaczone do celów opałowych. Przy czym oznaczenie „ex” wskazuje, że dotyczy tylko danego wyrobu z danej pozycji lub kodu.

W myśl art. 86 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku akcyzowym:

Do wyrobów energetycznych, w rozumieniu ustawy, zalicza się wyroby objęte pozycjami CN 2701, 2702 oraz od 2704 do 2715.

Jak wskazano w art. 2 ust. 1 pkt 18 ustawy:

Określenie faktura oznacza fakturę w rozumieniu przepisów o podatku od towarów i usług zawierającą dane nabywcy i jego adres oraz dane dotyczące ilości (liczby) i miary nabywanych wyrobów akcyzowych lub samochodów osobowych.

Zgodnie z art. 2 ust. 1 pkt 18b lit. b ustawy:

Określenie e-DD oznacza elektroniczny dokument, na podstawie którego monitoruje się na terytorium kraju sprzedaż wyrobów węglowych objętych zwolnieniem od akcyzy ze względu na ich przeznaczenie finalnemu nabywcy węglowemu przez pośredniczący podmiot węglowy, który w poprzednim roku kalendarzowym sprzedał powyżej 30 mln kg wyrobów węglowych.

Jak stanowi art. 2 ust. 1 pkt 21 ustawy:

Sprzedaż oznacza czynność faktyczną lub prawną, w której wyniku dochodzi do przeniesienia posiadania lub własności przedmiotu sprzedaży na inny podmiot.

W myśl art. 2 ust. 1 pkt 23a ustawy:

Pośredniczący podmiot węglowy oznacza podmiot mający siedzibę lub miejsce zamieszkania na terytorium kraju:

a) dokonujący sprzedaży, dostawy wewnątrzwspólnotowej, nabycia wewnątrzwspólnotowego, importu lub eksportu wyrobów węglowych, lub

b) używający wyrobów węglowych do celów objętych zwolnieniem od akcyzy i do celów nieobjętych zwolnieniem od akcyzy, lub

c) używający wyrobów węglowych do celów objętych zwolnieniem od akcyzy i do celów niepodlegających opodatkowaniu akcyzą

- który dokonał zgłoszenia rejestracyjnego zgodnie z art. 16.

Jak wskazano w art. 2 ust. 1 pkt 23c ustawy:

Finalny nabywca węglowy oznacza podmiot, który:

a) nabywa na terytorium kraju, importuje lub nabywa wewnątrzwspólnotowo wyroby węglowe, lub

b) posiada uzyskane w sposób inny niż w drodze nabycia wyroby węglowe

- niebędący pośredniczącym podmiotem węglowym.

Zgodnie z art. 2 ust. 1 pkt 26 lit c. ustawy:

Określenie System oznacza krajowy system teleinformatyczny służący do obsługi monitorowania sprzedaży wyrobów węglowych objętych zwolnieniem od akcyzy ze względu na ich przeznaczenie, w szczególności do przesyłania e-DD.

Zgodnie z art. 9a ust. 1 pkt 1 ustawy:

W przypadku wyrobów węglowych przedmiotem opodatkowania akcyzą jest sprzedaż wyrobów węglowych na terytorium kraju finalnemu nabywcy węglowemu.

Stosownie do art. 9a ust. 2 ustawy:

Za sprzedaż wyrobów węglowych uznaje się ich:

  1) sprzedaż, w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. - Kodeks cywilny (Dz.U. z 2022 r. poz. 1360, 2337 i 2339 oraz z 2023 r. poz. 326);

  2) zamianę, w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. - Kodeks cywilny;

  3) wydanie w zamian za wierzytelności;

  4) wydanie w miejsce świadczenia pieniężnego;

  5) darowiznę, w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. - Kodeks cywilny;

  6) wydanie w zamian za dokonanie określonej czynności;

  7) przekazanie lub wykorzystanie na potrzeby reprezentacji albo reklamy;

  8) przekazanie przez podatnika na potrzeby osobiste podatnika, wspólników, udziałowców, akcjonariuszy, członków spółdzielni i ich domowników, członków organów stanowiących osób prawnych, członków stowarzyszenia, a także zatrudnionych przez niego pracowników oraz byłych pracowników;

  9) użycie na potrzeby prowadzonej działalności gospodarczej.

Jak stanowi art. 9a ust. 3 ustawy:

Jeżeli w stosunku do wyrobów węglowych powstał obowiązek podatkowy w związku z wykonaniem jednej z czynności podlegającej opodatkowaniu akcyzą, to nie powstaje obowiązek podatkowy na podstawie innej czynności podlegającej opodatkowaniu akcyzą, jeżeli kwota akcyzy została określona lub zadeklarowana w należnej wysokości, chyba że przepisy ustawy stanowią inaczej.

W myśl art. 10 ust. 1a i 1b ustawy o podatku akcyzowym:

1a. Obowiązek podatkowy z tytułu sprzedaży wyrobów węglowych na terytorium kraju powstaje z dniem wydania wyrobów węglowych, w tym także przewoźnikowi, a w przypadkach, o których mowa w art. 9a ust. 2 pkt 2-9, z dniem wykonania tych czynności.

1b. Jeżeli sprzedaż wyrobów węglowych jest potwierdzona fakturą, obowiązek podatkowy powstaje z dniem wystawienia faktury, nie później niż w 7. dniu od dnia wydania wyrobów węglowych.

Zgodnie z art. 13 ust. 1 ustawy o podatku akcyzowym:

Podatnikiem akcyzy jest osoba fizyczna, osoba prawna oraz jednostka organizacyjna niemająca osobowości prawnej, która dokonuje czynności podlegających opodatkowaniu akcyzą lub wobec której zaistniał stan faktyczny podlegający opodatkowaniu akcyzą […].

Jak wskazano w art. 31a ust. 1 ustawy:

Zwalnia się od akcyzy czynności podlegające opodatkowaniu, których przedmiotem są wyroby węglowe przeznaczone do celów opałowych:

  1) w procesie produkcji energii elektrycznej;

  2) w procesie produkcji wyrobów energetycznych;

  3) przez gospodarstwo domowe, organ administracji publicznej, jednostkę Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, podmiot systemu oświaty, o którym mowa w art. 2 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. - Prawo oświatowe (Dz.U. z 2023 r. poz. 900), żłobek i klub dziecięcy, o których mowa w ustawie z dnia 4 lutego 2011 r. o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3 (Dz.U. z 2023 r. poz. 204), podmiot leczniczy, o którym mowa w art. 4 ust. 1 ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej (Dz.U. z 2023 r. poz. 991), jednostkę organizacyjną pomocy społecznej, o której mowa w art. 6 pkt 5 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (Dz.U. z 2023 r. poz. 901), organizacje, o których mowa w art. 3 ust. 2 i 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz.U. z 2023 r. poz. 571);

  4) do przewozu towarów i pasażerów koleją;

  5) do łącznego wytwarzania ciepła i energii elektrycznej;

  6) w pracach rolniczych, ogrodniczych, w hodowli ryb, oraz w leśnictwie;

  7) w procesach mineralogicznych, elektrolitycznych i metalurgicznych oraz do redukcji chemicznej;

  8) przez zakład energochłonny wykorzystujący wyroby węglowe, w którym wprowadzony został w życie system prowadzący do osiągania celów dotyczących ochrony środowiska lub do podwyższenia efektywności energetycznej.

  9) (uchylony).

W myśl art. 31a ust. 3 pkt 1 lit. a ustawy o podatku akcyzowym:

Warunkiem zwolnienia, o którym mowa w ust. 1, jest w przypadku sprzedaży wyrobów węglowych na terytorium kraju przez pośredniczący podmiot węglowy, który w poprzednim roku kalendarzowym sprzedał do 30 mln kg wyrobów węglowych - uzyskanie od finalnego nabywcy węglowego oświadczenia, że odebrane przez niego wyroby węglowe są przeznaczone do celów uprawniających do zwolnienia od akcyzy, oraz wystawienie faktury dokumentującej tę sprzedaż.

Stosownie do art. 31a ust. 3e ustawy o podatku akcyzowym:

Oświadczenie, o którym mowa w ust. 3 pkt 1 lit. a oraz lit. b tiret drugie, może być zastąpione oświadczeniem złożonym w okresowej umowie lub umowie ramowej zawartej między pośredniczącym podmiotem węglowym będącym sprzedawcą a finalnym nabywcą węglowym, które wywiera skutek jedynie w stosunku do nabywanych wyrobów węglowych w ilości wynikającej z tych umów, pod warunkiem potwierdzenia każdej sprzedaży tych wyrobów fakturą.

Państwa wątpliwości dotyczą obowiązku sporządzania dokumentu e-DD w przypadku sprzedaży wyrobów węglowych finalnemu nabywcy węglowemu, a sama Spółka sprzedała w poprzednim roku kalendarzowym mniej niż 30 mln kg wyrobów węglowych.

Zawarta w art. 2 ust. 1 pkt 18b lit. b ustawy definicja e-DD wskazuje, że ten dokument elektroniczny związany jest z monitorowaniem sprzedaży wyrobów węglowych objętych zwolnieniem od akcyzy ze względu na przeznaczenie. Zakres zwolnienia od akcyzy wyrobów węglowych określony został w art. 31a ust. 1 ustawy. Z kolei warunki zastosowania tego zwolnienia od akcyzy zostały określone w art. 31a ust. 3 ustawy i są odmienne dla pośredniczących podmiotów węglowych, które w poprzednim roku kalendarzowym sprzedały do 30 mln kg wyrobów węglowych oraz dla tych, które sprzedały powyżej 30 mln kg. Zastosowanie dokumentu e-DD jest jednym z warunków zwolnienia od akcyzy wyrobów węglowych sprzedawanych na terytorium kraju finalnemu nabywcy węglowemu przez pośredniczący podmiot węglowy, który w poprzednim roku kalendarzowym sprzedał powyżej 30 mln kg wyrobów węglowych. Zresztą z samej definicji dokumentu e-DD wynika, że monitorowanie sprzedaży wyrobów węglowych dotyczy tylko tych pośredniczących podmiotów węglowych, które w poprzednim roku kalendarzowym sprzedały powyżej 30 mln kg wyrobów węglowych.

Natomiast w przypadku pośredniczących podmiotów węglowych, które w poprzednim roku kalendarzowym sprzedały do 30 mln kg wyrobów węglowych, warunki zwolnienia od akcyzy wyrobów węglowych na podstawie art. 31a ust. 1 zostały wskazane w art. 31a ust. 3 pkt 1 lit. a ustawy. Wśród tych warunków nie został wymieniony obowiązek zastosowania dokumentu e-DD przy sprzedaży wyrobów węglowych finalnemu nabywcy węglowemu.

Mając na uwadze opis zdarzenia przyszłego i odnosząc się w tym miejscu do wątpliwości Wnioskodawcy, stwierdzić należy, że skoro Spółka posiada status pośredniczącego podmiotu węglowego, a w poprzednim roku kalendarzowym sprzedała mniej niż 30 mln kg wyrobów węglowych, to nie będzie zobowiązana do sporządzania dokumentu e-DD sprzedając wyroby węglowe finalnemu nabywcy węglowemu. Spółka podała, że w przedstawionych okolicznościach sprawy uzyskała od finalnego nabywcy węglowego oświadczenia, że odebrane przez niego wyroby węglowe są przeznaczone do celów uprawniających do zwolnienia od akcyzy, a także wystawiła faktury dokumentujące tę sprzedaż. Przy czym Organ pragnie zauważyć, że w niniejszej sprawie rozstrzygnięcie dotyczy wyłącznie obowiązku sporządzania dokumentu e-DD. Natomiast Organ nie rozstrzyga w zakresie prawa do stosowania zwolnienia od akcyzy wyrobów węglowych ze względu na ich przeznaczenie.

Tym samym Państwa stanowisko jest prawidłowe.

Dodatkowe informacje

Informacja o zakresie rozstrzygnięcia

Ponadto Organ informuje, że wydana interpretacja dotyczy tylko sprawy będącej przedmiotem wniosku (zadanego pytania) Wnioskodawcy, w odniesieniu do opisanego zdarzenia przyszłego. Zauważyć bowiem należy, że to wyłącznie Wnioskodawca, w treści składanego wniosku, kształtuje jego zakres przedmiotowy. Zatem kwestie, które nie zostały objęte pytaniem wskazanym we wniosku, nie mogą być rozpatrzone – zgodnie z art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2023 r. poz. 2383, ze zm.; dalej jako: „Ordynacja podatkowa”).

Interpretacja dotyczy zdarzenia przyszłego przedstawionego przez Wnioskodawcę i stanu prawnego obowiązującego w dniu wydania interpretacji.

Zgodnie z art. 14b § 3 Ordynacji podatkowej, składający wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej obowiązany jest do wyczerpującego przedstawienia zaistniałego stanu faktycznego albo zdarzenia przyszłego. Organ podatkowy jest ściśle związany przedstawionym we wniosku stanem faktycznym (opisem zdarzenia przyszłego). Zainteresowany ponosi ryzyko związane z ewentualnym błędnym lub nieprecyzyjnym przedstawieniem we wniosku opisu sprawy. Interpretacja indywidualna wywołuje skutki prawnopodatkowe tylko wtedy, o ile rzeczywisty stan sprawy będącej przedmiotem interpretacji pokrywał się będzie ze stanem podanym przez Wnioskodawcę w złożonym wniosku. W związku z powyższym, w przypadku zmiany któregokolwiek elementu przedstawionego we wniosku opisu sprawy lub stanu prawnego, udzielona odpowiedź traci swą aktualność. Równocześnie w przypadku, gdy w toku postępowania podatkowego, kontroli podatkowej, bądź kontroli celno-skarbowej zostanie określony odmienny stan sprawy, interpretacja nie wywoła w tym zakresie skutków prawnych.

Pouczenie o funkcji ochronnej interpretacji

  - Funkcję ochronną interpretacji indywidualnych określają przepisy art. 14k-14nb Ordynacji podatkowej. Interpretacja będzie mogła pełnić funkcję ochronną, jeśli Państwa sytuacja będzie zgodna (tożsama) z opisem zdarzenia przyszłego i zastosują się Państwo do interpretacji.

     - Zgodnie z art. 14na § 1 Ordynacji podatkowej:

Przepisów art. 14k-14n Ordynacji podatkowej nie stosuje się, jeśli stan faktyczny lub zdarzenie przyszłe będące przedmiotem interpretacji indywidualnej jest elementem czynności, które są przedmiotem decyzji wydanej:

1) z zastosowaniem art. 119a;

2) w związku z wystąpieniem nadużycia prawa, o którym mowa w art. 5 ust. 5 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług;

3) z zastosowaniem środków ograniczających umowne korzyści.

    - Zgodnie z art. 14na § 2 Ordynacji podatkowej:

Przepisów art. 14k-14n nie stosuje się, jeżeli korzyść podatkowa, stwierdzona w decyzjach wymienionych w § 1, jest skutkiem zastosowania się do utrwalonej praktyki interpretacyjnej, interpretacji ogólnej lub objaśnień podatkowych.

Pouczenie o prawie do wniesienia skargi na interpretację

Mają Państwo prawo do zaskarżenia tej interpretacji indywidualnej do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Zasady zaskarżania interpretacji indywidualnych reguluje ustawa z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t.j. Dz.U. z 2024 r. poz. 935; dalej jako: „PPSA”).

Skargę do Sądu wnosi się za pośrednictwem Dyrektora KIS (art. 54 § 1 PPSA). Skargę należy wnieść w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia interpretacji indywidualnej (art. 53 § 1 PPSA):

    - w formie papierowej, w dwóch egzemplarzach (oryginał i odpis) na adres: Krajowa Informacja Skarbowa, ul. Warszawska 5, 43-300 Bielsko-Biała (art. 47 § 1 PPSA), albo

    - w formie dokumentu elektronicznego, w jednym egzemplarzu (bez odpisu), na adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej Krajowej Informacji Skarbowej na platformie ePUAP: /KIS/SkrytkaESP (art. 47 § 3 i art. 54 § 1a PPSA).

Skarga na interpretację indywidualną może opierać się wyłącznie na zarzucie naruszenia przepisów postępowania, dopuszczeniu się błędu wykładni lub niewłaściwej oceny co do zastosowania przepisu prawa materialnego. Sąd jest związany zarzutami skargi oraz powołaną podstawą prawną (art. 57a PPSA).

Podstawa prawna dla wydania interpretacji

Podstawą prawną dla wydania tej interpretacji jest art. 13 § 2a oraz art. 14b § 1 Ordynacji podatkowej.